Rangliste

Bænkpres Rangliste 2017
Vægtklasser, Senior/Åben, Damer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævneK

47 kg
146.45 Mia Tovgaard1979(S)Aalborg SK82.5111.895JM Styrkeløft (3-kamp)
246.08 Clara H Barsøe1994(J)Roskilde AK62.585.250VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
346.64 Aneliya Stamatova1990(S)Odense BBC61.583.173DM Klassisk (3-kamp)x

52 kg
151.61 Trine Ø Bagger1986(S)Aalborg SK95.0119.121EM (3-kamp)
250.86 Oda J Jensen1996(J)Aalborg SK66.584.329DM Klassisk (3-kamp)x
351.94 Julie Fisker1995(J)Thisted VF65.081.101EM Klassisk (3-kamp)x
449.18 Aneliya Stamatova1990(S)Odense BBC62.581.294Jørgen Krog Cupx
547.90 Vibeke Bergmann1979(S)Aarhus AK47.563.009JM Bænkpresx
649.56 Victoria K Nielsen2002(SJ)Rødby M37.548.495EM Klassisk (3-kamp)x
750.45 Sebine CM Nielsen1999(SJ)Liftrs S35.044.657AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x

57 kg
154.30 Cornelia Larsen1980(S)Tårnby SK100.0120.540VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
256.03 Anna Schjøtt1995(J)Sportshøjskolen85.099.969NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
356.78 Eva Buxbom1969(M1)Horsens SK80.093.112DM i Styrkeløft (3-kamp)
455.94 Camilla V Havsteen1994(J)Odense BBC70.583.021DM Klassisk (3-kamp)x
556.40 Marianne Nordstrøm1980(S)Rødby M70.081.907DM i Klassisk Bænkpresx
655.55 Tina Lund-lassen1989(S)Tårnby SK65.076.967SM Bænkpres
756.76 Mette G Jensen1985(S)ER Powerlifting65.075.673ER Open Udstyr
855.30 Maria Bjerg1981(S)Københavns SK62.574.269SM Bænkpresx
956.66 Ida Bøtker1997(J)Københavns SK55.064.119DM Klassisk (3-kamp)x

63 kg
159.39 Anna Schjøtt1995(J)Sportshøjskolen90.0101.142EM (3-kamp)
262.20 Kamilla W Bøgedal1995(J)Københavns SK90.097.5963. runde af Divisionsturneringen, Østx
360.02 Sara E Andreassen1993(S)Aarhus AK85.595.298DM Klassisk (3-kamp)x
461.10 Lene Wollesen1995(J)Pure PP85.093.449DM i Klassisk Bænkpresx
561.85 Tanja S Olsen1990(S)Københavns SK82.589.851VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
660.60 Marie LL Knudsen1990(S)Aarhus SVK70.077.441DM i Klassisk Bænkpresx
762.36 Channe Hviid1994(J)Odense BBC67.573.055DM Klassisk (3-kamp)x
863.00 Anna T Ruspini1994(J)Liftrs S67.572.495AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
960.54 Tinna Heiberg1995(J)Aarhus AK65.071.968EM Klassisk (3-kamp)x
1062.85 Nanna Nørgaard1993(S)Aalborg SK65.069.934JM Styrkeløft (3-kamp)x
1159.40 Stella Jensen1964(M2)Grenå SK61.068.540DM i Klassisk Bænkpresx
1262.90 Lisa Hansen1994(J)Københavns SK60.064.518DM i Styrkeløft (3-kamp)x
1362.38 Lisbeth Eugenie1988(S)Roskilde AK57.562.221DM Klassisk (3-kamp)x
1461.02 Martyna Mieleniewska1989(S)Aarhus AK52.557.776DM Klassisk (3-kamp)x
1557.56 Louise Jensen1996(J)Haderslev SK45.051.818DM Klassisk (3-kamp)x
1662.06 Lise Madsen1953(M3)Thisted VF45.048.884VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
1762.50 Julie M Nielsen1997(J)Thisted VF42.545.921JM Styrkeløft (3-kamp)x
1861.30 Thea L Flyvbjerg1992(S)Aalborg SK32.535.640AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x

72 kg
169.85 Annette Pedersen1968(M1)Sportshøjskolen117.5117.065VM Bænkpres
271.44 Majken Hansen1996(J)Horsens SK102.5100.563VM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
371.45 Charlotte Esbjørn1968(M1)Roskilde AK100.098.110SM Bænkpres
467.75 Kathrine H Bak1981(S)Tårnby SK95.096.701EM (3-kamp)
571.30 Pernille Lindstrøm1988(S)Sportshøjskolen87.585.960JM Styrkeløft (3-kamp)x
671.45 Rebekka R Andersen1996(J)Aalborg SK77.576.035JM Styrkeløft (3-kamp)x
764.70 Emma A Badalyan1993(S)Ares72.576.321DM Klassisk (3-kamp)x
871.60 Annemie Pretzmann1992(S)Aarhus AK72.571.028AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
970.60 Pernille B Bramsen1990(S)Pure PP70.069.230DM i Klassisk Bænkpresx
1069.94 Kathrine H Dahl1994(J)Thisted VF65.064.701EM Klassisk (3-kamp)x
1171.34 Louise U Madsen1988(S)Odense BBC65.063.837Jørgen Krog Cupx
1271.50 Nynne Bjerg1987(S)Videbæk SK65.063.739JM Styrkeløft (3-kamp)x
1371.56 Kirsten Gylling1957(M3)Grenå SK65.063.700Jørgen Krog Cupx
1468.60 Maja Bonde1993(S)Aarhus AK62.563.063JM Styrkeløft (3-kamp)x
1572.00 Lotte Ditlev1992(S)Aarhus AK60.058.560AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
1670.88 Annika Bell1997(J)Liftrs S57.556.718DM Klassisk (3-kamp)x
1771.62 Ulla N Hembo1964(M2)HG Styrkeløft57.556.321DM Klassisk (3-kamp)x
1868.70 Mathilde M Pedersen1998(J)Thisted VF50.050.395JM Styrkeløft (3-kamp)x

84 kg
183.95 Jane Aaberg1981(S)Horsens SK112.5100.350EM (3-kamp)
272.11 Annette Pedersen1968(M1)Sportshøjskolen100.097.510VM Åben, Sub-junior, Junior og Masterx
383.15 Katja Jørgensen1988(S)Aalborg SK97.587.389JM Bænkpresx
481.90 Maren M Bielefeldt1999(SJ)Holstebro S92.583.565AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
582.75 Lise Frederiksen1982(S)Hjørring SS92.583.121JM Styrkeløft (3-kamp)x
683.90 Marie G-Rasmussen1983(S)Københavns SK85.075.846SM Bænkpres
777.86 Anne Karlsen1992(S)AK Frem82.576.667VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
879.20 Sissel P Machholm1994(J)Aarhus SVK82.575.917DM i Klassisk Bænkpresx
975.90 Charlotte Esbjørn1968(M1)Target80.075.488ER Open Klassiskx
1076.20 Kathja Sejer1989(S)Pure PP77.572.959DM i Klassisk Bænkpresx
1176.90 Katja V Kronborg1993(S)Heden75.070.215DM Klassisk (3-kamp)x
1282.48 Ditte LJ Pedersen1990(S)Odense BBC72.565.257ER Open Klassiskx
1384.00 Miriam A Rasmussen1988(S)Target67.560.1901. runde af Divisionsturneringen, Østx
1474.60 Kirsten Gylling1957(M3)Grenå SK65.061.997DM i Klassisk Bænkpresx
1582.82 Cecilie BE Rasmussen1995(J)Roskilde AK65.058.383DM Klassisk (3-kamp)x
1672.82 Lotte Ditlev1992(S)Aarhus AK62.560.550ER Open Klassiskx
1779.40 Josefine V Rasmussen1997(J)Aalborg SK62.557.431AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
1880.40 Cilie LA Simonsen1980(S)Roskilde AK62.557.0312. runde af Divisionsturneringen, Østx
1980.24 Marie LS Veigert1995(J)Aarhus AK60.054.810DM Klassisk (3-kamp)x
2081.80 Ditte F Hansen1984(S)Gudenådalens SK60.054.240Jørgen Krog Cupx
2179.72 Charlotte H Overgaard-sørensen1992(S)Hvidovre SF55.050.424DM Klassisk (3-kamp)x
2278.22 Linette Willumsen1997(J)Thisted VF42.539.389DM Klassisk (3-kamp)x

84+ kg
1123.95 Annette R Christensen1965(M2)Ry MK195.0155.045VM Bænkpres
298.65 Maria K Jensen1985(S)Aarhus AK140.0117.040JM Styrkeløft (3-kamp)
3100.60 Caroline Stougaard1991(S)Aalborg SK132.5110.121JM Bænkpres
4133.44 Camilla M Kristensen1988(S)Københavns SK107.584.345ER Open Udstyr
5162.40 Pia Skovborg1963(M2)Roskilde AK92.571.142VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
695.32 Cæcilie L Bonne1991(S)Aalborg SK85.071.8592. runde af Divisionsturneringen, Vestx
784.56 Karolina Hansen1989(S)Københavns SK77.568.882DM Klassisk (3-kamp)x
8108.20 Amalie S Nielsen1994(J)Københavns SK67.555.080SM Styrkeløft (3-kamp)x
9101.25 Maria B Sørensen1989(S)ER Powerlifting65.053.924SM Styrkeløft (3-kamp)
1089.30 Katrine R Ehlers1990(S)Aarhus AK60.052.014DM Klassisk (3-kamp)x
1192.36 Stine Greendahl1999(SJ)Haderslev SK60.051.312DM Klassisk (3-kamp)x


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt