Rangliste

Bænkpres Rangliste 2017
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævneK

53 kg
146.20 Kevin Salby2003(SJ)AK Odin37.541.929DM i Klassisk Bænkpresx

66 kg
165.95 Morten Rasmussen1978(S)Tårnby SK160.0125.7123. runde af Divisionsturneringen, Øst
265.16 Lukas Moesgaard1994(J)Ares132.5105.152EM Klassisk (3-kamp)x
365.90 Daryoush Yazdanyar1986(S)Københavns SK122.596.310DM i Klassisk Bænkpresx
465.30 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting95.075.259DM Klassisk (3-kamp)x
563.00 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF90.073.494DM Klassisk (3-kamp)x
663.65 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK90.072.855AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
763.94 Bent Hansen1941(M4)Roskilde AK80.064.504ER Open Klassiskx
864.44 Jeppe S Benjaminsen1994(J)Aarhus SVK80.064.080DM Klassisk (3-kamp)x
965.24 Horst Diter1943(M4)Ares77.561.442DM i Styrkeløft (3-kamp)x
1063.50 Jesper M Pedersen2000(SJ)Thisted VF75.060.833EM Klassisk (3-kamp)x
1163.20 Quendrim Halili1992(S)Grenå SK72.559.044DM i Klassisk Bænkpresx

74 kg
173.47 Matti Christensen1995(J)Thisted VF192.5139.178VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
269.20 Morten Rasmussen1978(S)Tårnby SK155.0117.196DM i Styrkeløft (3-kamp)
374.00 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK150.0107.895DM Klassisk (3-kamp)x
470.15 Jonas B Pedersen1996(J)Sportshøjskolen147.5110.360JM Styrkeløft (3-kamp)
570.95 Klaus Larsen1972(M1)Ares147.5109.416SM Bænkpres
673.46 Andreas Klug1984(S)Pure PP135.097.619DM Klassisk (3-kamp)x
773.66 Gert Olsen1963(M2)Ares135.097.430ER Open Udstyr
73.66 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK135.097.430DM i Styrkeløft (3-kamp)
972.50 Dan Kristensen1969(M1)Thisted VF132.596.725JM Styrkeløft (3-kamp)x
1072.74 Peder Hindborg1986(S)Københavns SK132.596.487ER Open Klassiskx
1173.30 Lasse Sommer1993(S)AK Frem132.595.957DM Klassisk (3-kamp)x
1269.85 Ralph Eriksen1987(S)AK Nordland130.097.5781. runde af Divisionsturneringen, Vest
1371.96 Anders E Stilbo1996(J)Hvidovre SF125.091.750ER Open Udstyr
1473.00 Nick Jensen1986(S)Hvidovre SF120.087.168SM Styrkeløft (3-kamp)x
1573.92 Martin Wilkens1999(SJ)Haderslev SK117.584.588NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)x
1672.90 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas115.083.617DM Klassisk (3-kamp)x
1773.64 Jonas Møll1989(S)Aalborg SK115.083.007DM Klassisk (3-kamp)x
1872.50 Jonathan S Seest1989(S)Aarhus AK112.582.125DM Klassisk (3-kamp)x
1972.78 Benjamin Poulsen1997(J)Tårnby SK112.581.889DM Klassisk (3-kamp)x
2069.74 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF110.082.665Jørgen Krog Cupx
2173.70 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK110.079.354AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
2273.45 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL107.577.744SM Styrkeløft (3-kamp)x
2370.55 Gutti Harryson1984(S)Hvidovre SF105.078.2153. runde af Divisionsturneringen, Østx
2472.40 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK95.069.417SM Styrkeløft (3-kamp)
2571.12 Stefan S Mikkelsen1991(S)AK Atlas90.066.636DM Klassisk (3-kamp)x
2672.20 Esben L Nysted2000(SJ)Thisted VF85.062.237DM Klassisk (3-kamp)x
2771.24 Peter Christensen1996(J)Aarhus AK80.059.160DM Klassisk (3-kamp)x
2869.00 Ole Madsen1947(M4)SK Atlas62.547.363DM i Klassisk Bænkpresx
2971.90 Svend Stensgaard1922(M4)Rødby M60.044.070DM i Klassisk Bænkpresx

83 kg
181.90 Mads Friche1983(S)Sportshøjskolen252.5169.907VM Bænkpres
282.28 Danni Iversen1987(S)Horsens SK190.0127.490DM i Styrkeløft (3-kamp)
382.55 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK177.5118.872VM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
483.00 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK175.5117.146DM Klassisk (3-kamp)x
581.10 Danny O Jensen1988(S)Aarhus SVK172.5116.765Jørgen Krog Cupx
682.90 Patryk Bolek1994(J)Thisted VF165.0110.220JM Styrkeløft (3-kamp)
782.42 Lasse Hansen1994(J)Aarhus AK160.0107.248DM Klassisk (3-kamp)x
882.76 Hans L Christensen1991(S)Ry MK157.5105.305ER Open Klassiskx
976.48 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK155.0108.9813. runde af Divisionsturneringen, Vestx
1077.30 Kent T Flåten1979(S)Københavns SK155.0108.2062. runde af Divisionsturneringen, Østx
1182.34 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK155.0103.959DM Klassisk (3-kamp)x
1282.36 Rasmus L Jørgensen1994(J)Hvidovre SF155.0103.943DM Klassisk (3-kamp)x
1379.42 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M150.0102.885DM i Styrkeløft (3-kamp)
1482.50 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK150.0100.485JM Styrkeløft (3-kamp)x
1582.54 Nickolaj Olsen1994(J)Københavns SK147.598.781NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
1681.64 Frederik OT Mogensen1994(J)Sportshøjskolen145.097.759Jørgen Krog Cupx
1782.05 Rasmus D Hansen1994(J)Sportshøjskolen145.097.455JM Styrkeløft (3-kamp)x
1882.30 Andreas Sørensen1990(S)Target145.097.281DM Klassisk (3-kamp)x
1982.50 Eskild S Larsen1988(S)AK Nordland142.595.461EM Klassisk (3-kamp)x
2081.48 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft140.094.500DM Klassisk (3-kamp)x
2181.84 Jesper Jacobsen1995(J)Sportshøjskolen140.094.248EM Klassisk (3-kamp)x
2281.96 Andreas E Pedersen1992(S)Odense BBC140.094.164DM Klassisk (3-kamp)x
2382.20 Chris Wood1997(J)Horsens SK140.093.996AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
2477.45 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK135.094.1221. runde af Divisionsturneringen, Øst
2580.86 Masih Mahmoodi1994(J)Aarhus AK135.091.557DM Klassisk (3-kamp)x
2681.56 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK135.091.071DM Klassisk (3-kamp)x
2781.90 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting135.090.842VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
2882.40 Christian D Danielsen1994(J)Sportshøjskolen135.090.504AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
2982.88 Alex Petersen1983(S)HG Styrkeløft135.090.194DM Klassisk (3-kamp)x
3082.89 Mikkel Madsen1974(M1)Tårnby SK132.588.510EM Masters (3-kamp)
3177.10 Daniel Højland1993(S)Odense BBC130.090.909Jørgen Krog Cupx
3280.34 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK130.088.517DM Klassisk (3-kamp)x
3381.16 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK130.087.958Jørgen Krog Cupx
3481.70 Simon Donde1966(M2)Københavns SK130.087.607DM i Klassisk Bænkpresx
3581.85 Michael Melchorsen1972(M1)Ares130.087.503SM Bænkpres
3681.92 Henning Meyhoff-thaysen1993(S)Pure PP130.087.464DM Klassisk (3-kamp)x
3782.46 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem130.087.113DM Klassisk (3-kamp)x
3882.84 Thomas T Jensen1990(S)Target130.086.879DM Klassisk (3-kamp)x
3978.40 Kasper Sørensen1994(J)Aarhus AK127.588.179AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4080.98 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK127.586.381DM Klassisk (3-kamp)x
4182.18 Matias A Ammitzbøll1985(S)AK Nordland127.585.6162. runde af Divisionsturneringen, Vest
4282.08 Karsten L Kristensen1991(S)Odense BBC125.084.000Jørgen Krog Cupx
4382.55 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules125.083.713AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4478.10 Anders E Stilbo1996(J)Hvidovre SF122.584.929DM i Klassisk Bænkpresx
4582.20 Paw Eistrup1993(S)Sportshøjskolen120.080.568DM Klassisk (3-kamp)x
4682.50 Nikolaj Nordstrøm1999(SJ)Rødby M120.080.388DM i Klassisk Bænkpresx
4775.90 Morten L Jensen1993(S)ER Powerlifting117.583.037DM i Klassisk Bænkpresx
4880.66 Mads N Wigh1993(S)Sportshøjskolen117.579.806DM Klassisk (3-kamp)x
4982.16 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS117.578.913DM Klassisk (3-kamp)x
5081.45 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK115.077.637AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5179.96 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL112.576.826DM Klassisk (3-kamp)x
5280.80 Aiyu Liu1997(J)Københavns SK112.576.331DM Klassisk (3-kamp)x
5382.00 Patrick S Poulsen1994(J)Thisted VF112.575.645JM Styrkeløft (3-kamp)
5479.82 Kevin K Kragh1995(J)Hvidovre SF110.075.207DM Klassisk (3-kamp)x
5580.40 Lasse Moreau1965(M2)Tårnby SK110.074.866DM i Klassisk Bænkpresx
5675.60 Andreas Esbensen1996(J)Pure PP105.074.403DM i Klassisk Bænkpresx
5777.90 Jesper Mogensen1969(M1)Videbæk SK105.072.923JM Styrkeløft (3-kamp)x
5878.14 John Koedstrøm1960(M2)AK Odin105.072.776Jørgen Krog Cupx
5981.70 Mickey Kruse1990(S)Ebeltoft SK105.070.760JM Styrkeløft (3-kamp)x
6081.60 Oskar S Lund1998(J)Københavns SK102.569.126DM Klassisk (3-kamp)x
6182.30 Verner Nielsen1940(M4)SK Atlas102.568.767DM i Klassisk Bænkpresx
6282.10 Peter Vintersborg1941(M4)HG Styrkeløft97.565.510DM i Klassisk Bænkpresx
6378.40 Asdet C Langthong1991(S)ER Powerlifting95.065.702DM i Styrkeløft (3-kamp)x
6480.80 Michel T Due1998(J)Aarhus AK92.562.761JM Styrkeløft (3-kamp)x
6580.54 Jonas L Mosvang1992(S)HG Styrkeløft90.061.182DM Klassisk (3-kamp)x
6679.10 Mads L Axelsen1999(SJ)Hjørring SS85.058.446AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
6780.15 Michael B Rasmussen1998(J)Thisted VF85.057.962JM Styrkeløft (3-kamp)x
6876.90 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF82.557.791JM Styrkeløft (3-kamp)x
6978.90 Jesper U Svaneborg1986(S)Aarhus AK80.055.104AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
7081.18 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK75.050.738DM Klassisk (3-kamp)x
7178.10 Tommy Rasmussen1946(M4)Rødby M70.048.531DM i Klassisk Bænkpresx
7276.05 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia65.045.877JM Bænkpresx
7380.84 Keld Petersen1954(M3)Teutonia60.040.698DM i Styrkeløft (3-kamp)x
7482.56 Erling Johansen1944(M4)HG Styrkeløft60.040.176DM Klassisk (3-kamp)x

93 kg
192.93 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen222.5139.819EM (3-kamp)
292.15 Henrik S Nielsen1984(S)AK Jyden215.0135.665JM Styrkeløft (3-kamp)
392.34 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK215.0135.515ER Open Udstyr
492.50 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK202.5127.535JM Bænkpres
591.20 Kasper Pørksen1988(S)Rødby M187.5118.913DM i Klassisk Bænkpresx
692.72 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK185.0116.384VM Masters (3-kamp)
792.04 Simon B Rasmussen1999(SJ)Horsens SK180.0113.634VM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
892.50 Alexander Christensen1992(S)Aarhus AK180.0113.364EM Klassisk (3-kamp)x
988.55 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK177.5114.275JM Bænkpres
1091.85 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK177.5112.180SM Bænkpres
1186.50 Rasmus L Jørgensen1994(J)Hvidovre SF170.0110.8232. runde af Divisionsturneringen, Øst
1292.00 Stefan HE Petersen1992(S)HG Styrkeløft170.0107.355DM Klassisk (3-kamp)x
1392.08 Søren Hornbech1988(S)Horsens SK170.0107.304DM i Styrkeløft (3-kamp)
1492.32 Jonatan Gonge1992(S)Aarhus AK170.0107.168DM Klassisk (3-kamp)x
1592.80 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC170.0106.896Jørgen Krog Cupx
1693.00 Joakim Jørgensen1994(J)Roskilde AK170.0106.794DM i Klassisk Bænkpresx
1788.76 Jesper E Overgaard1974(M1)Aalborg SK165.0106.0953. runde af Divisionsturneringen, Vest
1891.50 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem165.0104.462DM i Klassisk Bænkpresx
1990.80 Frederik K Christensen1991(S)Roskilde AK162.5103.285DM i Klassisk Bænkpresx
2091.44 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas160.0101.328DM Klassisk (3-kamp)x
2191.80 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK160.0101.136DM i Klassisk Bænkpresx
2285.06 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK155.0102.006Jørgen Krog Cupx
2388.36 Dennis Thomsen1975(M1)AK Jyden155.099.898Jørgen Krog Cupx
2490.50 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK155.098.673DM i Klassisk Bænkpresx
2591.85 Mikkel V Poulsen1974(M1)Københavns SK155.097.960SM Styrkeløft (3-kamp)x
2691.45 William Perrin1993(S)Tårnby SK152.596.5782. runde af Divisionsturneringen, Østx
2791.60 Marcus Kruse1999(SJ)Ebeltoft SK150.595.236DM i Klassisk Bænkpresx
2883.28 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M150.099.930NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
2985.78 Andreas Sørensen1990(S)Target150.098.250ER Open Klassiskx
3090.64 Per Berndorff1960(M2)Københavns SK150.095.415DM i Styrkeløft (3-kamp)x
3191.65 Bo RT Larsen1990(S)Hvidovre SF150.094.8901. runde af Divisionsturneringen, Østx
3291.98 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M150.094.725EM Klassisk (3-kamp)x
3386.36 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK147.596.244Jørgen Krog Cupx
3487.20 Michael Melchorsen1972(M1)Ares145.094.120DM i Klassisk Bænkpresx
3589.22 Michael Dagø1987(S)Aarhus AK145.092.989DM Klassisk (3-kamp)x
3691.66 Jesper Clausen1976(M1)Haderslev SK145.091.727DM Klassisk (3-kamp)x
3786.90 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF142.592.668AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3892.20 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen142.589.889DM Klassisk (3-kamp)x
3992.22 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF142.589.875DM i Styrkeløft (3-kamp)
4086.40 Chris Wood1997(J)Horsens SK140.091.322NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
4189.82 Frederik Foged1995(J)ER Powerlifting140.089.460DM Klassisk (3-kamp)x
4290.45 Emil Mikkelsen1993(S)Haderslev SK140.089.152AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4391.16 Søren Lund1989(S)Aarhus SVK140.088.802DM Klassisk (3-kamp)x
4491.30 Kim Salby1961(M2)AK Odin140.088.732DM i Klassisk Bænkpresx
4592.14 Kevin Lousen1993(S)Aarhus AK140.088.340DM Klassisk (3-kamp)x
4692.30 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC140.088.270AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
4792.78 Mikkel D Jensen1995(J)HG Styrkeløft140.088.046DM Klassisk (3-kamp)x
4888.10 Samuel Martinez1993(S)Hvidovre SF137.588.756AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4990.54 Michael Broek1977(M1)AK Odin137.587.519Jørgen Krog Cupx
5091.30 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF137.587.148JM Styrkeløft (3-kamp)x
5183.72 Nickolaj Olsen1994(J)Københavns SK135.089.654DM i Styrkeløft (3-kamp)
5284.35 Simon Donde1966(M2)Københavns SK135.089.2622. runde af Divisionsturneringen, Østx
5388.10 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting135.087.143ER Open Udstyr
5489.60 Jacob Prehn1980(S)Hvidovre SF135.086.373DM i Klassisk Bænkpresx
5590.10 Johannes Junge1989(S)AK Atlas135.086.130AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5691.14 Anders B Lyhne1991(S)Pure PP135.085.644DM Klassisk (3-kamp)x
5787.80 Casper M Jensen1991(S)Ares132.585.688DM i Klassisk Bænkpresx
5891.74 Peter Petersen1962(M2)Aarhus AK132.583.780ER Open Udstyr
5990.30 David C Svendsen-tune1986(S)Københavns SK130.082.849SM Styrkeløft (3-kamp)x
6091.80 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen130.082.173JM Bænkpresx
6192.50 Mikkel B Johansen1994(J)HG Styrkeløft130.081.874DM Klassisk (3-kamp)x
6287.22 Mikkel Sølvkjær1987(S)Hobro SV127.582.748Jørgen Krog Cupx
6391.20 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS127.580.861JM Styrkeløft (3-kamp)
6491.92 Kristian B Nyholm1981(S)Haderslev SK127.580.542DM Klassisk (3-kamp)x
6584.50 Thomas T Jensen1990(S)Target125.082.5752. runde af Divisionsturneringen, Østx
6684.60 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF125.082.513JM Styrkeløft (3-kamp)x
6787.16 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland125.081.1503. runde af Divisionsturneringen, Vestx
6887.90 Niklas Johansen1991(S)HG Styrkeløft125.080.788DM Klassisk (3-kamp)x
6992.05 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK122.577.334SM Bænkpres
7092.40 Torben Kristensen1958(M2)Sportshøjskolen122.577.187DM i Klassisk Bænkpresx
7188.75 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK120.077.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
7289.84 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK120.076.680Jørgen Krog Cupx
7391.02 Stephan Knudsen1994(J)Pure PP120.076.176DM Klassisk (3-kamp)x
7486.30 Simon Espensen1999(SJ)Pure PP117.576.704DM i Klassisk Bænkpresx
7592.40 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK117.574.0372. runde af Divisionsturneringen, Vestx
7690.88 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M115.073.060DM Klassisk (3-kamp)x
7791.42 Steen Wissing1945(M4)Rødby M115.072.841DM i Styrkeløft (3-kamp)
7892.22 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK115.072.531DM i Styrkeløft (3-kamp)x
7992.35 Andreas Houmark1999(SJ)Thisted VF115.072.485JM Styrkeløft (3-kamp)x
8083.45 Tobias SH Rasmussen1993(S)Københavns SK112.574.8582. runde af Divisionsturneringen, Østx
8189.80 Mike Fregerslev1994(J)AK Nordland112.571.899JM Styrkeløft (3-kamp)x
8290.10 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK112.571.775DM Klassisk (3-kamp)x
8389.66 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK107.568.757DM Klassisk (3-kamp)x
8490.85 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF107.568.3062. runde af Divisionsturneringen, Østx
8590.96 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK107.568.263DM Klassisk (3-kamp)x
8690.24 Jens Serup1955(M3)Hobro SV105.066.938Jørgen Krog Cupx
8786.96 Lars Mardov1966(M2)Rødby M92.560.125DM Klassisk (3-kamp)x
8889.32 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF92.559.283DM Klassisk (3-kamp)x
8991.80 Jens J Søndergaard1996(J)Teutonia90.056.889JM Bænkpresx

105 kg
1104.14 Rune Glud1982(S)AK Nordland247.5148.3273. runde af Divisionsturneringen, Vest
297.80 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK230.0141.266JM Bænkpres
3102.50 Martin Tryk1992(S)Horsens SK220.0132.6161. runde af Divisionsturneringen, Vest
4103.88 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen202.5121.460DM i Styrkeløft (3-kamp)
5101.20 Mareks Bartasevics1990(S)Odense BBC200.0121.140Jørgen Krog Cupx
6105.00 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK195.0116.532DM i Klassisk Bænkpresx
7100.10 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK192.5117.098ER Open Udstyr
8104.16 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK192.5115.365ER Open Udstyr
999.35 Charlie Tyrrestrup1989(S)Rødby M190.0115.938SM Styrkeløft (3-kamp)
10101.10 Jonas B Andersen1989(S)ER Powerlifting190.0115.140SM Bænkpres
11103.40 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF190.0114.171DM i Klassisk Bænkpresx
12102.20 Keld B Ingerslev1966(M2)Aarhus AK185.0111.648ER Open Udstyr
13102.06 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M180.0108.684DM i Styrkeløft (3-kamp)
14103.65 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK180.0108.054JM Styrkeløft (3-kamp)
1595.50 Martin Faber1982(S)AK Frem177.5110.157JM Styrkeløft (3-kamp)x
1693.32 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK175.0109.760DM i Styrkeløft (3-kamp)
1794.25 Kenni Eliasen1989(S)Roskilde AK175.0109.2532. runde af Divisionsturneringen, Østx
18104.05 Morten F Hansen1993(S)Target175.0104.9133. runde af Divisionsturneringen, Østx
19104.50 Bo H Jensen1986(S)Herkules175.0104.755AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
20104.75 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen175.0104.668JM Styrkeløft (3-kamp)x
2195.92 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC172.5106.8472. runde af Divisionsturneringen, Vestx
22101.20 Mathias Blanchholm1989(S)Teutonia170.0102.969JM Bænkpresx
2393.15 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK162.5102.0012. runde af Divisionsturneringen, Øst
24104.00 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK162.597.435JM Bænkpres
25104.58 Steffan Hansen1990(S)Target162.597.240DM Klassisk (3-kamp)x
2693.32 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem160.0100.352Jørgen Krog Cupx
27101.20 Michael Nørlev1978(S)Hjørring SS160.096.912Jørgen Krog Cupx
28101.48 Jeppe P Rosenørn1991(S)Aalborg SK160.096.816DM i Styrkeløft (3-kamp)
29101.95 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK160.096.640JM Bænkpres
30102.38 Bennie Andersen1970(M1)Rødby M160.096.496ER Open Klassiskx
31103.84 Mads Østergaard1995(J)Sportshøjskolen160.095.984DM Klassisk (3-kamp)x
3299.55 Dariusz Slowik1977(M1)Videbæk SK155.094.504JM Bænkpresx
33100.15 Mads Hermansen1981(S)Rødby M155.094.271SM Bænkpresx
3495.10 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M152.594.809AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
35101.95 Magnus E Jensen1989(S)Aarhus AK152.592.110JM Styrkeløft (3-kamp)
36102.54 Mike Adelholm1994(J)Pure PP152.591.912DM Klassisk (3-kamp)x
3793.36 Jesper Clausen1976(M1)Haderslev SK150.094.0503. runde af Divisionsturneringen, Vestx
38102.86 Leo Smith1987(S)Aarhus AK150.090.300DM Klassisk (3-kamp)x
39103.70 Jeppe S Møller1996(J)Aalborg SK150.090.030JM Bænkpres
40101.90 Stefan Probst1987(S)Pure PP147.589.105Jørgen Krog Cupx
4194.80 Per Berndorff1960(M2)Københavns SK145.090.277DM i Klassisk Bænkpresx
42102.38 Kevin Hommelgaard1993(S)Pure PP145.087.450DM Klassisk (3-kamp)x
43102.68 Kristian Wagner1993(S)Haderslev SK145.087.348DM Klassisk (3-kamp)x
4496.35 Mikkel D Jensen1995(J)HG Styrkeløft142.588.079SM Styrkeløft (3-kamp)x
4599.04 Martin Voldum1973(M1)AK Frem142.587.068Jørgen Krog Cupx
4693.80 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen140.087.598AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4794.18 Bjørn Guldberg1994(J)AK Nordland140.087.4302. runde af Divisionsturneringen, Vestx
4895.28 Christian H Hansen1996(J)Københavns SK140.086.968DM Klassisk (3-kamp)x
4999.70 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK137.583.779DM Klassisk (3-kamp)x
5095.34 Sune S Rytke1987(S)Aarhus AK135.083.835DM Klassisk (3-kamp)x
5196.14 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK135.083.525Jørgen Krog Cupx
5295.20 Kristian B Nyholm1981(S)Haderslev SK132.582.3361. runde af Divisionsturneringen, Vestx
53102.52 Mads P Jensen1992(S)Hvidovre SF132.579.871DM Klassisk (3-kamp)x
54102.75 Alex L Dietz1999(SJ)Hjørring SS132.579.805AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5599.34 Simon Espensen1999(SJ)Pure PP130.079.326DM Klassisk (3-kamp)x
5699.82 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS130.079.170DM Klassisk (3-kamp)x
57101.80 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK127.577.061DM i Klassisk Bænkpresx
58101.90 Simon Jørgensen1993(S)HG Styrkeløft127.577.023DM Klassisk (3-kamp)x
59102.90 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem127.576.742JM Styrkeløft (3-kamp)x
6095.25 Torben Kristensen1958(M2)Sportshøjskolen125.077.663JM Bænkpresx
6196.25 Thomas H Jørgensen1994(J)Trainity PL125.077.300SM Styrkeløft (3-kamp)x
6296.90 Svend L Christensen1958(M2)Ry MK125.077.075DM i Klassisk Bænkpresx
63100.56 Lauge Fredhave1972(M1)Grenå SK125.075.900Jørgen Krog Cupx
64102.06 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK125.075.475DM Klassisk (3-kamp)x
65103.78 Peter Wood1968(M1)Horsens SK125.075.000DM Klassisk (3-kamp)x
66101.40 Jacob M Iversen1995(J)Trainity PL122.574.149SM Styrkeløft (3-kamp)x
6794.00 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK120.075.000DM i Styrkeløft (3-kamp)
68103.80 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK117.570.500DM Klassisk (3-kamp)x
6993.35 Henrik Jespersen1973(M1)Tårnby SK115.072.1173. runde af Divisionsturneringen, Østx
7098.14 Svend Bradtberg1962(M2)Ares115.070.530ER Open Klassiskx
7199.02 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK115.070.265DM Klassisk (3-kamp)x
72103.35 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem115.069.115AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
7393.30 Mathias Monhart1990(S)Hvidovre SF110.068.9923. runde af Divisionsturneringen, Øst
7497.85 Peter Sikemsen1969(M1)Odense BBC110.067.540AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
7599.05 Magnus I Rishøj1998(J)Thisted VF110.067.199JM Styrkeløft (3-kamp)x
76100.52 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M107.565.285DM Klassisk (3-kamp)x
7794.75 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF105.065.3941. runde af Divisionsturneringen, Østx
78104.12 Kenneth Christensen1978(S)Haderslev SK100.059.930DM Klassisk (3-kamp)x
79101.80 Mike V Byskov1991(S)Haderslev SK97.558.929DM Klassisk (3-kamp)x
80101.68 Fillip O Andersen2000(SJ)Thisted VF90.054.414DM Klassisk (3-kamp)x

120 kg
1119.00 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen275.0158.428JM Bænkpres
2119.94 Thomas Skov1971(M1)Rødby M262.5150.938DM i Styrkeløft (3-kamp)
3117.10 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK252.5146.021AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
4119.44 Mathias Kristiansen1985(S)Sportshøjskolen247.5142.461DM i Styrkeløft (3-kamp)
5119.68 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen230.0132.319EM Bænkpres Klassiskx
6111.35 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK222.5130.4523. runde af Divisionsturneringen, Øst
7117.40 Rasmus Mortensen1979(S)Grenå SK210.0121.380JM Bænkpres
8118.25 Lasse Gråkjær1992(S)Aalborg SK207.5119.707JM Styrkeløft (3-kamp)
9111.65 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK202.5118.645SM Bænkpres
10113.24 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK200.0116.700Jørgen Krog Cupx
11116.66 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK200.0115.780DM Klassisk (3-kamp)x
12106.95 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK190.0112.8223. runde af Divisionsturneringen, Østx
13110.20 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas185.0108.817VM Bænkpres
14109.60 Peter H Eriksen1970(M1)Rødby M182.5107.529DM i Klassisk Bænkpresx
15116.42 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF180.0104.256DM Klassisk (3-kamp)x
16115.00 Tim Lassen1984(S)Herkules177.5103.145JM Styrkeløft (3-kamp)x
17120.00 Marcus Boesen1999(SJ)Thisted VF177.5102.045DM Klassisk (3-kamp)x
18108.55 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK170.0100.453EM Masters (3-kamp)
19118.98 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem170.097.937DM Klassisk (3-kamp)x
20119.32 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF170.097.869DM Klassisk (3-kamp)x
21108.60 Jan B Traulsen1948(M3)Teutonia165.097.499JM Bænkpres
22117.58 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK165.095.321Jørgen Krog Cupx
23118.74 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF165.095.106EM Klassisk (3-kamp)x
24113.80 Gorm Rasmussen1990(S)Sportshøjskolen160.093.232JM Styrkeløft (3-kamp)
25116.20 Jens P Smalbro1994(J)Hjørring SS160.092.720AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
26105.90 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M155.092.349AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
27112.24 Rasmus P Rasmussen1989(S)Fyns SK150.087.750DM Klassisk (3-kamp)x
28109.05 Søren H Christensen1986(S)AK Frem145.085.565JM Styrkeløft (3-kamp)x
29111.50 Benny Jensen1964(M2)Sportshøjskolen142.583.519JM Bænkpresx
30106.52 Jan Horshauge1962(M2)Hjørring SS140.083.244DM Klassisk (3-kamp)x
31105.10 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS135.080.649Jørgen Krog Cupx
32110.35 Peter Wood1968(M1)Horsens SK135.079.367JM Styrkeløft (3-kamp)x
33113.40 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF135.078.746SM Styrkeløft (3-kamp)x
34115.60 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK135.078.341JM Styrkeløft (3-kamp)
35113.95 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK130.075.7253. runde af Divisionsturneringen, Østx
36116.58 Frederik Sibtsen1999(SJ)Fyns SK127.573.823EM Klassisk (3-kamp)x
37105.04 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem115.068.713DM i Styrkeløft (3-kamp)
38118.05 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas105.060.606AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x

120+ kg
1164.78 Niels Stærkjær1966(M2)Aarhus AK255.0139.179ER Open Udstyr
2135.55 Morten Sørig1969(M1)Tårnby SK250.0140.400EM Masters (3-kamp)
3131.25 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK235.0132.681JM Bænkpres
4170.40 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK232.5126.2242. runde af Divisionsturneringen, Vest
5120.95 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF210.0120.519JM Styrkeløft (3-kamp)
6121.70 Nicolaj Scupii1994(J)Aalborg SK200.0114.620JM Bænkpres
7127.60 Jacob Stegelmann1980(S)Aarhus AK192.5109.244DM i Klassisk Bænkpresx
8131.90 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK185.0104.377JM Styrkeløft (3-kamp)x
9140.70 Thor J Lomborg1977(M1)Tårnby SK182.5101.908SM Bænkpresx
10129.62 Agge S Larsen1988(S)Odense BBC180.0101.862Jørgen Krog Cupx
11122.76 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF177.5101.530DM Klassisk (3-kamp)x
12125.80 Thomas Skov1971(M1)Rødby M175.099.593DM i Klassisk Bænkpresx
13136.44 Martin S Nielsen1994(J)AK Frem170.095.370EM Klassisk (3-kamp)x
14158.40 Frederik T Nordberg1994(J)Pure PP170.093.330DM i Klassisk Bænkpresx
15128.32 Tommy Hansen1988(S)Haderslev SK145.082.201Jørgen Krog Cupx
16125.38 Søren L Nielsen1993(S)Odense BBC127.572.611Jørgen Krog Cupx
17125.02 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK122.569.801Jørgen Krog Cupx
18128.32 Malik Lennert1989(S)HG Styrkeløft110.062.359DM Klassisk (3-kamp)x


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt