Rangliste

Bænkpres Rangliste 2017 Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævne

53 kg
146.20 Kevin Salby2003(SJ)AK Odin37.541.929DM i Klassisk Bænkpres

66 kg
165.16 Lukas Moesgaard1994(J)Ares132.5105.152EM Klassisk (3-kamp)
265.90 Daryoush Yazdanyar1986(S)Københavns SK122.596.310DM i Klassisk Bænkpres
365.30 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting95.075.259DM Klassisk (3-kamp)
463.00 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF90.073.494DM Klassisk (3-kamp)
563.65 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK90.072.855AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
663.94 Bent Hansen1941(M4)Roskilde AK80.064.504ER Open Klassisk
764.44 Jeppe S Benjaminsen1994(J)Aarhus SVK80.064.080DM Klassisk (3-kamp)
865.24 Horst Diter1943(M4)Ares77.561.442DM i Styrkeløft (3-kamp)
963.50 Jesper M Pedersen2000(SJ)Thisted VF75.060.833EM Klassisk (3-kamp)
1063.20 Quendrim Halili1992(S)Grenå SK72.559.044DM i Klassisk Bænkpres

74 kg
173.47 Matti Christensen1995(J)Thisted VF192.5139.178VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)
274.00 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK150.0107.895DM Klassisk (3-kamp)
373.46 Andreas Klug1984(S)Pure PP135.097.619DM Klassisk (3-kamp)
472.50 Dan Kristensen1969(M1)Thisted VF132.596.725JM Styrkeløft (3-kamp)
572.74 Peder Hindborg1986(S)Københavns SK132.596.487ER Open Klassisk
673.30 Lasse Sommer1993(S)AK Frem132.595.957DM Klassisk (3-kamp)
771.40 Klaus Larsen1972(M1)Ares125.092.288DM i Klassisk Bænkpres
873.00 Nick Jensen1986(S)Hvidovre SF120.087.168SM Styrkeløft (3-kamp)
973.92 Martin Wilkens1999(SJ)Haderslev SK117.584.588NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
1072.76 Anders E Stilbo1996(J)Hvidovre SF115.083.732DM Klassisk (3-kamp)
1172.90 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas115.083.617DM Klassisk (3-kamp)
1273.64 Jonas Møll1989(S)Aalborg SK115.083.007DM Klassisk (3-kamp)
1372.50 Jonathan S Seest1989(S)Aarhus AK112.582.125DM Klassisk (3-kamp)
1472.78 Benjamin Poulsen1997(J)Tårnby SK112.581.889DM Klassisk (3-kamp)
1569.74 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF110.082.665Jørgen Krog Cup
1673.70 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK110.079.354AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
1773.45 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL107.577.744SM Styrkeløft (3-kamp)
1873.90 Gert Olsen1963(M2)Ares107.577.400DM i Klassisk Bænkpres
1970.55 Gutti Harryson1984(S)Hvidovre SF105.078.2153. runde af Divisionsturneringen, Øst
2071.12 Stefan S Mikkelsen1991(S)AK Atlas90.066.636DM Klassisk (3-kamp)
2172.20 Esben L Nysted2000(SJ)Thisted VF85.062.237DM Klassisk (3-kamp)
2272.70 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK85.061.923DM i Klassisk Bænkpres
2371.24 Peter Christensen1996(J)Aarhus AK80.059.160DM Klassisk (3-kamp)
2469.00 Ole Madsen1947(M4)SK Atlas62.547.363DM i Klassisk Bænkpres
2571.90 Svend Stensgaard1922(M4)Rødby M60.044.070DM i Klassisk Bænkpres

83 kg
183.00 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK175.5117.146DM Klassisk (3-kamp)
281.10 Danny O Jensen1988(S)Aarhus SVK172.5116.765Jørgen Krog Cup
382.42 Lasse Hansen1994(J)Aarhus AK160.0107.248DM Klassisk (3-kamp)
482.76 Hans L Christensen1991(S)Ry MK157.5105.305ER Open Klassisk
576.48 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK155.0108.9813. runde af Divisionsturneringen, Vest
677.30 Kent T Flåten1979(S)Københavns SK155.0108.2062. runde af Divisionsturneringen, Øst
782.34 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK155.0103.959DM Klassisk (3-kamp)
882.36 Rasmus L Jørgensen1994(J)Hvidovre SF155.0103.943DM Klassisk (3-kamp)
982.50 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK150.0100.485JM Styrkeløft (3-kamp)
1081.64 Frederik OT Mogensen1994(J)Sportshøjskolen145.097.759Jørgen Krog Cup
1182.05 Rasmus D Hansen1994(J)Sportshøjskolen145.097.455JM Styrkeløft (3-kamp)
1282.30 Andreas Sørensen1990(S)Target145.097.281DM Klassisk (3-kamp)
1382.50 Eskild S Larsen1988(S)AK Nordland142.595.461EM Klassisk (3-kamp)
1481.48 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft140.094.500DM Klassisk (3-kamp)
1581.84 Jesper Jacobsen1995(J)Sportshøjskolen140.094.248EM Klassisk (3-kamp)
1681.96 Andreas E Pedersen1992(S)Odense BBC140.094.164DM Klassisk (3-kamp)
1780.86 Masih Mahmoodi1994(J)Aarhus AK135.091.557DM Klassisk (3-kamp)
1881.56 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK135.091.071DM Klassisk (3-kamp)
1981.90 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting135.090.842VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)
2082.30 Patryk Bolek1994(J)Thisted VF135.090.572EM Klassisk (3-kamp)
2182.40 Christian D Danielsen1994(J)Sportshøjskolen135.090.504AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
2282.88 Alex Petersen1983(S)HG Styrkeløft135.090.194DM Klassisk (3-kamp)
2377.10 Daniel Højland1993(S)Odense BBC130.090.909Jørgen Krog Cup
2480.34 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK130.088.517DM Klassisk (3-kamp)
2581.16 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK130.087.958Jørgen Krog Cup
2681.70 Simon Donde1966(M2)Københavns SK130.087.607DM i Klassisk Bænkpres
2781.92 Henning Meyhoff-thaysen1993(S)Pure PP130.087.464DM Klassisk (3-kamp)
2882.46 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem130.087.113DM Klassisk (3-kamp)
2982.84 Thomas T Jensen1990(S)Target130.086.879DM Klassisk (3-kamp)
3078.40 Kasper Sørensen1994(J)Aarhus AK127.588.179AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
3180.98 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK127.586.381DM Klassisk (3-kamp)
3282.90 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK127.585.170DM i Klassisk Bænkpres
3382.08 Karsten L Kristensen1991(S)Odense BBC125.084.000Jørgen Krog Cup
3482.55 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules125.083.713AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
3582.70 Nickolaj Olsen1994(J)Københavns SK125.083.613DM i Klassisk Bænkpres
3678.10 Anders E Stilbo1996(J)Hvidovre SF122.584.929DM i Klassisk Bænkpres
3779.55 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M120.082.212AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
3882.20 Paw Eistrup1993(S)Sportshøjskolen120.080.568DM Klassisk (3-kamp)
3982.50 Nikolaj Nordstrøm1999(SJ)Rødby M120.080.388DM i Klassisk Bænkpres
4075.90 Morten L Jensen1993(S)ER Powerlifting117.583.037DM i Klassisk Bænkpres
4180.66 Mads N Wigh1993(S)Sportshøjskolen117.579.806DM Klassisk (3-kamp)
4282.16 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS117.578.913DM Klassisk (3-kamp)
4381.45 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK115.077.637AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
4479.96 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL112.576.826DM Klassisk (3-kamp)
4580.80 Aiyu Liu1997(J)Københavns SK112.576.331DM Klassisk (3-kamp)
4679.82 Kevin K Kragh1995(J)Hvidovre SF110.075.207DM Klassisk (3-kamp)
4780.40 Lasse Moreau1965(M2)Tårnby SK110.074.866DM i Klassisk Bænkpres
4875.60 Andreas Esbensen1996(J)Pure PP105.074.403DM i Klassisk Bænkpres
4977.90 Jesper Mogensen1969(M1)Videbæk SK105.072.923JM Styrkeløft (3-kamp)
5078.14 John Koedstrøm1960(M2)AK Odin105.072.776Jørgen Krog Cup
5181.70 Mickey Kruse1990(S)Ebeltoft SK105.070.760JM Styrkeløft (3-kamp)
5281.60 Oskar S Lund1998(J)Københavns SK102.569.126DM Klassisk (3-kamp)
5382.30 Verner Nielsen1940(M4)SK Atlas102.568.767DM i Klassisk Bænkpres
5482.10 Peter Vintersborg1941(M4)HG Styrkeløft97.565.510DM i Klassisk Bænkpres
5578.40 Asdet C Langthong1991(S)ER Powerlifting95.065.702DM i Styrkeløft (3-kamp)
5680.80 Michel T Due1998(J)Aarhus AK92.562.761JM Styrkeløft (3-kamp)
5780.54 Jonas L Mosvang1992(S)HG Styrkeløft90.061.182DM Klassisk (3-kamp)
5881.08 Patrick S Poulsen1994(J)Thisted VF90.060.930Jørgen Krog Cup
5979.10 Mads L Axelsen1999(SJ)Hjørring SS85.058.446AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
6080.15 Michael B Rasmussen1998(J)Thisted VF85.057.962JM Styrkeløft (3-kamp)
6176.90 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF82.557.791JM Styrkeløft (3-kamp)
6278.90 Jesper U Svaneborg1986(S)Aarhus AK80.055.104AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
6381.18 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK75.050.738DM Klassisk (3-kamp)
6478.10 Tommy Rasmussen1946(M4)Rødby M70.048.531DM i Klassisk Bænkpres
6576.05 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia65.045.877JM Bænkpres
6680.84 Keld Petersen1954(M3)Teutonia60.040.698DM i Styrkeløft (3-kamp)
6782.56 Erling Johansen1944(M4)HG Styrkeløft60.040.176DM Klassisk (3-kamp)

93 kg
191.20 Kasper Pørksen1988(S)Rødby M187.5118.913DM i Klassisk Bænkpres
292.50 Alexander Christensen1992(S)Aarhus AK180.0113.364EM Klassisk (3-kamp)
391.80 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen172.5109.037EM Klassisk (3-kamp)
492.00 Stefan HE Petersen1992(S)HG Styrkeløft170.0107.355DM Klassisk (3-kamp)
592.32 Jonatan Gonge1992(S)Aarhus AK170.0107.168DM Klassisk (3-kamp)
692.80 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC170.0106.896Jørgen Krog Cup
793.00 Joakim Jørgensen1994(J)Roskilde AK170.0106.794DM i Klassisk Bænkpres
891.50 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem165.0104.462DM i Klassisk Bænkpres
990.80 Frederik K Christensen1991(S)Roskilde AK162.5103.285DM i Klassisk Bænkpres
1091.44 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas160.0101.328DM Klassisk (3-kamp)
1191.80 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK160.0101.136DM i Klassisk Bænkpres
1285.06 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK155.0102.006Jørgen Krog Cup
1388.36 Dennis Thomsen1975(M1)AK Jyden155.099.898Jørgen Krog Cup
1488.70 Rasmus L Jørgensen1994(J)Hvidovre SF155.099.696EM Klassisk (3-kamp)
1590.50 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK155.098.673DM i Klassisk Bænkpres
1691.85 Mikkel V Poulsen1974(M1)Københavns SK155.097.960SM Styrkeløft (3-kamp)
1791.45 William Perrin1993(S)Tårnby SK152.596.5782. runde af Divisionsturneringen, Øst
1891.60 Marcus Kruse1999(SJ)Ebeltoft SK150.595.236DM i Klassisk Bænkpres
1985.78 Andreas Sørensen1990(S)Target150.098.250ER Open Klassisk
2090.64 Per Berndorff1960(M2)Københavns SK150.095.415DM i Styrkeløft (3-kamp)
2191.65 Bo RT Larsen1990(S)Hvidovre SF150.094.8901. runde af Divisionsturneringen, Øst
2291.98 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M150.094.725EM Klassisk (3-kamp)
2386.36 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK147.596.244Jørgen Krog Cup
2487.20 Michael Melchorsen1972(M1)Ares145.094.120DM i Klassisk Bænkpres
2589.22 Michael Dagø1987(S)Aarhus AK145.092.989DM Klassisk (3-kamp)
2691.66 Jesper Clausen1976(M1)Haderslev SK145.091.727DM Klassisk (3-kamp)
2791.74 Jesper E Overgaard1974(M1)Aalborg SK145.091.684DM Klassisk (3-kamp)
2884.88 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK142.593.893Jørgen Krog Cup
2986.90 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF142.592.668AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
3092.20 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen142.589.889DM Klassisk (3-kamp)
3189.82 Frederik Foged1995(J)ER Powerlifting140.089.460DM Klassisk (3-kamp)
3290.45 Emil Mikkelsen1993(S)Haderslev SK140.089.152AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
3391.16 Søren Lund1989(S)Aarhus SVK140.088.802DM Klassisk (3-kamp)
3491.30 Kim Salby1961(M2)AK Odin140.088.732DM i Klassisk Bænkpres
3592.14 Kevin Lousen1993(S)Aarhus AK140.088.340DM Klassisk (3-kamp)
3692.78 Mikkel D Jensen1995(J)HG Styrkeløft140.088.046DM Klassisk (3-kamp)
3788.10 Samuel Martinez1993(S)Hvidovre SF137.588.756AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
3890.54 Michael Broek1977(M1)AK Odin137.587.519Jørgen Krog Cup
3991.30 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF137.587.148JM Styrkeløft (3-kamp)
4091.90 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK137.586.873DM Klassisk (3-kamp)
4184.35 Simon Donde1966(M2)Københavns SK135.089.2622. runde af Divisionsturneringen, Øst
4289.60 Jacob Prehn1980(S)Hvidovre SF135.086.373DM i Klassisk Bænkpres
4390.10 Johannes Junge1989(S)AK Atlas135.086.130AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
4491.14 Anders B Lyhne1991(S)Pure PP135.085.644DM Klassisk (3-kamp)
4587.80 Casper M Jensen1991(S)Ares132.585.688DM i Klassisk Bænkpres
4687.60 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting130.084.175DM i Klassisk Bænkpres
4790.30 David C Svendsen-tune1986(S)Københavns SK130.082.849SM Styrkeløft (3-kamp)
4891.80 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen130.082.173JM Bænkpres
4992.50 Mikkel B Johansen1994(J)HG Styrkeløft130.081.874DM Klassisk (3-kamp)
5092.60 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK130.081.835DM Klassisk (3-kamp)
5187.22 Mikkel Sølvkjær1987(S)Hobro SV127.582.748Jørgen Krog Cup
5291.92 Kristian B Nyholm1981(S)Haderslev SK127.580.542DM Klassisk (3-kamp)
5384.50 Thomas T Jensen1990(S)Target125.082.5752. runde af Divisionsturneringen, Øst
5484.60 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF125.082.513JM Styrkeløft (3-kamp)
5587.16 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland125.081.1503. runde af Divisionsturneringen, Vest
5687.90 Niklas Johansen1991(S)HG Styrkeløft125.080.788DM Klassisk (3-kamp)
5792.40 Torben Kristensen1958(M2)Sportshøjskolen122.577.187DM i Klassisk Bænkpres
5888.75 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK120.077.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
5989.84 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK120.076.680Jørgen Krog Cup
6091.02 Stephan Knudsen1994(J)Pure PP120.076.176DM Klassisk (3-kamp)
6186.30 Simon Espensen1999(SJ)Pure PP117.576.704DM i Klassisk Bænkpres
6292.40 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK117.574.0372. runde af Divisionsturneringen, Vest
6390.88 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M115.073.060DM Klassisk (3-kamp)
6491.50 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK115.072.807DM i Klassisk Bænkpres
6592.22 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK115.072.531DM i Styrkeløft (3-kamp)
6692.35 Andreas Houmark1999(SJ)Thisted VF115.072.485JM Styrkeløft (3-kamp)
6793.00 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC115.072.243DM Klassisk (3-kamp)
6883.45 Tobias SH Rasmussen1993(S)Københavns SK112.574.8582. runde af Divisionsturneringen, Øst
6989.80 Mike Fregerslev1994(J)AK Nordland112.571.899JM Styrkeløft (3-kamp)
7090.10 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK112.571.775DM Klassisk (3-kamp)
7189.66 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK107.568.757DM Klassisk (3-kamp)
7290.85 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF107.568.3062. runde af Divisionsturneringen, Øst
7390.96 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK107.568.263DM Klassisk (3-kamp)
7490.24 Jens Serup1955(M3)Hobro SV105.066.938Jørgen Krog Cup
7586.96 Lars Mardov1966(M2)Rødby M92.560.125DM Klassisk (3-kamp)
7689.32 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF92.559.283DM Klassisk (3-kamp)
7791.80 Jens J Søndergaard1996(J)Teutonia90.056.889JM Bænkpres

105 kg
1101.20 Mareks Bartasevics1990(S)Odense BBC200.0121.140Jørgen Krog Cup
2105.00 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK195.0116.532DM i Klassisk Bænkpres
3103.40 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF190.0114.171DM i Klassisk Bænkpres
4103.60 Rune Glud1982(S)AK Nordland190.0114.076DM i Klassisk Bænkpres
595.50 Martin Faber1982(S)AK Frem177.5110.157JM Styrkeløft (3-kamp)
694.25 Kenni Eliasen1989(S)Roskilde AK175.0109.2532. runde af Divisionsturneringen, Øst
7104.05 Morten F Hansen1993(S)Target175.0104.9133. runde af Divisionsturneringen, Øst
8104.50 Bo H Jensen1986(S)Herkules175.0104.755AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
9104.75 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen175.0104.668JM Styrkeløft (3-kamp)
1095.92 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC172.5106.8472. runde af Divisionsturneringen, Vest
11101.20 Mathias Blanchholm1989(S)Teutonia170.0102.969JM Bænkpres
12104.58 Steffan Hansen1990(S)Target162.597.240DM Klassisk (3-kamp)
1393.32 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem160.0100.352Jørgen Krog Cup
14101.20 Michael Nørlev1978(S)Hjørring SS160.096.912Jørgen Krog Cup
15102.38 Bennie Andersen1970(M1)Rødby M160.096.496ER Open Klassisk
16103.84 Mads Østergaard1995(J)Sportshøjskolen160.095.984DM Klassisk (3-kamp)
1799.55 Dariusz Slowik1977(M1)Videbæk SK155.094.504JM Bænkpres
18100.15 Mads Hermansen1981(S)Rødby M155.094.271SM Bænkpres
1995.10 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M152.594.809AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
20102.54 Mike Adelholm1994(J)Pure PP152.591.912DM Klassisk (3-kamp)
21102.60 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M152.591.897DM i Klassisk Bænkpres
2293.36 Jesper Clausen1976(M1)Haderslev SK150.094.0503. runde af Divisionsturneringen, Vest
23102.86 Leo Smith1987(S)Aarhus AK150.090.300DM Klassisk (3-kamp)
24101.90 Stefan Probst1987(S)Pure PP147.589.105Jørgen Krog Cup
2594.80 Per Berndorff1960(M2)Københavns SK145.090.277DM i Klassisk Bænkpres
26102.38 Kevin Hommelgaard1993(S)Pure PP145.087.450DM Klassisk (3-kamp)
27102.68 Kristian Wagner1993(S)Haderslev SK145.087.348DM Klassisk (3-kamp)
2896.35 Mikkel D Jensen1995(J)HG Styrkeløft142.588.079SM Styrkeløft (3-kamp)
2999.04 Martin Voldum1973(M1)AK Frem142.587.068Jørgen Krog Cup
3093.80 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen140.087.598AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
3194.18 Bjørn Guldberg1994(J)AK Nordland140.087.4302. runde af Divisionsturneringen, Vest
3295.28 Christian H Hansen1996(J)Københavns SK140.086.968DM Klassisk (3-kamp)
3399.70 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK137.583.779DM Klassisk (3-kamp)
3495.34 Sune S Rytke1987(S)Aarhus AK135.083.835DM Klassisk (3-kamp)
3596.14 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK135.083.525Jørgen Krog Cup
3695.20 Kristian B Nyholm1981(S)Haderslev SK132.582.3361. runde af Divisionsturneringen, Vest
37102.52 Mads P Jensen1992(S)Hvidovre SF132.579.871DM Klassisk (3-kamp)
38102.75 Alex L Dietz1999(SJ)Hjørring SS132.579.805AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
3999.34 Simon Espensen1999(SJ)Pure PP130.079.326DM Klassisk (3-kamp)
4099.82 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS130.079.170DM Klassisk (3-kamp)
41100.80 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK130.078.871DM i Klassisk Bænkpres
42101.80 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK127.577.061DM i Klassisk Bænkpres
43101.90 Simon Jørgensen1993(S)HG Styrkeløft127.577.023DM Klassisk (3-kamp)
44102.90 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem127.576.742JM Styrkeløft (3-kamp)
4595.25 Torben Kristensen1958(M2)Sportshøjskolen125.077.663JM Bænkpres
4696.20 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK125.077.325DM i Klassisk Bænkpres
4796.25 Thomas H Jørgensen1994(J)Trainity PL125.077.300SM Styrkeløft (3-kamp)
4896.90 Svend L Christensen1958(M2)Ry MK125.077.075DM i Klassisk Bænkpres
49100.56 Lauge Fredhave1972(M1)Grenå SK125.075.900Jørgen Krog Cup
50102.06 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK125.075.475DM Klassisk (3-kamp)
51103.78 Peter Wood1968(M1)Horsens SK125.075.000DM Klassisk (3-kamp)
52101.40 Jacob M Iversen1995(J)Trainity PL122.574.149SM Styrkeløft (3-kamp)
53103.80 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK117.570.500DM Klassisk (3-kamp)
5493.35 Henrik Jespersen1973(M1)Tårnby SK115.072.1173. runde af Divisionsturneringen, Øst
5598.14 Svend Bradtberg1962(M2)Ares115.070.530ER Open Klassisk
5699.02 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK115.070.265DM Klassisk (3-kamp)
5797.85 Peter Sikemsen1969(M1)Odense BBC110.067.540AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
5899.05 Magnus I Rishøj1998(J)Thisted VF110.067.199JM Styrkeløft (3-kamp)
59100.52 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M107.565.285DM Klassisk (3-kamp)
6094.75 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF105.065.3941. runde af Divisionsturneringen, Øst
61100.30 Mathias Monhart1990(S)Hvidovre SF105.063.830DM i Klassisk Bænkpres
62104.12 Kenneth Christensen1978(S)Haderslev SK100.059.930DM Klassisk (3-kamp)
63101.80 Mike V Byskov1991(S)Haderslev SK97.558.929DM Klassisk (3-kamp)
64101.68 Fillip O Andersen2000(SJ)Thisted VF90.054.414DM Klassisk (3-kamp)

120 kg
1119.68 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen230.0132.319EM Bænkpres Klassisk
2113.24 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK200.0116.700Jørgen Krog Cup
3116.66 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK200.0115.780DM Klassisk (3-kamp)
4106.95 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK190.0112.8223. runde af Divisionsturneringen, Øst
5109.60 Peter H Eriksen1970(M1)Rødby M182.5107.529DM i Klassisk Bænkpres
6116.42 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF180.0104.256DM Klassisk (3-kamp)
7119.88 Thomas Skov1971(M1)Rødby M180.0103.518DM Klassisk (3-kamp)
8115.00 Tim Lassen1984(S)Herkules177.5103.145JM Styrkeløft (3-kamp)
9120.00 Marcus Boesen1999(SJ)Thisted VF177.5102.045DM Klassisk (3-kamp)
10117.68 Rasmus Mortensen1979(S)Grenå SK170.098.192Jørgen Krog Cup
11118.98 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem170.097.937DM Klassisk (3-kamp)
12119.32 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF170.097.869DM Klassisk (3-kamp)
13117.58 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK165.095.321Jørgen Krog Cup
14118.74 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF165.095.106EM Klassisk (3-kamp)
15116.20 Jens P Smalbro1994(J)Hjørring SS160.092.720AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
16105.90 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M155.092.349AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
17112.24 Rasmus P Rasmussen1989(S)Fyns SK150.087.750DM Klassisk (3-kamp)
18109.05 Søren H Christensen1986(S)AK Frem145.085.565JM Styrkeløft (3-kamp)
19110.60 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas145.085.188DM i Klassisk Bænkpres
20111.50 Benny Jensen1964(M2)Sportshøjskolen142.583.519JM Bænkpres
21106.52 Jan Horshauge1962(M2)Hjørring SS140.083.244DM Klassisk (3-kamp)
22105.10 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS135.080.649Jørgen Krog Cup
23110.35 Peter Wood1968(M1)Horsens SK135.079.367JM Styrkeløft (3-kamp)
24113.40 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF135.078.746SM Styrkeløft (3-kamp)
25113.95 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK130.075.7253. runde af Divisionsturneringen, Øst
26116.58 Frederik Sibtsen1999(SJ)Fyns SK127.573.823EM Klassisk (3-kamp)
27107.04 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem112.566.780ER Open Klassisk
28118.05 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas105.060.606AaSK Open, Klassisk (3-kamp)

120+ kg
1127.60 Jacob Stegelmann1980(S)Aarhus AK192.5109.244DM i Klassisk Bænkpres
2167.30 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK190.0103.455DM i Klassisk Bænkpres
3131.90 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK185.0104.377JM Styrkeløft (3-kamp)
4140.70 Thor J Lomborg1977(M1)Tårnby SK182.5101.908SM Bænkpres
5129.62 Agge S Larsen1988(S)Odense BBC180.0101.862Jørgen Krog Cup
6122.76 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF177.5101.530DM Klassisk (3-kamp)
7120.66 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF175.0100.4853. runde af Divisionsturneringen, Vest
8125.80 Thomas Skov1971(M1)Rødby M175.099.593DM i Klassisk Bænkpres
9124.10 Nicolaj Scupii1994(J)Aalborg SK170.097.019DM i Klassisk Bænkpres
10136.44 Martin S Nielsen1994(J)AK Frem170.095.370EM Klassisk (3-kamp)
11158.40 Frederik T Nordberg1994(J)Pure PP170.093.330DM i Klassisk Bænkpres
12128.32 Tommy Hansen1988(S)Haderslev SK145.082.201Jørgen Krog Cup
13125.38 Søren L Nielsen1993(S)Odense BBC127.572.611Jørgen Krog Cup
14125.02 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK122.569.801Jørgen Krog Cup
15128.32 Malik Lennert1989(S)HG Styrkeløft110.062.359DM Klassisk (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt