Rangliste

Bænkpres Rangliste 2017
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Damer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævneK
1123.95 Annette R Christensen1965(M2)Ry MK195.0155.045VM Bænkpres
254.30 Cornelia Larsen1980(S)Tårnby SK100.0120.540VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
351.61 Trine Ø Bagger1986(S)Aalborg SK95.0119.121EM (3-kamp)
469.85 Annette Pedersen1968(M1)Sportshøjskolen117.5117.065VM Bænkpres
596.80 Maria K Jensen1985(S)Aarhus AK127.5107.228AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
668.34 Majken Hansen1996(J)Horsens SK100.0101.170EM (3-kamp)
759.39 Anna Schjøtt1995(J)Sportshøjskolen90.0101.142EM (3-kamp)
883.95 Jane Aaberg1981(S)Horsens SK112.5100.350EM (3-kamp)
967.75 Kathrine H Bak1981(S)Tårnby SK95.096.701EM (3-kamp)
1060.02 Sara E Andreassen1993(S)Aarhus AK85.595.298DM Klassisk (3-kamp)x
1156.78 Eva Buxbom1969(M1)Horsens SK80.093.112DM i Styrkeløft (3-kamp)
1293.90 Caroline Stougaard1991(S)Aalborg SK107.591.3641. runde af Divisionsturneringen, Vest
1361.85 Tanja S Olsen1990(S)Københavns SK82.589.851VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
1471.50 Pernille Lindstrøm1988(S)Sportshøjskolen87.585.803DM Klassisk (3-kamp)x
1582.95 Katja Jørgensen1988(S)Sportshøjskolen95.085.253AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
1646.08 Clara H Barsøe1994(J)Roskilde AK62.585.250VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
17133.44 Camilla M Kristensen1988(S)Københavns SK107.584.345ER Open Udstyr
1850.86 Oda J Jensen1996(J)Aalborg SK66.584.329DM Klassisk (3-kamp)x
1981.90 Maren M Bielefeldt1999(SJ)Holstebro S92.583.565AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
2046.64 Aneliya Stamatova1990(S)Odense BBC61.583.173DM Klassisk (3-kamp)x
2155.94 Camilla V Havsteen1994(J)Odense BBC70.583.021DM Klassisk (3-kamp)x
2270.56 Charlotte Esbjørn1968(M1)Roskilde AK82.581.626VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
2381.66 Lise Frederiksen1982(S)Hjørring SS90.081.432DM Klassisk (3-kamp)x
2451.94 Julie Fisker1995(J)Thisted VF65.081.101EM Klassisk (3-kamp)x
2577.86 Anne Karlsen1992(S)AK Frem82.576.667VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
2664.70 Emma A Badalyan1993(S)Ares72.576.321DM Klassisk (3-kamp)x
2756.76 Mette G Jensen1985(S)ER Powerlifting65.075.673ER Open Udstyr
2871.38 Rebekka R Andersen1996(J)Aalborg SK75.073.628DM Klassisk (3-kamp)x
2962.36 Channe Hviid1994(J)Odense BBC67.573.055DM Klassisk (3-kamp)x
3063.00 Anna T Ruspini1994(J)Liftrs S67.572.495AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3160.54 Tinna Heiberg1995(J)Aarhus AK65.071.968EM Klassisk (3-kamp)x
3295.32 Cæcilie L Bonne1991(S)Aalborg SK85.071.8592. runde af Divisionsturneringen, Vestx
33162.40 Pia Skovborg1963(M2)Roskilde AK92.571.142VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
3471.60 Annemie Pretzmann1992(S)Aarhus AK72.571.028AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3576.90 Katja V Kronborg1993(S)Heden75.070.215DM Klassisk (3-kamp)x
3677.92 Sissel P Machholm1994(J)Aarhus SVK75.069.668Jørgen Krog Cupx
3784.56 Karolina Hansen1989(S)Københavns SK77.568.882DM Klassisk (3-kamp)x
3859.52 Stella Jensen1964(M2)Grenå SK60.067.314Jørgen Krog Cupx
3982.48 Ditte LJ Pedersen1990(S)Odense BBC72.565.257ER Open Klassiskx
4069.94 Kathrine H Dahl1994(J)Thisted VF65.064.701EM Klassisk (3-kamp)x
4162.90 Lisa Hansen1994(J)Københavns SK60.064.518DM i Styrkeløft (3-kamp)x
4256.66 Ida Bøtker1997(J)Københavns SK55.064.119DM Klassisk (3-kamp)x
4371.34 Louise U Madsen1988(S)Odense BBC65.063.837Jørgen Krog Cupx
4471.56 Kirsten Gylling1957(M3)Grenå SK65.063.700Jørgen Krog Cupx
4562.38 Lisbeth Eugenie1988(S)Roskilde AK57.562.221DM Klassisk (3-kamp)x
4672.82 Lotte Ditlev1992(S)Aarhus AK62.560.550ER Open Klassiskx
4754.36 Tina Lund-lassen1989(S)Roskilde AK50.060.215DM i Styrkeløft (3-kamp)
4884.00 Miriam A Rasmussen1988(S)Target67.560.1901. runde af Divisionsturneringen, Østx
4970.12 Pernille B Bramsen1990(S)Pure PP60.059.622DM Klassisk (3-kamp)x
5082.82 Cecilie BE Rasmussen1995(J)Roskilde AK65.058.383DM Klassisk (3-kamp)x
5168.90 Maja Bonde1993(S)Aarhus AK57.557.839DM Klassisk (3-kamp)x
5261.02 Martyna Mieleniewska1989(S)Aarhus AK52.557.776DM Klassisk (3-kamp)x
5379.40 Josefine V Rasmussen1997(J)Aalborg SK62.557.431AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5480.40 Cilie LA Simonsen1980(S)Roskilde AK62.557.0312. runde af Divisionsturneringen, Østx
5570.88 Annika Bell1997(J)Liftrs S57.556.718DM Klassisk (3-kamp)x
5671.62 Ulla N Hembo1964(M2)HG Styrkeløft57.556.321DM Klassisk (3-kamp)x
5780.24 Marie LS Veigert1995(J)Aarhus AK60.054.810DM Klassisk (3-kamp)x
5881.80 Ditte F Hansen1984(S)Gudenådalens SK60.054.240Jørgen Krog Cupx
5989.30 Katrine R Ehlers1990(S)Aarhus AK60.052.014DM Klassisk (3-kamp)x
6057.56 Louise Jensen1996(J)Haderslev SK45.051.818DM Klassisk (3-kamp)x
6192.36 Stine Greendahl1999(SJ)Haderslev SK60.051.312DM Klassisk (3-kamp)x
6279.72 Charlotte H Overgaard-sørensen1992(S)Hvidovre SF55.050.424DM Klassisk (3-kamp)x
63100.52 Amalie S Nielsen1994(J)Københavns SK60.550.294DM Klassisk (3-kamp)x
6498.24 Maria B Sørensen1989(S)ER Powerlifting60.050.226DM i Styrkeløft (3-kamp)
6562.06 Lise Madsen1953(M3)Thisted VF45.048.884VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
6649.56 Victoria K Nielsen2002(SJ)Rødby M37.548.495EM Klassisk (3-kamp)x
6750.45 Sebine CM Nielsen1999(SJ)Liftrs S35.044.657AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
6878.22 Linette Willumsen1997(J)Thisted VF42.539.389DM Klassisk (3-kamp)x
6961.30 Thea L Flyvbjerg1992(S)Aalborg SK32.535.640AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt