Rangliste

Bænkpres Rangliste 2017
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Damer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævneK
1122.59 Annette R Christensen1965(M2)Ry MK205.0163.303EM
251.54 Trine Ø Bagger1986(S)Aalborg SK102.5128.658VM (3-kamp)
397.66 Maria K Jensen1985(S)Aarhus AK150.0125.790DM Bænkpres
454.30 Cornelia Larsen1980(S)Tårnby SK100.0120.540VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
569.85 Annette Pedersen1968(M1)Sportshøjskolen117.5117.065VM Bænkpres
666.64 Yvonne Wamnes1992(S)Sportshøjskolen110.0113.311DM Bænkpres
746.45 Mia Tovgaard1979(S)Aalborg SK82.5111.895JM Styrkeløft (3-kamp)
871.46 Pernille Lindstrøm1988(S)Sportshøjskolen112.5110.363DM Bænkpres
9100.60 Caroline Stougaard1991(S)Aalborg SK132.5110.121JM Bænkpres
1056.30 Anna Schjøtt1995(J)Sportshøjskolen92.5108.382TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
1168.34 Majken Hansen1996(J)Horsens SK100.0101.170EM (3-kamp)
1266.44 Kathrine H Bak1981(S)Tårnby SK97.5100.659VM (3-kamp)
1383.95 Jane Aaberg1981(S)Horsens SK112.5100.350EM (3-kamp)
1471.45 Charlotte Esbjørn1968(M1)Roskilde AK100.098.110SM Bænkpres
1562.20 Kamilla W Bøgedal1995(J)Københavns SK90.097.5963. runde af Divisionsturneringen, Østx
1660.02 Sara E Andreassen1993(S)Aarhus AK85.595.298DM Klassisk (3-kamp)x
1761.35 Lene Wollesen1995(J)Pure PP86.094.247TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
1856.78 Eva Buxbom1969(M1)Horsens SK80.093.112DM i Styrkeløft (3-kamp)
1962.46 Nanna Nørgaard1993(S)Aalborg SK85.091.885DM Bænkpres
2061.75 Tanja S Olsen1990(S)Københavns SK82.589.966TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
2183.15 Katja Jørgensen1988(S)Aalborg SK97.587.389JM Bænkpresx
2247.35 Clara H Barsøe1994(J)Roskilde AK65.086.951TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
2356.25 Camilla V Havsteen1994(J)Odense BBC72.585.006TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
24133.44 Camilla M Kristensen1988(S)Københavns SK107.584.345ER Open Udstyr
2550.86 Oda J Jensen1996(J)Aalborg SK66.584.329DM Klassisk (3-kamp)x
2681.90 Maren M Bielefeldt1999(SJ)Holstebro S92.583.565AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
2782.35 Lise Frederiksen1982(S)Hjørring SS92.583.324TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
2846.64 Aneliya Stamatova1990(S)Odense BBC61.583.173DM Klassisk (3-kamp)x
2964.00 Emma A Badalyan1993(S)Ares77.582.251TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
3045.80 Vibeke Bergmann1979(S)Aarhus AK60.082.194DM Bænkpres
3156.40 Marianne Nordstrøm1980(S)Rødby M70.081.907DM i Klassisk Bænkpresx
3251.94 Julie Fisker1995(J)Thisted VF65.081.101EM Klassisk (3-kamp)x
3381.35 Anne Karlsen1992(S)AK Frem87.579.336TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
3470.60 Anne Skaalum1979(S)HG Styrkeløft80.079.120TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
3560.60 Marie LL Knudsen1990(S)Aarhus SVK70.077.441DM i Klassisk Bænkpresx
3655.55 Tina Lund-lassen1989(S)Tårnby SK65.076.967SM Bænkpres
3771.45 Rebekka R Andersen1996(J)Aalborg SK77.576.035JM Styrkeløft (3-kamp)x
3879.20 Sissel P Machholm1994(J)Aarhus SVK82.575.917DM i Klassisk Bænkpresx
3962.20 Channe Hviid1994(J)Odense BBC70.075.908TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
4083.90 Marie G-Rasmussen1983(S)Københavns SK85.075.846SM Bænkpres
4156.76 Mette G Jensen1985(S)ER Powerlifting65.075.673ER Open Udstyr
4276.45 Katja V Kronborg1993(S)Heden80.075.160TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
4355.30 Maria Bjerg1981(S)Københavns SK62.574.269SM Bænkpresx
4470.50 Kathja Sejer1989(S)Pure PP75.074.250TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
4571.65 Sarah K Kjeldsen1997(J)Aarhus AK75.073.440TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
4663.00 Anna T Ruspini1994(J)Liftrs S67.572.495AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4760.54 Tinna Heiberg1995(J)Aarhus AK65.071.968EM Klassisk (3-kamp)x
4895.32 Cæcilie L Bonne1991(S)Aalborg SK85.071.8592. runde af Divisionsturneringen, Vestx
49162.40 Pia Skovborg1963(M2)Roskilde AK92.571.142VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
5071.60 Annemie Pretzmann1992(S)Aarhus AK72.571.028AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5169.60 Maja Bonde1993(S)Aarhus AK70.069.916TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
5270.60 Pernille B Bramsen1990(S)Pure PP70.069.230DM i Klassisk Bænkpresx
5384.56 Karolina Hansen1989(S)Københavns SK77.568.882DM Klassisk (3-kamp)x
5459.40 Stella Jensen1964(M2)Grenå SK61.068.540DM i Klassisk Bænkpresx
5582.48 Ditte LJ Pedersen1990(S)Odense BBC72.565.257ER Open Klassiskx
5682.85 Louise R Jakobsen1993(S)HG Styrkeløft72.565.105TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
5769.94 Kathrine H Dahl1994(J)Thisted VF65.064.701EM Klassisk (3-kamp)x
5862.90 Lisa Hansen1994(J)Københavns SK60.064.518DM i Styrkeløft (3-kamp)x
5979.35 Charlotte EM Kristensen1994(J)Aarhus SVK70.064.344TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
6056.66 Ida Bøtker1997(J)Københavns SK55.064.119DM Klassisk (3-kamp)x
6171.34 Louise U Madsen1988(S)Odense BBC65.063.837Jørgen Krog Cupx
6271.50 Nynne Bjerg1987(S)Videbæk SK65.063.739JM Styrkeløft (3-kamp)x
6371.56 Kirsten Gylling1957(M3)Grenå SK65.063.700Jørgen Krog Cupx
6481.45 Marie LS Veigert1995(J)Aarhus AK70.063.427TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
6569.65 Annika Bell1997(J)Liftrs S62.562.394TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
6662.38 Lisbeth Eugenie1988(S)Roskilde AK57.562.221DM Klassisk (3-kamp)x
6772.82 Lotte Ditlev1992(S)Aarhus AK62.560.550ER Open Klassiskx
6883.35 Cecilie BE Rasmussen1995(J)Roskilde AK67.560.426TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
6984.00 Miriam A Rasmussen1988(S)Target67.560.1901. runde af Divisionsturneringen, Østx
7061.60 Victoria BI Isaksen1998(J)Haderslev SK55.060.088TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
7180.00 Sofie MN Mønsted1990(S)Haderslev SK65.059.475TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
7261.02 Martyna Mieleniewska1989(S)Aarhus AK52.557.776DM Klassisk (3-kamp)x
7379.40 Josefine V Rasmussen1997(J)Aalborg SK62.557.431AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
7480.40 Cilie LA Simonsen1980(S)Roskilde AK62.557.0312. runde af Divisionsturneringen, Østx
75109.75 Amalie S Nielsen1994(J)Københavns SK70.056.945TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
7671.62 Ulla N Hembo1964(M2)HG Styrkeløft57.556.321DM Klassisk (3-kamp)x
7761.60 Nancy Fadel1995(J)Thisted VF50.054.625TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
7881.80 Ditte F Hansen1984(S)Gudenådalens SK60.054.240Jørgen Krog Cupx
79101.25 Maria B Sørensen1989(S)ER Powerlifting65.053.924SM Styrkeløft (3-kamp)
8064.72 Mathilde M Pedersen1998(J)Thisted VF50.052.625DM Bænkpresx
8189.30 Katrine R Ehlers1990(S)Aarhus AK60.052.014DM Klassisk (3-kamp)x
8257.56 Louise Jensen1996(J)Haderslev SK45.051.818DM Klassisk (3-kamp)x
8392.36 Stine Greendahl1999(SJ)Haderslev SK60.051.312DM Klassisk (3-kamp)x
8479.72 Charlotte H Overgaard-sørensen1992(S)Hvidovre SF55.050.424DM Klassisk (3-kamp)x
8551.55 Sebine CM Nielsen1999(SJ)Liftrs S40.050.200TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
8652.25 Emmelie L Petersen1999(SJ)Haderslev SK40.049.680TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
8762.06 Lise Madsen1953(M3)Thisted VF45.048.884VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
8849.56 Victoria K Nielsen2002(SJ)Rødby M37.548.495EM Klassisk (3-kamp)x
8962.50 Julie M Nielsen1997(J)Thisted VF42.545.921JM Styrkeløft (3-kamp)x
9080.95 Sille Jacobsen1994(J)Aarhus SVK47.543.182TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
9178.22 Linette Willumsen1997(J)Thisted VF42.539.389DM Klassisk (3-kamp)x
9261.30 Thea L Flyvbjerg1992(S)Aalborg SK32.535.640AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt