Rangliste

Bænkpres Rangliste 2017
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævneK
181.90 Mads Friche1983(S)Sportshøjskolen252.5169.907VM Bænkpres
2119.00 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen275.0158.428JM Bænkpres
3119.94 Thomas Skov1971(M1)Rødby M262.5150.938DM i Styrkeløft (3-kamp)
4104.14 Rune Glud1982(S)AK Nordland247.5148.3273. runde af Divisionsturneringen, Vest
5117.10 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK252.5146.021AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
6119.44 Mathias Kristiansen1985(S)Sportshøjskolen247.5142.461DM i Styrkeløft (3-kamp)
797.80 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK230.0141.266JM Bænkpres
8135.55 Morten Sørig1969(M1)Tårnby SK250.0140.400EM Masters (3-kamp)
992.93 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen222.5139.819EM (3-kamp)
10164.78 Niels Stærkjær1966(M2)Aarhus AK255.0139.179ER Open Udstyr
1173.47 Matti Christensen1995(J)Thisted VF192.5139.178VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
1292.15 Henrik S Nielsen1984(S)AK Jyden215.0135.665JM Styrkeløft (3-kamp)
13131.25 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK235.0132.681JM Bænkpres
14102.50 Martin Tryk1992(S)Horsens SK220.0132.6161. runde af Divisionsturneringen, Vest
15119.68 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen230.0132.319EM Bænkpres Klassiskx
16111.35 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK222.5130.4523. runde af Divisionsturneringen, Øst
1792.50 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK202.5127.535JM Bænkpres
1882.28 Danni Iversen1987(S)Horsens SK190.0127.490DM i Styrkeløft (3-kamp)
19170.40 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK232.5126.2242. runde af Divisionsturneringen, Vest
2065.95 Morten Rasmussen1978(S)Tårnby SK160.0125.7123. runde af Divisionsturneringen, Øst
21103.88 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen202.5121.460DM i Styrkeløft (3-kamp)
22117.40 Rasmus Mortensen1979(S)Grenå SK210.0121.380JM Bænkpres
23101.20 Mareks Bartasevics1990(S)Odense BBC200.0121.140Jørgen Krog Cupx
24120.95 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF210.0120.519JM Styrkeløft (3-kamp)
25118.25 Lasse Gråkjær1992(S)Aalborg SK207.5119.707JM Styrkeløft (3-kamp)
2691.20 Kasper Pørksen1988(S)Rødby M187.5118.913DM i Klassisk Bænkpresx
2782.55 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK177.5118.872VM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
28111.65 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK202.5118.645SM Bænkpres
2983.00 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK175.5117.146DM Klassisk (3-kamp)x
30100.10 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK192.5117.098ER Open Udstyr
3181.10 Danny O Jensen1988(S)Aarhus SVK172.5116.765Jørgen Krog Cupx
32113.24 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK200.0116.700Jørgen Krog Cupx
33105.00 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK195.0116.532DM i Klassisk Bænkpresx
3492.72 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK185.0116.384VM Masters (3-kamp)
3599.35 Charlie Tyrrestrup1989(S)Rødby M190.0115.938SM Styrkeløft (3-kamp)
36116.66 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK200.0115.780DM Klassisk (3-kamp)x
37101.10 Jonas B Andersen1989(S)ER Powerlifting190.0115.140SM Bænkpres
38121.70 Nicolaj Scupii1994(J)Aalborg SK200.0114.620JM Bænkpres
3988.55 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK177.5114.275JM Bænkpres
40103.40 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF190.0114.171DM i Klassisk Bænkpresx
4192.04 Simon B Rasmussen1999(SJ)Horsens SK180.0113.634VM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
4292.50 Alexander Christensen1992(S)Aarhus AK180.0113.364EM Klassisk (3-kamp)x
43102.20 Keld B Ingerslev1966(M2)Aarhus AK185.0111.648ER Open Udstyr
4486.50 Rasmus L Jørgensen1994(J)Hvidovre SF170.0110.8232. runde af Divisionsturneringen, Øst
4570.15 Jonas B Pedersen1996(J)Sportshøjskolen147.5110.360JM Styrkeløft (3-kamp)
4682.90 Patryk Bolek1994(J)Thisted VF165.0110.220JM Styrkeløft (3-kamp)
4795.50 Martin Faber1982(S)AK Frem177.5110.157JM Styrkeløft (3-kamp)x
4870.95 Klaus Larsen1972(M1)Ares147.5109.416SM Bænkpres
4994.25 Kenni Eliasen1989(S)Roskilde AK175.0109.2532. runde af Divisionsturneringen, Østx
50127.60 Jacob Stegelmann1980(S)Aarhus AK192.5109.244DM i Klassisk Bænkpresx
5176.48 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK155.0108.9813. runde af Divisionsturneringen, Vestx
52110.20 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas185.0108.817VM Bænkpres
53102.06 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M180.0108.684DM i Styrkeløft (3-kamp)
5477.30 Kent T Flåten1979(S)Københavns SK155.0108.2062. runde af Divisionsturneringen, Østx
55103.65 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK180.0108.054JM Styrkeløft (3-kamp)
56109.60 Peter H Eriksen1970(M1)Rødby M182.5107.529DM i Klassisk Bænkpresx
5792.00 Stefan HE Petersen1992(S)HG Styrkeløft170.0107.355DM Klassisk (3-kamp)x
5892.08 Søren Hornbech1988(S)Horsens SK170.0107.304DM i Styrkeløft (3-kamp)
5982.42 Lasse Hansen1994(J)Aarhus AK160.0107.248DM Klassisk (3-kamp)x
6092.32 Jonatan Gonge1992(S)Aarhus AK170.0107.168DM Klassisk (3-kamp)x
6192.80 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC170.0106.896Jørgen Krog Cupx
6293.00 Joakim Jørgensen1994(J)Roskilde AK170.0106.794DM i Klassisk Bænkpresx
6388.76 Jesper E Overgaard1974(M1)Aalborg SK165.0106.0953. runde af Divisionsturneringen, Vest
6482.76 Hans L Christensen1991(S)Ry MK157.5105.305ER Open Klassiskx
6565.16 Lukas Moesgaard1994(J)Ares132.5105.152EM Klassisk (3-kamp)x
66104.05 Morten F Hansen1993(S)Target175.0104.9133. runde af Divisionsturneringen, Østx
67104.50 Bo H Jensen1986(S)Herkules175.0104.755AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
68104.75 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen175.0104.668JM Styrkeløft (3-kamp)x
6991.50 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem165.0104.462DM i Klassisk Bænkpresx
70131.90 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK185.0104.377JM Styrkeløft (3-kamp)x
71116.42 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF180.0104.256DM Klassisk (3-kamp)x
7282.34 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK155.0103.959DM Klassisk (3-kamp)x
7390.80 Frederik K Christensen1991(S)Roskilde AK162.5103.285DM i Klassisk Bænkpresx
74115.00 Tim Lassen1984(S)Herkules177.5103.145JM Styrkeløft (3-kamp)x
75101.20 Mathias Blanchholm1989(S)Teutonia170.0102.969JM Bænkpresx
7679.42 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M150.0102.885DM i Styrkeløft (3-kamp)
77120.00 Marcus Boesen1999(SJ)Thisted VF177.5102.045DM Klassisk (3-kamp)x
7893.15 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK162.5102.0012. runde af Divisionsturneringen, Øst
79140.70 Thor J Lomborg1977(M1)Tårnby SK182.5101.908SM Bænkpresx
80129.62 Agge S Larsen1988(S)Odense BBC180.0101.862Jørgen Krog Cupx
81122.76 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF177.5101.530DM Klassisk (3-kamp)x
8291.44 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas160.0101.328DM Klassisk (3-kamp)x
8391.80 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK160.0101.136DM i Klassisk Bænkpresx
8482.50 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK150.0100.485JM Styrkeløft (3-kamp)x
85108.55 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK170.0100.453EM Masters (3-kamp)
8688.36 Dennis Thomsen1975(M1)AK Jyden155.099.898Jørgen Krog Cupx
8782.54 Nickolaj Olsen1994(J)Københavns SK147.598.781NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
8885.78 Andreas Sørensen1990(S)Target150.098.250ER Open Klassiskx
8991.85 Mikkel V Poulsen1974(M1)Københavns SK155.097.960SM Styrkeløft (3-kamp)x
90118.98 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem170.097.937DM Klassisk (3-kamp)x
9181.64 Frederik OT Mogensen1994(J)Sportshøjskolen145.097.759Jørgen Krog Cupx
9273.46 Andreas Klug1984(S)Pure PP135.097.619DM Klassisk (3-kamp)x
9369.85 Ralph Eriksen1987(S)AK Nordland130.097.5781. runde af Divisionsturneringen, Vest
94108.60 Jan B Traulsen1948(M3)Teutonia165.097.499JM Bænkpres
9582.05 Rasmus D Hansen1994(J)Sportshøjskolen145.097.455JM Styrkeløft (3-kamp)x
9673.66 Gert Olsen1963(M2)Ares135.097.430ER Open Udstyr
73.66 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK135.097.430DM i Styrkeløft (3-kamp)
98104.58 Steffan Hansen1990(S)Target162.597.240DM Klassisk (3-kamp)x
99101.20 Michael Nørlev1978(S)Hjørring SS160.096.912Jørgen Krog Cupx
100101.48 Jeppe P Rosenørn1991(S)Aalborg SK160.096.816DM i Styrkeløft (3-kamp)
10172.50 Dan Kristensen1969(M1)Thisted VF132.596.725JM Styrkeløft (3-kamp)x
102101.95 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK160.096.640JM Bænkpres
10391.45 William Perrin1993(S)Tårnby SK152.596.5782. runde af Divisionsturneringen, Østx
104102.38 Bennie Andersen1970(M1)Rødby M160.096.496ER Open Klassiskx
10572.74 Peder Hindborg1986(S)Københavns SK132.596.487ER Open Klassiskx
10665.90 Daryoush Yazdanyar1986(S)Københavns SK122.596.310DM i Klassisk Bænkpresx
10786.36 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK147.596.244Jørgen Krog Cupx
108103.84 Mads Østergaard1995(J)Sportshøjskolen160.095.984DM Klassisk (3-kamp)x
10973.30 Lasse Sommer1993(S)AK Frem132.595.957DM Klassisk (3-kamp)x
11082.50 Eskild S Larsen1988(S)AK Nordland142.595.461EM Klassisk (3-kamp)x
11190.64 Per Berndorff1960(M2)Københavns SK150.095.415DM i Styrkeløft (3-kamp)x
112136.44 Martin S Nielsen1994(J)AK Frem170.095.370EM Klassisk (3-kamp)x
11391.60 Marcus Kruse1999(SJ)Ebeltoft SK150.595.236DM i Klassisk Bænkpresx
114118.74 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF165.095.106EM Klassisk (3-kamp)x
11591.65 Bo RT Larsen1990(S)Hvidovre SF150.094.8901. runde af Divisionsturneringen, Østx
11695.10 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M152.594.809AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
11799.55 Dariusz Slowik1977(M1)Videbæk SK155.094.504JM Bænkpresx
11881.48 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft140.094.500DM Klassisk (3-kamp)x
119100.15 Mads Hermansen1981(S)Rødby M155.094.271SM Bænkpresx
12081.84 Jesper Jacobsen1995(J)Sportshøjskolen140.094.248EM Klassisk (3-kamp)x
12181.96 Andreas E Pedersen1992(S)Odense BBC140.094.164DM Klassisk (3-kamp)x
12287.20 Michael Melchorsen1972(M1)Ares145.094.120DM i Klassisk Bænkpresx
12393.36 Jesper Clausen1976(M1)Haderslev SK150.094.0503. runde af Divisionsturneringen, Vestx
12482.20 Chris Wood1997(J)Horsens SK140.093.996AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
125158.40 Frederik T Nordberg1994(J)Pure PP170.093.330DM i Klassisk Bænkpresx
126113.80 Gorm Rasmussen1990(S)Sportshøjskolen160.093.232JM Styrkeløft (3-kamp)
12789.22 Michael Dagø1987(S)Aarhus AK145.092.989DM Klassisk (3-kamp)x
128116.20 Jens P Smalbro1994(J)Hjørring SS160.092.720AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
12986.90 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF142.592.668AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
130101.95 Magnus E Jensen1989(S)Aarhus AK152.592.110JM Styrkeløft (3-kamp)
131102.54 Mike Adelholm1994(J)Pure PP152.591.912DM Klassisk (3-kamp)x
13271.96 Anders E Stilbo1996(J)Hvidovre SF125.091.750ER Open Udstyr
13380.86 Masih Mahmoodi1994(J)Aarhus AK135.091.557DM Klassisk (3-kamp)x
13481.56 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK135.091.071DM Klassisk (3-kamp)x
13577.10 Daniel Højland1993(S)Odense BBC130.090.909Jørgen Krog Cupx
13681.90 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting135.090.842VM i klassisk styrkeløft (3-kamp)x
13782.40 Christian D Danielsen1994(J)Sportshøjskolen135.090.504AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
138102.86 Leo Smith1987(S)Aarhus AK150.090.300DM Klassisk (3-kamp)x
13982.88 Alex Petersen1983(S)HG Styrkeløft135.090.194DM Klassisk (3-kamp)x
140103.70 Jeppe S Møller1996(J)Aalborg SK150.090.030JM Bænkpres
14192.20 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen142.589.889DM Klassisk (3-kamp)x
14292.22 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF142.589.875DM i Styrkeløft (3-kamp)
14389.82 Frederik Foged1995(J)ER Powerlifting140.089.460DM Klassisk (3-kamp)x
14484.35 Simon Donde1966(M2)Københavns SK135.089.2622. runde af Divisionsturneringen, Østx
14590.45 Emil Mikkelsen1993(S)Haderslev SK140.089.152AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
146101.90 Stefan Probst1987(S)Pure PP147.589.105Jørgen Krog Cupx
14791.16 Søren Lund1989(S)Aarhus SVK140.088.802DM Klassisk (3-kamp)x
14888.10 Samuel Martinez1993(S)Hvidovre SF137.588.756AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
14991.30 Kim Salby1961(M2)AK Odin140.088.732DM i Klassisk Bænkpresx
15080.34 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK130.088.517DM Klassisk (3-kamp)x
15182.89 Mikkel Madsen1974(M1)Tårnby SK132.588.510EM Masters (3-kamp)
15292.14 Kevin Lousen1993(S)Aarhus AK140.088.340DM Klassisk (3-kamp)x
15392.30 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC140.088.270AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
15478.40 Kasper Sørensen1994(J)Aarhus AK127.588.179AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
15596.35 Mikkel D Jensen1995(J)HG Styrkeløft142.588.079SM Styrkeløft (3-kamp)x
15681.16 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK130.087.958Jørgen Krog Cupx
157112.24 Rasmus P Rasmussen1989(S)Fyns SK150.087.750DM Klassisk (3-kamp)x
15890.54 Michael Broek1977(M1)AK Odin137.587.519Jørgen Krog Cupx
15981.92 Henning Meyhoff-thaysen1993(S)Pure PP130.087.464DM Klassisk (3-kamp)x
160102.38 Kevin Hommelgaard1993(S)Pure PP145.087.450DM Klassisk (3-kamp)x
16194.18 Bjørn Guldberg1994(J)AK Nordland140.087.4302. runde af Divisionsturneringen, Vestx
162102.68 Kristian Wagner1993(S)Haderslev SK145.087.348DM Klassisk (3-kamp)x
16373.00 Nick Jensen1986(S)Hvidovre SF120.087.168SM Styrkeløft (3-kamp)x
16491.30 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF137.587.148JM Styrkeløft (3-kamp)x
16588.10 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting135.087.143ER Open Udstyr
16682.46 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem130.087.113DM Klassisk (3-kamp)x
16799.04 Martin Voldum1973(M1)AK Frem142.587.068Jørgen Krog Cupx
16895.28 Christian H Hansen1996(J)Københavns SK140.086.968DM Klassisk (3-kamp)x
16982.84 Thomas T Jensen1990(S)Target130.086.879DM Klassisk (3-kamp)x
17080.98 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK127.586.381DM Klassisk (3-kamp)x
17189.60 Jacob Prehn1980(S)Hvidovre SF135.086.373DM i Klassisk Bænkpresx
17290.10 Johannes Junge1989(S)AK Atlas135.086.130AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
17387.80 Casper M Jensen1991(S)Ares132.585.688DM i Klassisk Bænkpresx
17491.14 Anders B Lyhne1991(S)Pure PP135.085.644DM Klassisk (3-kamp)x
17582.18 Matias A Ammitzbøll1985(S)AK Nordland127.585.6162. runde af Divisionsturneringen, Vest
176109.05 Søren H Christensen1986(S)AK Frem145.085.565JM Styrkeløft (3-kamp)x
17773.92 Martin Wilkens1999(SJ)Haderslev SK117.584.588NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)x
17882.08 Karsten L Kristensen1991(S)Odense BBC125.084.000Jørgen Krog Cupx
17995.34 Sune S Rytke1987(S)Aarhus AK135.083.835DM Klassisk (3-kamp)x
18091.74 Peter Petersen1962(M2)Aarhus AK132.583.780ER Open Udstyr
18199.70 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK137.583.779DM Klassisk (3-kamp)x
18282.55 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules125.083.713AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
18372.90 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas115.083.617DM Klassisk (3-kamp)x
18496.14 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK135.083.525Jørgen Krog Cupx
185111.50 Benny Jensen1964(M2)Sportshøjskolen142.583.519JM Bænkpresx
186106.52 Jan Horshauge1962(M2)Hjørring SS140.083.244DM Klassisk (3-kamp)x
18775.90 Morten L Jensen1993(S)ER Powerlifting117.583.037DM i Klassisk Bænkpresx
18873.64 Jonas Møll1989(S)Aalborg SK115.083.007DM Klassisk (3-kamp)x
18990.30 David C Svendsen-tune1986(S)Københavns SK130.082.849SM Styrkeløft (3-kamp)x
19087.22 Mikkel Sølvkjær1987(S)Hobro SV127.582.748Jørgen Krog Cupx
19169.74 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF110.082.665Jørgen Krog Cupx
19284.60 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF125.082.513JM Styrkeløft (3-kamp)x
19395.20 Kristian B Nyholm1981(S)Haderslev SK132.582.3361. runde af Divisionsturneringen, Vestx
194128.32 Tommy Hansen1988(S)Haderslev SK145.082.201Jørgen Krog Cupx
19591.80 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen130.082.173JM Bænkpresx
19672.50 Jonathan S Seest1989(S)Aarhus AK112.582.125DM Klassisk (3-kamp)x
19772.78 Benjamin Poulsen1997(J)Tårnby SK112.581.889DM Klassisk (3-kamp)x
19892.50 Mikkel B Johansen1994(J)HG Styrkeløft130.081.874DM Klassisk (3-kamp)x
19987.16 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland125.081.1503. runde af Divisionsturneringen, Vestx
20091.20 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS127.580.861JM Styrkeløft (3-kamp)
20187.90 Niklas Johansen1991(S)HG Styrkeløft125.080.788DM Klassisk (3-kamp)x
202105.10 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS135.080.649Jørgen Krog Cupx
20382.20 Paw Eistrup1993(S)Sportshøjskolen120.080.568DM Klassisk (3-kamp)x
20482.50 Nikolaj Nordstrøm1999(SJ)Rødby M120.080.388DM i Klassisk Bænkpresx
205102.52 Mads P Jensen1992(S)Hvidovre SF132.579.871DM Klassisk (3-kamp)x
20680.66 Mads N Wigh1993(S)Sportshøjskolen117.579.806DM Klassisk (3-kamp)x
207102.75 Alex L Dietz1999(SJ)Hjørring SS132.579.805AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
208110.35 Peter Wood1968(M1)Horsens SK135.079.367JM Styrkeløft (3-kamp)x
20973.70 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK110.079.354AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
21099.34 Simon Espensen1999(SJ)Pure PP130.079.326DM Klassisk (3-kamp)x
211113.40 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF135.078.746SM Styrkeløft (3-kamp)x
212115.60 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK135.078.341JM Styrkeløft (3-kamp)
21370.55 Gutti Harryson1984(S)Hvidovre SF105.078.2153. runde af Divisionsturneringen, Østx
21473.45 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL107.577.744SM Styrkeløft (3-kamp)x
21595.25 Torben Kristensen1958(M2)Sportshøjskolen125.077.663JM Bænkpresx
21681.45 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK115.077.637AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
21792.05 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK122.577.334SM Bænkpres
21896.25 Thomas H Jørgensen1994(J)Trainity PL125.077.300SM Styrkeløft (3-kamp)x
21988.75 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK120.077.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
22096.90 Svend L Christensen1958(M2)Ry MK125.077.075DM i Klassisk Bænkpresx
221101.80 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK127.577.061DM i Klassisk Bænkpresx
222101.90 Simon Jørgensen1993(S)HG Styrkeløft127.577.023DM Klassisk (3-kamp)x
223102.90 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem127.576.742JM Styrkeløft (3-kamp)x
22489.84 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK120.076.680Jørgen Krog Cupx
22580.80 Aiyu Liu1997(J)Københavns SK112.576.331DM Klassisk (3-kamp)x
22691.02 Stephan Knudsen1994(J)Pure PP120.076.176DM Klassisk (3-kamp)x
227100.56 Lauge Fredhave1972(M1)Grenå SK125.075.900Jørgen Krog Cupx
228113.95 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK130.075.7253. runde af Divisionsturneringen, Østx
22982.00 Patrick S Poulsen1994(J)Thisted VF112.575.645JM Styrkeløft (3-kamp)
230102.06 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK125.075.475DM Klassisk (3-kamp)x
23165.30 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting95.075.259DM Klassisk (3-kamp)x
23279.82 Kevin K Kragh1995(J)Hvidovre SF110.075.207DM Klassisk (3-kamp)x
23380.40 Lasse Moreau1965(M2)Tårnby SK110.074.866DM i Klassisk Bænkpresx
23483.45 Tobias SH Rasmussen1993(S)Københavns SK112.574.8582. runde af Divisionsturneringen, Østx
23575.60 Andreas Esbensen1996(J)Pure PP105.074.403DM i Klassisk Bænkpresx
236101.40 Jacob M Iversen1995(J)Trainity PL122.574.149SM Styrkeløft (3-kamp)x
23792.40 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK117.574.0372. runde af Divisionsturneringen, Vestx
238116.58 Frederik Sibtsen1999(SJ)Fyns SK127.573.823EM Klassisk (3-kamp)x
23963.00 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF90.073.494DM Klassisk (3-kamp)x
24090.88 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M115.073.060DM Klassisk (3-kamp)x
24177.90 Jesper Mogensen1969(M1)Videbæk SK105.072.923JM Styrkeløft (3-kamp)x
24263.65 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK90.072.855AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
24391.42 Steen Wissing1945(M4)Rødby M115.072.841DM i Styrkeløft (3-kamp)
24478.14 John Koedstrøm1960(M2)AK Odin105.072.776Jørgen Krog Cupx
245125.38 Søren L Nielsen1993(S)Odense BBC127.572.611Jørgen Krog Cupx
24692.22 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK115.072.531DM i Styrkeløft (3-kamp)x
24792.35 Andreas Houmark1999(SJ)Thisted VF115.072.485JM Styrkeløft (3-kamp)x
24893.35 Henrik Jespersen1973(M1)Tårnby SK115.072.1173. runde af Divisionsturneringen, Østx
24989.80 Mike Fregerslev1994(J)AK Nordland112.571.899JM Styrkeløft (3-kamp)x
25090.10 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK112.571.775DM Klassisk (3-kamp)x
25181.70 Mickey Kruse1990(S)Ebeltoft SK105.070.760JM Styrkeløft (3-kamp)x
25298.14 Svend Bradtberg1962(M2)Ares115.070.530ER Open Klassiskx
253103.80 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK117.570.500DM Klassisk (3-kamp)x
25499.02 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK115.070.265DM Klassisk (3-kamp)x
25572.40 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK95.069.417SM Styrkeløft (3-kamp)
25681.60 Oskar S Lund1998(J)Københavns SK102.569.126DM Klassisk (3-kamp)x
257103.35 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem115.069.115AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
25893.30 Mathias Monhart1990(S)Hvidovre SF110.068.9923. runde af Divisionsturneringen, Øst
25982.30 Verner Nielsen1940(M4)SK Atlas102.568.767DM i Klassisk Bænkpresx
26089.66 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK107.568.757DM Klassisk (3-kamp)x
26190.85 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF107.568.3062. runde af Divisionsturneringen, Østx
26290.96 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK107.568.263DM Klassisk (3-kamp)x
26397.85 Peter Sikemsen1969(M1)Odense BBC110.067.540AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
26499.05 Magnus I Rishøj1998(J)Thisted VF110.067.199JM Styrkeløft (3-kamp)x
26590.24 Jens Serup1955(M3)Hobro SV105.066.938Jørgen Krog Cupx
26671.12 Stefan S Mikkelsen1991(S)AK Atlas90.066.636DM Klassisk (3-kamp)x
26778.40 Asdet C Langthong1991(S)ER Powerlifting95.065.702DM i Styrkeløft (3-kamp)x
26882.10 Peter Vintersborg1941(M4)HG Styrkeløft97.565.510DM i Klassisk Bænkpresx
269100.52 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M107.565.285DM Klassisk (3-kamp)x
27063.94 Bent Hansen1941(M4)Roskilde AK80.064.504ER Open Klassiskx
27164.44 Jeppe S Benjaminsen1994(J)Aarhus SVK80.064.080DM Klassisk (3-kamp)x
27280.80 Michel T Due1998(J)Aarhus AK92.562.761JM Styrkeløft (3-kamp)x
273128.32 Malik Lennert1989(S)HG Styrkeløft110.062.359DM Klassisk (3-kamp)x
27472.20 Esben L Nysted2000(SJ)Thisted VF85.062.237DM Klassisk (3-kamp)x
27565.24 Horst Diter1943(M4)Ares77.561.442DM i Styrkeløft (3-kamp)x
27680.54 Jonas L Mosvang1992(S)HG Styrkeløft90.061.182DM Klassisk (3-kamp)x
27763.50 Jesper M Pedersen2000(SJ)Thisted VF75.060.833EM Klassisk (3-kamp)x
278118.05 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas105.060.606AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
27986.96 Lars Mardov1966(M2)Rødby M92.560.125DM Klassisk (3-kamp)x
280104.12 Kenneth Christensen1978(S)Haderslev SK100.059.930DM Klassisk (3-kamp)x
28189.32 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF92.559.283DM Klassisk (3-kamp)x
28271.24 Peter Christensen1996(J)Aarhus AK80.059.160DM Klassisk (3-kamp)x
28363.20 Quendrim Halili1992(S)Grenå SK72.559.044DM i Klassisk Bænkpresx
284101.80 Mike V Byskov1991(S)Haderslev SK97.558.929DM Klassisk (3-kamp)x
28579.10 Mads L Axelsen1999(SJ)Hjørring SS85.058.446AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
28680.15 Michael B Rasmussen1998(J)Thisted VF85.057.962JM Styrkeløft (3-kamp)x
28776.90 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF82.557.791JM Styrkeløft (3-kamp)x
28891.80 Jens J Søndergaard1996(J)Teutonia90.056.889JM Bænkpresx
28978.90 Jesper U Svaneborg1986(S)Aarhus AK80.055.104AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
290101.68 Fillip O Andersen2000(SJ)Thisted VF90.054.414DM Klassisk (3-kamp)x
29181.18 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK75.050.738DM Klassisk (3-kamp)x
29278.10 Tommy Rasmussen1946(M4)Rødby M70.048.531DM i Klassisk Bænkpresx
29369.00 Ole Madsen1947(M4)SK Atlas62.547.363DM i Klassisk Bænkpresx
29476.05 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia65.045.877JM Bænkpresx
29571.90 Svend Stensgaard1922(M4)Rødby M60.044.070DM i Klassisk Bænkpresx
29646.20 Kevin Salby2003(SJ)AK Odin37.541.929DM i Klassisk Bænkpresx
29780.84 Keld Petersen1954(M3)Teutonia60.040.698DM i Styrkeløft (3-kamp)x
29882.56 Erling Johansen1944(M4)HG Styrkeløft60.040.176DM Klassisk (3-kamp)x


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt