Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Udstyr & Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævneK

53 kg
152.70 Kevin Salby2003(SJ)AK Odin40.038.708DM Klassisk Bænkpresx

59 kg
158.80 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK92.580.373SM Styrkeløft (3-kamp)
258.32 Martin Rosenberg2003(SJ)Ares55.048.158DM Klassisk (3-kamp)x

66 kg
165.96 Sarunas Tolvaisa1990(S)Aarhus AK135.0106.056JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
265.68 Klaus Larsen1972(M1)Ares132.5104.450SM Bænkpres
365.94 Jens-peter S Bjertrup1995(J)Aalborg SK120.094.296Jørgen Krogh Cupx
465.90 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting102.580.586DM i Styrkeløft (3-kamp)x
562.10 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK92.576.498DM i Styrkeløft (3-kamp)
663.90 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK92.574.620AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
764.30 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK87.570.219SM Bænkpres
865.60 Horst Diter1943(M4)Ares80.063.128DM i Styrkeløft (3-kamp)x
964.73 Bent Hansen1941(M4)Roskilde AK75.059.850DM Klassisk Bænkpresx
1064.78 Quendrim Halili1992(S)Grenå SK65.051.838Jørgen Krogh Cupx
1165.70 Gert F Karlson1966(M2)Grenå SK62.549.256DM Klassisk Bænkpresx

74 kg
173.95 Matti Christensen1995(J)Thisted VF195.5140.701VM Klassisk Bænkpresx
269.65 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK165.0124.1302. runde af Divisionsturneringen, Øst
371.16 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK142.5105.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
472.80 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF142.5103.712JM Bænkpres
572.90 Steffen Holm1978(M1)Tårnby SK140.0101.794EM Masters (3-kamp)
672.80 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem137.5100.073Jørgen Krogh Cupx
768.39 Klaus Larsen1972(M1)Ares132.5101.098DM Klassisk Bænkpresx
873.80 Dan Kristensen1969(M1)Thisted VF132.595.493DM Klassisk Bænkpresx
973.58 Lasse Sommer1993(S)AK Frem130.093.886JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
1072.11 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK125.091.613DM Klassisk Bænkpresx
1173.52 Gert Olsen1963(M2)Ares125.090.338SM Bænkpres
1273.56 Andreas Klug1984(S)Pure PP125.090.300DM Klassisk (3-kamp)x
1368.76 Jonas B Pedersen1996(J)Sportshøjskolen117.589.277Jørgen Krogh Cupx
1470.00 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC110.082.434DM Klassisk (3-kamp)x
1570.11 John Terragni1947(M4)Aalborg SK110.082.335DM Klassisk Bænkpresx
1668.45 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF107.581.9692. runde af Divisionsturneringen, Øst
1773.20 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK105.076.115DM i Styrkeløft (3-kamp)
1873.50 Andreas Espensen1996(J)Pure PP100.072.280DM Klassisk (3-kamp)x
1972.30 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK97.571.321DM Klassisk (3-kamp)x
2071.02 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland82.561.149DM Klassisk (3-kamp)x
2166.60 Horst Diter1943(M4)Ares80.062.3521. runde af Divisionsturneringen, Østx
2273.70 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft77.555.909NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
2367.86 Tobias H Juul2002(SJ)Gudenådalens SK75.057.585JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
2473.26 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia70.050.715DM Klassisk (3-kamp)x
2567.32 Fransisco Romero-karlsen1944(M4)Teutonia67.552.157DM Klassisk Bænkpresx
2672.00 Svend Stensgaard1922(M4)Rødby M55.040.354DM i Styrkeløft (3-kamp)

83 kg
182.62 Michael Melchorsen1972(M1)Ares195.0130.514SM Bænkpres
282.92 Daniel M Heinrichsen1993(S)Hvidovre SF195.0130.241SM Bænkpres
382.50 Danni Iversen1987(S)Horsens SK190.0127.281DM i Styrkeløft (3-kamp)
482.58 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK180.0120.510EM Klassisk Bænkpresx
582.70 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting180.0120.402SM Styrkeløft (3-kamp)
682.94 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK180.0120.204SM Styrkeløft (3-kamp)
776.13 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK176.0124.133JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
881.16 Timmy Ibro1989(S)Sportshøjskolen170.0115.022Jørgen Krogh Cupx
982.36 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK165.0110.649AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
1082.30 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas162.5109.021DM Klassisk (3-kamp)x
1181.07 Kent T Flåten1979(S)Københavns SK160.0108.336DM Klassisk Bænkpresx
1282.32 Danny O Jensen1988(S)Aarhus SVK160.0107.328DM Klassisk Bænkpresx
1376.92 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK157.5110.313DM Klassisk (3-kamp)x
1479.70 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M155.0106.067AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
1581.34 Hans L Christensen1991(S)Ry MK155.0104.734Jørgen Krogh Cupx
1681.62 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK155.0104.517JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
1782.44 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen155.0103.881DM Klassisk (3-kamp)x
1882.72 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK155.0103.664DM Klassisk Bænkpresx
1981.80 Andreas K-Jespersen1991(S)Hvidovre SF150.0101.010DM i Styrkeløft (3-kamp)
2082.12 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK150.0100.770DM Klassisk (3-kamp)x
2182.50 Asbjørn EM Frellsen1994(S)Københavns SK150.0100.4852. runde af Divisionsturneringen, Østx
2282.80 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK150.0100.275DM i Styrkeløft (3-kamp)
2382.30 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen147.598.958JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
2481.66 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK145.097.745JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
2582.30 Anders Valentinsen1982(S)Københavns SK145.097.2811. runde af Divisionsturneringen, Øst
2679.38 Jakob LR Nielsen2000(SJ)Pure PP142.597.769DM Klassisk Bænkpresx
2781.56 Andreas E Pedersen1992(S)Odense BBC142.596.131Jørgen Krogh Cupx
2882.02 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft142.595.803DM Klassisk (3-kamp)x
2982.80 Chris Wood1997(J)Aarhus SVK142.595.261DM i Styrkeløft (3-kamp)
3078.70 Morten L Jensen1993(S)ER Powerlifting140.096.586DM i Styrkeløft (3-kamp)
3178.74 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK137.594.834DM Klassisk Bænkpresx
3281.76 Simon Donde1966(M2)Københavns SK137.592.620SM Bænkpres
3378.46 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK135.093.326DM Klassisk (3-kamp)x
3480.34 Bo Petersen1962(M2)Randers SM135.091.922JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
3581.82 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF135.090.896DM Klassisk (3-kamp)x
3682.04 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem135.090.747DM Klassisk (3-kamp)x
3780.16 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK132.590.339DM Klassisk (3-kamp)x
3882.24 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK132.588.934DM Klassisk (3-kamp)x
3982.76 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF132.588.590DM Klassisk (3-kamp)x
4082.80 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK130.086.905EM klassisk (master) (3-kamp)x
4178.80 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas127.587.886DM Klassisk (3-kamp)x
4281.58 Christian H Amdi1993(S)Aarhus SVK125.084.313Jørgen Krogh Cupx
4382.08 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK125.084.000DM Klassisk Bænkpresx
4478.30 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK122.584.795Jørgen Krogh Cupx
4580.45 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK122.583.337JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
4681.25 Mikkel Juul1995(J)Randers SM122.582.822DM Klassisk Bænkpresx
4776.92 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK120.084.048DM Klassisk (3-kamp)x
4880.84 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK120.081.396JM Klassisk Bænkpresx
4982.22 Paw Eistrup1993(S)Sportscenter120.080.556DM Klassisk (3-kamp)x
5082.45 Julius Baltrusaitis1991(S)Aarhus AK120.080.412DM Klassisk Bænkpresx
5179.66 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL117.580.429DM Klassisk (3-kamp)x
5279.91 John Koedstrøm1960(M2)AK Odin117.580.276JM Klassisk Bænkpresx
5380.72 Simon G Sehested1994(S)AK Atlas117.579.771Jørgen Krogh Cupx
5481.15 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft117.579.512NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
5579.46 Stephan Knudsen1994(S)Pure PP115.078.844JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
5681.86 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK115.077.407Jørgen Krogh Cupx
5781.58 Jonas B Bundgaard1988(S)Aarhus SVK112.575.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5882.64 Mickey Williams1989(S)Roskilde AK112.575.285SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
5979.78 Jonas H Beck1994(S)SK Atlas110.075.229AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
6079.79 Jesper Mogensen1969(M1)Videbæk SK110.075.218JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
6182.80 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK107.571.8641. runde af Divisionsturneringen, Østx
6280.94 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC105.071.159DM Klassisk (3-kamp)x
6375.90 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus P100.070.670AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
6480.31 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland100.068.100JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
6581.28 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF100.067.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
6681.62 Henrik K Houmøller1989(S)Sportshøjskolen100.067.430AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
6782.06 Verner Nielsen1940(M4)SK Atlas95.063.850DM Klassisk Bænkpresx
6881.10 Kim E Josefsen1992(S)Aarhus AK92.562.613DM i Styrkeløft (3-kamp)x
6981.98 Niklas L Jensen1996(J)Pure PP85.057.163JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
7079.90 Jeppe Hedegaard1996(J)Sportshøjskolen80.054.656AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
7182.38 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK75.050.288DM Klassisk (3-kamp)x
7279.36 Keld Petersen1954(M3)Teutonia72.549.750DM Klassisk (3-kamp)x

93 kg
192.87 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen232.5146.150EM i Styrkeløft (3-kamp)
292.92 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK190.0119.396SM Styrkeløft (3-kamp)
391.10 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting187.5118.969DM i Styrkeløft (3-kamp)
492.90 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK187.5117.8442. runde af Divisionsturneringen, Øst
592.30 Simon B Rasmussen1999(J)Horsens SK182.5115.066DM i Styrkeløft (3-kamp)
686.08 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK180.0117.666DM Klassisk Bænkpresx
790.90 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK177.5112.748JM Bænkpres
892.07 Kenni Eliasen1989(S)Roskilde AK177.5112.038SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
991.16 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK175.0111.003SM Bænkpres
1091.42 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen170.0107.678AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
1192.64 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC170.0106.998AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
1292.78 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK170.0106.913DM Klassisk (3-kamp)x
1387.02 Lars Merring-mikkelsen1996(J)Aalborg SK167.5108.842JM Styrkeløft (3-kamp)
1492.80 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK167.5105.324DM Klassisk (3-kamp)x
1585.10 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK165.0108.554DM i Styrkeløft (3-kamp)
1689.20 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting165.0105.815DM i Styrkeløft (3-kamp)
1791.90 Jukka Rygaard1991(S)Thisted VF165.0104.247JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
1890.27 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem162.5103.578DM Klassisk Bænkpresx
1992.02 Marcus Kruse1999(J)Ebeltoft SK160.0101.024DM Klassisk (3-kamp)x
2087.54 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK157.5102.013JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
2191.30 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas155.098.239JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
2290.33 Bent M Kristensen1968(M2)Ares153.097.492DM Klassisk Bænkpresx
2391.68 Niels C Dall1994(S)Haderslev SK152.596.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
2491.10 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK150.095.175Jørgen Krogh Cupx
2592.62 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK150.094.410Jørgen Krogh Cupx
2687.50 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK147.595.565Jørgen Krogh Cupx
2791.04 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)Pure PP147.593.618DM Klassisk (3-kamp)x
2891.90 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK147.593.191NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
2992.18 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK147.593.058AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3092.20 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF147.593.043DM i Styrkeløft (3-kamp)
3192.86 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC147.592.719AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
3292.55 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF145.091.292JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
3388.01 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF142.592.041DM Klassisk Bænkpresx
3489.20 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen142.591.385AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3590.34 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK142.590.801AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3689.04 Johannes Junge1989(S)AK Atlas140.089.866Jørgen Krogh Cupx
3790.56 Michael Broek1977(M1)AK Odin140.089.096Jørgen Krogh Cupx
3891.06 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK140.088.844DM Klassisk (3-kamp)x
3992.68 Rene Minard1993(S)AK Nordland140.088.088JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
4089.26 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules137.588.151AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4184.74 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen135.089.033Jørgen Krogh Cupx
4289.33 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF135.086.508JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
4390.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Sportshøjskolen135.085.793AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4490.92 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK135.085.739AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4590.95 Anders Witte1991(S)Københavns SK135.085.725DM Klassisk Bænkpresx
4692.52 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK135.085.010JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
4792.76 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK132.583.343DM Klassisk (3-kamp)x
4887.20 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK130.084.383DM i Styrkeløft (3-kamp)x
4991.84 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK130.082.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5092.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK130.082.004EM klassisk (master) (3-kamp)x
5184.70 Karsten L Kristensen1991(S)Odense BBC127.584.112Jørgen Krogh Cupx
5288.96 Johannes Lyby1992(S)Sportshøjskolen127.581.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5392.36 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland127.580.363JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
5485.24 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK125.082.163Jørgen Krogh Cupx
5586.30 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC125.081.600NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
5688.16 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF125.080.663JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
5790.35 Christian H Hansen1996(J)Københavns SK125.079.6381. runde af Divisionsturneringen, Østx
5884.50 Emil Drechsler1994(S)Thisted VF122.580.924JM Klassisk Bænkpresx
5988.18 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK122.579.037DM Klassisk Bænkpresx
6089.40 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland122.578.4741. runde af Divisionsturneringen, Vest
6191.46 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK122.577.579DM Klassisk (3-kamp)x
6291.86 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK122.577.408SM Styrkeløft (3-kamp)
6392.25 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK122.577.249JM Klassisk Bænkpresx
6492.32 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK122.577.224DM Klassisk (3-kamp)x
6586.00 Mads Lehmann Broe1996(J)Sportshøjskolen120.078.480AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
6692.92 Torben Kristensen1958(M3)Sportshøjskolen117.573.837Jørgen Krogh Cupx
6789.50 John Smedemark1976(M1)AK Odin115.073.623Jørgen Krogh Cupx
6891.32 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK115.072.887SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
6991.44 Steen Wissing1945(M4)Rødby M115.072.830EM Masters (3-kamp)
7088.34 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF112.572.518DM Klassisk Bænkpresx
7190.88 Marcus Kruhøffer2000(SJ)AK Atlas112.571.471AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
7288.34 Kim Salby1961(M2)AK Odin110.070.906DM Klassisk Bænkpresx
7389.78 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK110.070.312DM Klassisk (3-kamp)x
7488.60 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK107.569.187DM i Styrkeløft (3-kamp)x
7591.36 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK107.568.112AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
7692.16 Gustav Johansen1957(M3)Thisted VF105.066.245DM Klassisk (3-kamp)x
7785.08 Max-raban R Scheithauer1995(J)AK Nordland102.567.445JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
7887.28 Kim Jensen1979(S)Aalborg SK102.566.502AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
7984.02 Michel T Due1998(J)Aarhus AK100.066.270AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
8091.45 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M100.063.330EM klassisk (master) (3-kamp)x
8192.78 Emil Edsen-johansen1993(S)Hvidovre SF100.062.890AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
8288.48 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF97.562.790DM Klassisk (3-kamp)x
8385.60 Daniel A Michaelsen1996(J)Haderslev SK95.062.2922. runde af Divisionsturneringen, Vestx
8490.60 Henrik S Nielsen1984(S)AK Jyden80.050.904JM Styrkeløft (3-kamp)
8583.48 Kasper Hartvigsen1992(S)ER Powerlifting75.049.890SM Styrkeløft (3-kamp)

105 kg
1100.20 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK240.0145.944JM Bænkpres
2103.60 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK235.0141.094JM Bænkpres
3104.88 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen220.0131.516JM Styrkeløft (3-kamp)
4104.78 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK215.0128.570SM Styrkeløft (3-kamp)
599.38 Mareks Bartasevics1990(S)Odense BBC205.0125.071Jørgen Krogh Cupx
6104.52 Lazar Kuburovic1992(S)Københavns SK203.5121.795DM Klassisk (3-kamp)x
7104.82 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF198.0118.384DM Klassisk Bænkpresx
896.20 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK192.5119.081DM i Styrkeløft (3-kamp)
9103.46 Jonas B Andersen1989(S)ER Powerlifting192.5115.635SM Bænkpres
10104.70 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK192.5115.154DM Klassisk (3-kamp)x
1195.10 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK185.0115.0151. runde af Divisionsturneringen, Øst
1295.80 Martin Faber1982(S)AK Frem180.0111.546AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
1397.02 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC180.0110.934Jørgen Krogh Cupx
14104.80 Sune Bak1974(M1)Hvidovre SF180.0107.6401. runde af Divisionsturneringen, Østx
15102.93 Jeppe P Rosenørn1991(S)Aalborg SK177.5106.837JM Styrkeløft (3-kamp)
16104.62 Bo H Jensen1986(S)Herkules177.5106.198DM Klassisk (3-kamp)x
17100.40 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M175.0106.330AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
18102.20 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen175.0105.613AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
19104.75 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen175.0104.668JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
2093.90 Morten Hegner1989(S)Københavns SK172.5107.8821. runde af Divisionsturneringen, Østx
21104.20 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK170.0101.864DM i Styrkeløft (3-kamp)
22103.32 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK167.5100.668EM Masters (3-kamp)
2393.46 Jonas S Otto1991(S)Haderslev SK165.0103.4061. runde af Divisionsturneringen, Vestx
24102.98 Mike Adelholm1994(S)Pure PP165.099.297JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
25104.88 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK165.098.637AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
2694.02 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK160.0100.000DM Klassisk Bænkpresx
2799.36 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK160.097.632Jørgen Krogh Cupx
2899.75 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK160.097.472VM Bænkpres
29102.42 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS160.096.480DM Klassisk (3-kamp)x
3094.59 Jesper Clausen1976(M1)Haderslev SK155.096.612DM Klassisk Bænkpresx
31101.90 Lasse R Dietrichsen1988(S)Haderslev SK152.592.125DM i Styrkeløft (3-kamp)x
3294.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK150.093.6601. runde af Divisionsturneringen, Øst
3395.95 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen150.092.895JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
3497.66 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen150.092.190JM Klassisk Bænkpresx
35102.82 Stefan Probst1987(S)Pure PP150.090.315Jørgen Krogh Cupx
36102.85 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M150.090.300EM klassisk (master) (3-kamp)x
37104.01 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen150.089.940JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
3893.30 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK147.592.512DM i Styrkeløft (3-kamp)x
39102.64 Thomas H Jørgensen1994(S)Trainity PL147.588.869DM Klassisk (3-kamp)x
4095.80 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF142.588.307AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4193.10 Henrik Jespersen1973(M1)Tårnby SK140.087.9061. runde af Divisionsturneringen, Øst
4297.56 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK140.086.072Jørgen Krogh Cupx
43104.34 Lars Guldberg1963(M2)AK Nordland140.083.8462. runde af Divisionsturneringen, Vestx
4499.46 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK137.583.861DM Klassisk (3-kamp)x
45103.41 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK137.582.610DM Klassisk Bænkpresx
4695.40 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK135.083.822DM i Styrkeløft (3-kamp)
4795.50 Lasse S Hille1981(S)Tårnby SK135.083.7811. runde af Divisionsturneringen, Østx
95.50 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK135.083.781SM Styrkeløft (3-kamp)
4997.04 Sune S Rytke1987(S)Aarhus AK135.083.187Jørgen Krogh Cupx
50100.30 Andreas Houmark1999(J)Thisted VF135.082.0672. runde af Divisionsturneringen, Vestx
51102.58 Benjamin Petersen1985(S)Haderslev SK132.579.845JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
5299.39 Sebastian H Sørensen1998(J)Sportshøjskolen130.079.313JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
53102.96 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS130.078.234JM Klassisk Bænkpresx
54103.66 Magnus E Jensen1989(S)Esbern S130.078.039SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
5594.28 Lars B Krustrup1968(M2)Horsens SK127.579.586DM Klassisk Bænkpresx
5699.88 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK127.577.6351. runde af Divisionsturneringen, Vestx
57100.18 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK127.577.546DM Klassisk Bænkpresx
5895.32 Kristian A Fisker1995(J)Odense BBC125.077.638AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5995.74 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK125.077.488Jørgen Krogh Cupx
6099.20 Lauge Fredhave1972(M1)Grenå SK125.076.325Jørgen Krogh Cupx
61101.60 Lasse Jakobsen1989(S)Aarhus AK125.075.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
62101.66 Jacob M Iversen1995(J)Trainity PL125.075.588DM Klassisk (3-kamp)x
63102.59 Henrik Jewkes1999(J)AK Jyden125.075.325JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
64101.20 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK122.574.198DM i Styrkeløft (3-kamp)x
65101.60 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M122.574.088DM i Styrkeløft (3-kamp)
6695.80 Svend L Christensen1958(M3)Ry MK120.074.364Jørgen Krogh Cupx
6798.56 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland120.073.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
68103.08 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem120.072.180DM Klassisk (3-kamp)x
6994.48 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS115.071.714AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
7098.11 Svend Bradtberg1962(M2)Ares110.067.474DM Klassisk Bænkpresx
7193.40 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF107.567.392DM i Styrkeløft (3-kamp)x
7293.20 Emil Edsen-johansen1993(S)Hvidovre SF97.561.1911. runde af Divisionsturneringen, Øst
7395.75 Victor Fredhave2000(SJ)Grenå SK92.557.332DM Klassisk Bænkpresx
74103.42 Mikkel A Simonsen1996(J)Sportshøjskolen90.054.072AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x

120 kg
1119.85 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen290.0166.779VM Bænkpres
2119.50 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen287.5165.456DM i Styrkeløft (3-kamp)
3110.40 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK240.0141.0721. runde af Divisionsturneringen, Vest
4119.70 Mathias Kristiansen1985(S)Sportshøjskolen235.0135.196DM i Styrkeløft (3-kamp)
5110.14 Martin Tryk1992(S)Horsens SK227.5133.8382. runde af Divisionsturneringen, Vest
6114.94 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK222.5129.295SM Bænkpres
7116.30 Rasmus Mortensen1979(S)Grenå SK212.5123.101JM Bænkpres
8108.00 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK205.0121.3401. runde af Divisionsturneringen, Øst
9112.00 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK200.0117.060DM i Styrkeløft (3-kamp)
10115.93 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK200.0115.960JM Styrkeløft (3-kamp)
11117.40 Nicolas Skaarup1985(S)Ares195.0112.7102. runde af Divisionsturneringen, Østx
12111.84 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK190.0111.264Jørgen Krogh Cupx
13119.55 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF187.5107.888NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
14119.95 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF187.5107.813SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
15106.00 Rune Glud1982(S)AK Nordland185.0110.1861. runde af Divisionsturneringen, Vestx
16107.08 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK182.5108.332DM Klassisk Bænkpresx
17110.75 Peter H Eriksen1970(M1)Rødby M182.5107.182DM Klassisk Bænkpresx
18118.34 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF182.5105.266JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
19109.30 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas180.0106.146VM Bænkpres
20106.40 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK177.5105.577JM Bænkpres
21112.16 Peter Z Stüker1990(S)Thisted VF172.5100.930AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
22114.10 Tim Lassen1984(S)Herkules170.098.991DM Klassisk (3-kamp)x
23118.46 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS167.596.597DM Klassisk (3-kamp)x
24110.06 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen165.097.086Jørgen Krogh Cupx
25119.96 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF165.094.875JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
26118.38 Nicolaj Scupii1994(S)Aalborg SK162.593.730DM Klassisk Bænkpresx
27119.08 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem160.092.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
28113.98 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK152.588.831AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
29109.36 Jan Horshauge1962(M2)Hjørring SS150.088.440DM Klassisk (3-kamp)x
30116.90 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK145.083.897DM i Styrkeløft (3-kamp)
31107.20 Søren Hvid Hyldig1986(S)AK Frem140.083.062Jørgen Krogh Cupx
32117.48 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF140.080.906AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
33117.83 Tommy Hansen1988(S)Haderslev SK140.080.836JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
34107.50 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen137.581.510AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
35113.60 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK132.577.2482. runde af Divisionsturneringen, Østx
36105.92 Jan B Traulsen1948(M4)Teutonia130.077.441DM Klassisk Bænkpresx
37110.24 Benny Jensen1964(M2)Sportshøjskolen130.076.453Jørgen Krogh Cupx
38116.96 Jesper Jensen1995(J)Pure PP127.573.759DM Klassisk (3-kamp)x
39114.92 Daniel F Gammelgaard1995(J)Pure PP125.072.650DM Klassisk Bænkpresx
40105.90 Jonas Hansen1978(M1)AK Nordland120.071.4961. runde af Divisionsturneringen, Vestx
41109.70 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem105.061.845AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
42106.06 Steen Thorsøe1977(M1)Thisted VF75.044.663DM Klassisk (3-kamp)x

120+ kg
1133.70 John S Christensen1961(M2)Aalborg SK300.0168.870JM Bænkpres
2131.10 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK272.5153.881DM i Styrkeløft (3-kamp)
3123.98 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen210.0119.868JM Klassisk Bænkpresx
4130.80 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK202.5114.413DM Klassisk Bænkpresx
5181.56 Jonas Christensen1986(S)Gudenådalens SK200.0107.480Jørgen Krogh Cupx
6158.85 Niels Stærkjær1966(M2)Aarhus AK192.5105.644DM Klassisk Bænkpresx
7147.68 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK190.0105.355DM Klassisk (3-kamp)x
8160.80 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK190.0104.082DM i Styrkeløft (3-kamp)x
9126.31 Niels H Christensen1977(M1)AK Jyden185.0105.210DM Klassisk Bænkpresx
10128.15 Thomas Skov1971(M1)Rødby M185.0104.914EM klassisk (master) (3-kamp)x
11120.71 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF180.0103.338JM Styrkeløft (3-kamp)
12163.42 Frederik T Nordberg1994(S)Pure PP177.597.004JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
13120.70 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF175.0100.4852. runde af Divisionsturneringen, Østx
14121.60 Victor B Jensen1994(S)Aarhus AK175.0100.310Jørgen Krogh Cupx
15146.22 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem175.097.178AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
16121.98 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF172.598.808DM Klassisk (3-kamp)x
17120.20 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK165.094.826DM i Styrkeløft (3-kamp)x
18123.30 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK165.094.298JM Styrkeløft (3-kamp)
19128.15 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK162.592.154JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
20120.07 Jacob Stegelmann1980(S)Aarhus AK160.091.968DM Klassisk Bænkpresx
21135.88 Allan S Madsen1974(M1)Videbæk SK160.089.824AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
22135.16 Morten Sørig1969(M1)Tårnby SK150.084.285SM Styrkeløft (3-kamp)
23140.29 Steffen Golczyk1968(M2)Randers SM150.083.790DM Klassisk Bænkpresx
24129.70 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK147.583.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
25129.06 Thomas CE Thorstensen1988(S)Aarhus SVK145.082.114AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
26120.32 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF125.071.825DM Klassisk (3-kamp)x
27123.65 Nicolaj Jepsen1998(J)Haderslev SK120.068.532JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
28126.26 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas112.563.979AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt