Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Udstyr & Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævneK

59 kg
158.32 Martin Rosenberg2003(SJ)Ares55.048.158DM Klassisk (3-kamp)x

66 kg
165.94 Jens-peter S Bjertrup1995(J)Aalborg SK120.094.296Jørgen Krogh Cupx
265.90 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting102.580.586DM i Styrkeløft (3-kamp)x
362.10 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK92.576.498DM i Styrkeløft (3-kamp)
463.90 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK92.574.620AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
565.60 Horst Diter1943(M4)Ares80.063.128DM i Styrkeløft (3-kamp)x
664.78 Quendrim Halili1992(S)Grenå SK65.051.838Jørgen Krogh Cupx
765.18 Gert F Karlson1966(M2)Grenå SK50.039.670Jørgen Krogh Cupx

74 kg
173.95 Matti Christensen1995(J)Thisted VF195.5140.701VM Klassisk Bænkpresx
267.75 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK162.5124.9141. runde af Divisionsturneringen, Øst
371.16 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK142.5105.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
472.80 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem137.5100.073Jørgen Krogh Cupx
574.00 Steffen Holm1978(M1)Tårnby SK130.093.509DM i Styrkeløft (3-kamp)
673.56 Andreas Klug1984(S)Pure PP125.090.300DM Klassisk (3-kamp)x
768.76 Jonas B Pedersen1996(J)Sportshøjskolen117.589.277Jørgen Krogh Cupx
870.00 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC110.082.434DM Klassisk (3-kamp)x
973.20 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK105.076.115DM i Styrkeløft (3-kamp)
1073.50 Andreas Espensen1996(J)Pure PP100.072.280DM Klassisk (3-kamp)x
1172.30 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK97.571.321DM Klassisk (3-kamp)x
1271.02 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland82.561.149DM Klassisk (3-kamp)x
1366.60 Horst Diter1943(M4)Ares80.062.3521. runde af Divisionsturneringen, Østx
1473.76 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft72.552.273DM Klassisk (3-kamp)x
1573.26 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia70.050.715DM Klassisk (3-kamp)x
1669.74 Fransisco Romero-karlsen1944(M4)Teutonia65.048.8481. runde af Divisionsturneringen, Vest
1772.00 Svend Stensgaard1922(M4)Rødby M55.040.354DM i Styrkeløft (3-kamp)

83 kg
181.80 Daniel M Heinrichsen1993(S)Hvidovre SF190.0127.946DM i Styrkeløft (3-kamp)
282.50 Danni Iversen1987(S)Horsens SK190.0127.281DM i Styrkeløft (3-kamp)
381.16 Timmy Ibro1989(S)Sportshøjskolen170.0115.022Jørgen Krogh Cupx
481.54 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK170.0114.699AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
582.62 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK170.0113.781EM i Styrkeløft (3-kamp)
682.36 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK165.0110.649AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
782.30 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas162.5109.021DM Klassisk (3-kamp)x
882.70 Danny O Jensen1988(S)Aarhus SVK160.0107.024Jørgen Krogh Cupx
976.92 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK157.5110.313DM Klassisk (3-kamp)x
1079.70 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M155.0106.067AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
1181.34 Hans L Christensen1991(S)Ry MK155.0104.734Jørgen Krogh Cupx
1282.44 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen155.0103.881DM Klassisk (3-kamp)x
1382.00 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK152.5102.541EM klassisk (master) (3-kamp)x
1481.80 Andreas K-Jespersen1991(S)Hvidovre SF150.0101.010DM i Styrkeløft (3-kamp)
1582.12 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK150.0100.770DM Klassisk (3-kamp)x
1682.80 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK150.0100.275DM i Styrkeløft (3-kamp)
1781.58 Asbjørn EM Frellsen1994(S)Københavns SK147.599.489DM Klassisk (3-kamp)x
1882.30 Anders Valentinsen1982(S)Københavns SK145.097.2811. runde af Divisionsturneringen, Øst
1982.42 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK145.097.194Jørgen Krogh Cupx
2081.56 Andreas E Pedersen1992(S)Odense BBC142.596.131Jørgen Krogh Cupx
2182.02 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft142.595.803DM Klassisk (3-kamp)x
2282.80 Chris Wood1997(J)Aarhus SVK142.595.261DM i Styrkeløft (3-kamp)
2378.70 Morten L Jensen1993(S)ER Powerlifting140.096.586DM i Styrkeløft (3-kamp)
2478.46 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK135.093.326DM Klassisk (3-kamp)x
2581.82 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF135.090.896DM Klassisk (3-kamp)x
2682.04 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem135.090.747DM Klassisk (3-kamp)x
2780.16 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK132.590.339DM Klassisk (3-kamp)x
2882.24 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK132.588.934DM Klassisk (3-kamp)x
2982.76 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF132.588.590DM Klassisk (3-kamp)x
3082.68 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting130.086.970AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3182.80 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK130.086.905EM klassisk (master) (3-kamp)x
3278.80 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas127.587.886DM Klassisk (3-kamp)x
3381.58 Christian H Amdi1993(S)Aarhus SVK125.084.313Jørgen Krogh Cupx
3478.30 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK122.584.795Jørgen Krogh Cupx
3576.92 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK120.084.048DM Klassisk (3-kamp)x
3681.64 Simon Donde1966(M2)Københavns SK120.080.904DM Klassisk (3-kamp)x
3782.22 Paw Eistrup1993(S)Sportscenter120.080.556DM Klassisk (3-kamp)x
3879.66 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL117.580.429DM Klassisk (3-kamp)x
3980.72 Simon G Sehested1994(S)AK Atlas117.579.771Jørgen Krogh Cupx
4081.36 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK117.579.383AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4182.16 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK117.578.913DM Klassisk (3-kamp)x
4282.70 Julius Baltrusaitis1991(S)Aarhus AK117.578.596Jørgen Krogh Cupx
4381.86 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK115.077.407Jørgen Krogh Cupx
4481.58 Jonas B Bundgaard1988(S)Aarhus SVK112.575.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4579.78 Jonas H Beck1994(S)SK Atlas110.075.229AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4680.16 John Koedstrøm1960(M2)AK Odin110.074.998Jørgen Krogh Cupx
4778.38 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft107.574.358DM Klassisk (3-kamp)x
4882.80 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK107.571.8641. runde af Divisionsturneringen, Østx
4980.94 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC105.071.159DM Klassisk (3-kamp)x
5075.90 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus P100.070.670AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5181.28 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF100.067.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5281.62 Henrik K Houmøller1989(S)Sportshøjskolen100.067.430AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5381.10 Kim E Josefsen1992(S)Aarhus AK92.562.613DM i Styrkeløft (3-kamp)x
5479.90 Jeppe Hedegaard1996(J)Sportshøjskolen80.054.656AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5582.38 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK75.050.288DM Klassisk (3-kamp)x
5679.36 Keld Petersen1954(M3)Teutonia72.549.750DM Klassisk (3-kamp)x

93 kg
192.87 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen232.5146.150EM i Styrkeløft (3-kamp)
291.10 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting187.5118.969DM i Styrkeløft (3-kamp)
392.30 Simon B Rasmussen1999(J)Horsens SK182.5115.066DM i Styrkeløft (3-kamp)
491.42 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen170.0107.678AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
592.64 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC170.0106.998AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
692.78 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK170.0106.913DM Klassisk (3-kamp)x
792.80 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK167.5105.324DM Klassisk (3-kamp)x
885.10 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK165.0108.554DM i Styrkeløft (3-kamp)
989.20 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting165.0105.815DM i Styrkeløft (3-kamp)
1091.08 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK165.0104.709DM Klassisk (3-kamp)x
1190.16 Jukka Rygaard1991(S)Thisted VF160.0102.048DM Klassisk (3-kamp)x
1290.62 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem160.0101.792Jørgen Krogh Cupx
1392.02 Marcus Kruse1999(J)Ebeltoft SK160.0101.024DM Klassisk (3-kamp)x
1491.68 Niels C Dall1994(S)Haderslev SK152.596.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
1591.10 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK150.095.175Jørgen Krogh Cupx
1692.62 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK150.094.410Jørgen Krogh Cupx
1787.50 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK147.595.565Jørgen Krogh Cupx
1891.04 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)Pure PP147.593.618DM Klassisk (3-kamp)x
1992.18 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK147.593.058AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
2092.20 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF147.593.043DM i Styrkeløft (3-kamp)
2192.86 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC147.592.719AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
2292.16 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK145.091.481DM Klassisk (3-kamp)x
2389.20 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen142.591.385AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
2490.34 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK142.590.801AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
2589.04 Johannes Junge1989(S)AK Atlas140.089.866Jørgen Krogh Cupx
2690.52 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF140.089.110DM Klassisk (3-kamp)x
2790.56 Michael Broek1977(M1)AK Odin140.089.096Jørgen Krogh Cupx
2891.06 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK140.088.844DM Klassisk (3-kamp)x
2989.26 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules137.588.151AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3084.74 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen135.089.033Jørgen Krogh Cupx
3190.44 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK135.085.968AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3290.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Sportshøjskolen135.085.793AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3390.92 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK135.085.739AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3488.80 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF132.585.171DM i Styrkeløft (3-kamp)x
3592.28 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF132.583.541DM Klassisk (3-kamp)x
3692.76 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK132.583.343DM Klassisk (3-kamp)x
3787.20 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK130.084.383DM i Styrkeløft (3-kamp)x
3891.84 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK130.082.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3992.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK130.082.004EM klassisk (master) (3-kamp)x
4084.70 Karsten L Kristensen1991(S)Odense BBC127.584.112Jørgen Krogh Cupx
4188.96 Johannes Lyby1992(S)Sportshøjskolen127.581.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4285.24 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK125.082.163Jørgen Krogh Cupx
4390.35 Christian H Hansen1996(J)Københavns SK125.079.6381. runde af Divisionsturneringen, Østx
4489.40 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland122.578.4741. runde af Divisionsturneringen, Vest
4591.46 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK122.577.579DM Klassisk (3-kamp)x
4692.32 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK122.577.224DM Klassisk (3-kamp)x
4786.00 Mads Lehmann Broe1996(J)Sportshøjskolen120.078.480AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
4886.82 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF120.078.072DM Klassisk (3-kamp)x
4992.92 Torben Kristensen1958(M3)Sportshøjskolen117.573.837Jørgen Krogh Cupx
5089.50 John Smedemark1976(M1)AK Odin115.073.623Jørgen Krogh Cupx
5190.88 Marcus Kruhøffer2000(SJ)AK Atlas112.571.471AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5289.78 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK110.070.312DM Klassisk (3-kamp)x
5388.60 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK107.569.187DM i Styrkeløft (3-kamp)x
5491.36 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK107.568.112AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5592.16 Gustav Johansen1957(M3)Thisted VF105.066.245DM Klassisk (3-kamp)x
5687.28 Kim Jensen1979(S)Aalborg SK102.566.502AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5784.02 Michel T Due1998(J)Aarhus AK100.066.270AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5889.50 Steen Wissing1945(M4)Rødby M100.064.020DM i Styrkeløft (3-kamp)
5991.45 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M100.063.330EM klassisk (master) (3-kamp)x
6092.78 Emil Edsen-johansen1993(S)Hvidovre SF100.062.890AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
6188.48 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF97.562.790DM Klassisk (3-kamp)x
6284.78 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF95.062.634DM Klassisk (3-kamp)x

105 kg
1102.30 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK235.0141.752DM i Styrkeløft (3-kamp)
2104.00 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen212.5127.415DM i Styrkeløft (3-kamp)
3103.30 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK207.5124.728DM i Styrkeløft (3-kamp)
499.38 Mareks Bartasevics1990(S)Odense BBC205.0125.071Jørgen Krogh Cupx
5104.52 Lazar Kuburovic1992(S)Københavns SK203.5121.795DM Klassisk (3-kamp)x
6103.41 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF195.0117.156VM Klassisk Bænkpresx
796.20 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK192.5119.081DM i Styrkeløft (3-kamp)
8104.70 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK192.5115.154DM Klassisk (3-kamp)x
995.10 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK185.0115.0151. runde af Divisionsturneringen, Øst
1095.80 Martin Faber1982(S)AK Frem180.0111.546AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
1197.02 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC180.0110.934Jørgen Krogh Cupx
12104.80 Sune Bak1974(M1)Hvidovre SF180.0107.6401. runde af Divisionsturneringen, Østx
13104.62 Bo H Jensen1986(S)Herkules177.5106.198DM Klassisk (3-kamp)x
14100.40 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M175.0106.330AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
15102.20 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen175.0105.613AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
1693.90 Morten Hegner1989(S)Københavns SK172.5107.8821. runde af Divisionsturneringen, Østx
17104.20 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK170.0101.864DM i Styrkeløft (3-kamp)
18104.50 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen170.0101.762DM Klassisk (3-kamp)x
1993.46 Jonas S Otto1991(S)Haderslev SK165.0103.4061. runde af Divisionsturneringen, Vestx
20104.88 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK165.098.637AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
21103.50 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK162.597.598DM i Styrkeløft (3-kamp)
2294.40 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK160.099.8081. runde af Divisionsturneringen, Østx
2399.36 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK160.097.632Jørgen Krogh Cupx
2499.75 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK160.097.472VM Bænkpres
25102.42 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS160.096.480DM Klassisk (3-kamp)x
26101.90 Lasse R Dietrichsen1988(S)Haderslev SK152.592.125DM i Styrkeløft (3-kamp)x
2794.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK150.093.6601. runde af Divisionsturneringen, Øst
2896.94 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen150.092.475Jørgen Krogh Cupx
29102.82 Stefan Probst1987(S)Pure PP150.090.315Jørgen Krogh Cupx
30102.85 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M150.090.300EM klassisk (master) (3-kamp)x
3193.30 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK147.592.512DM i Styrkeløft (3-kamp)x
32102.64 Thomas H Jørgensen1994(S)Trainity PL147.588.869DM Klassisk (3-kamp)x
3395.80 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF142.588.307AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
34103.90 Jonas B Andersen1989(S)ER Powerlifting142.585.4721. runde af Divisionsturneringen, Østx
3593.10 Henrik Jespersen1973(M1)Tårnby SK140.087.9061. runde af Divisionsturneringen, Øst
3697.56 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK140.086.072Jørgen Krogh Cupx
3799.46 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK137.583.861DM Klassisk (3-kamp)x
3895.40 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK135.083.822DM i Styrkeløft (3-kamp)
3995.50 Lasse S Hille1981(S)Tårnby SK135.083.7811. runde af Divisionsturneringen, Østx
4097.04 Sune S Rytke1987(S)Aarhus AK135.083.187Jørgen Krogh Cupx
4197.06 Andreas Houmark1999(J)Thisted VF132.581.647DM Klassisk (3-kamp)x
42102.36 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK130.078.403DM Klassisk (3-kamp)x
43104.12 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK130.077.909Jørgen Krogh Cupx
4499.88 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK127.577.6351. runde af Divisionsturneringen, Vestx
4595.32 Kristian A Fisker1995(J)Odense BBC125.077.638AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4695.74 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK125.077.488Jørgen Krogh Cupx
4799.20 Lauge Fredhave1972(M1)Grenå SK125.076.325Jørgen Krogh Cupx
48101.60 Lasse Jakobsen1989(S)Aarhus AK125.075.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
49101.66 Jacob M Iversen1995(J)Trainity PL125.075.588DM Klassisk (3-kamp)x
50101.20 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK122.574.198DM i Styrkeløft (3-kamp)x
51101.60 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M122.574.088DM i Styrkeløft (3-kamp)
5295.80 Svend L Christensen1958(M3)Ry MK120.074.364Jørgen Krogh Cupx
5396.50 Sebastian H Sørensen1998(J)Sportshøjskolen120.074.124DM i Styrkeløft (3-kamp)x
5498.56 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland120.073.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
55100.50 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS120.072.888AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
56103.08 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem120.072.180DM Klassisk (3-kamp)x
5794.48 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS115.071.714AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5899.36 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK112.568.648Jørgen Krogh Cupx
5993.40 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF107.567.392DM i Styrkeløft (3-kamp)x
6093.20 Emil Edsen-johansen1993(S)Hvidovre SF97.561.1911. runde af Divisionsturneringen, Øst
61103.42 Mikkel A Simonsen1996(J)Sportshøjskolen90.054.072AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
6295.96 Victor Fredhave2000(SJ)Grenå SK75.046.440Jørgen Krogh Cupx

120 kg
1119.85 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen290.0166.779VM Bænkpres
2119.50 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen287.5165.456DM i Styrkeløft (3-kamp)
3110.40 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK240.0141.0721. runde af Divisionsturneringen, Vest
4119.70 Mathias Kristiansen1985(S)Sportshøjskolen235.0135.196DM i Styrkeløft (3-kamp)
5108.58 Martin Tryk1992(S)Horsens SK225.0132.953AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
6110.90 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK215.0126.205DM i Styrkeløft (3-kamp)
7108.00 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK205.0121.3401. runde af Divisionsturneringen, Øst
8112.00 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK200.0117.060DM i Styrkeløft (3-kamp)
9111.84 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK190.0111.264Jørgen Krogh Cupx
10106.00 Rune Glud1982(S)AK Nordland185.0110.1861. runde af Divisionsturneringen, Vestx
11109.30 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas180.0106.146VM Bænkpres
12115.56 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF180.0104.454DM Klassisk (3-kamp)x
13117.54 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF177.5102.560DM Klassisk (3-kamp)x
14112.16 Peter Z Stüker1990(S)Thisted VF172.5100.930AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
15114.10 Tim Lassen1984(S)Herkules170.098.991DM Klassisk (3-kamp)x
16118.46 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS167.596.597DM Klassisk (3-kamp)x
17110.06 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen165.097.086Jørgen Krogh Cupx
18119.08 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem160.092.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
19113.98 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK152.588.831AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
20109.36 Jan Horshauge1962(M2)Hjørring SS150.088.440DM Klassisk (3-kamp)x
21116.90 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK145.083.897DM i Styrkeløft (3-kamp)
22107.20 Søren H Christensen1986(S)AK Frem140.083.062Jørgen Krogh Cupx
23117.48 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF140.080.906AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
24107.50 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen137.581.510AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
25110.24 Benny Jensen1964(M2)Sportshøjskolen130.076.453Jørgen Krogh Cupx
26112.16 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK130.076.063DM Klassisk (3-kamp)x
27116.96 Jesper Jensen1995(J)Pure PP127.573.759DM Klassisk (3-kamp)x
28105.90 Jonas Hansen1978(M1)AK Nordland120.071.4961. runde af Divisionsturneringen, Vestx
29109.70 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem105.061.845AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
30106.06 Steen Thorsøe1977(M1)Thisted VF75.044.663DM Klassisk (3-kamp)x

120+ kg
1131.10 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK272.5153.881DM i Styrkeløft (3-kamp)
2122.02 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen208.0119.142Jørgen Krogh Cupx
3181.56 Jonas Christensen1986(S)Gudenådalens SK200.0107.480Jørgen Krogh Cupx
4147.68 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK190.0105.355DM Klassisk (3-kamp)x
5160.80 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK190.0104.082DM i Styrkeløft (3-kamp)x
6128.15 Thomas Skov1971(M1)Rødby M185.0104.914EM klassisk (master) (3-kamp)x
7121.60 Victor B Jensen1994(S)Aarhus AK175.0100.310Jørgen Krogh Cupx
8146.22 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem175.097.178AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
9121.98 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF172.598.808DM Klassisk (3-kamp)x
10120.20 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK165.094.826DM i Styrkeløft (3-kamp)x
11135.88 Allan S Madsen1974(M1)Videbæk SK160.089.824AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
12129.70 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK147.583.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
13129.06 Thomas CE Thorstensen1988(S)Aarhus SVK145.082.114AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
14120.32 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF125.071.825DM Klassisk (3-kamp)x
15126.26 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas112.563.979AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt