Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Udstyr
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævne

66 kg
162.10 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK92.576.498DM i Styrkeløft (3-kamp)

74 kg
169.65 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK165.0124.1302. runde af Divisionsturneringen, Øst
274.00 Steffen Holm1978(M1)Tårnby SK130.093.509DM i Styrkeløft (3-kamp)
368.45 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF107.581.9692. runde af Divisionsturneringen, Øst
473.20 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK105.076.115DM i Styrkeløft (3-kamp)
569.74 Fransisco Romero-karlsen1944(M4)Teutonia65.048.8481. runde af Divisionsturneringen, Vest
672.00 Svend Stensgaard1922(M4)Rødby M55.040.354DM i Styrkeløft (3-kamp)

83 kg
181.80 Daniel M Heinrichsen1993(S)Hvidovre SF190.0127.946DM i Styrkeløft (3-kamp)
282.50 Danni Iversen1987(S)Horsens SK190.0127.281DM i Styrkeløft (3-kamp)
382.62 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK170.0113.781EM i Styrkeløft (3-kamp)
479.70 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M155.0106.067AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
581.80 Andreas K-Jespersen1991(S)Hvidovre SF150.0101.010DM i Styrkeløft (3-kamp)
682.80 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK150.0100.275DM i Styrkeløft (3-kamp)
782.30 Anders Valentinsen1982(S)Københavns SK145.097.2811. runde af Divisionsturneringen, Øst
882.80 Chris Wood1997(J)Aarhus SVK142.595.261DM i Styrkeløft (3-kamp)
978.70 Morten L Jensen1993(S)ER Powerlifting140.096.586DM i Styrkeløft (3-kamp)
1081.54 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK140.094.4581. runde af Divisionsturneringen, Vest
1180.90 Simon Donde1966(M2)Københavns SK127.586.4322. runde af Divisionsturneringen, Øst

93 kg
192.87 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen232.5146.150EM i Styrkeløft (3-kamp)
291.10 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting187.5118.969DM i Styrkeløft (3-kamp)
392.90 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK187.5117.8442. runde af Divisionsturneringen, Øst
492.30 Simon B Rasmussen1999(J)Horsens SK182.5115.066DM i Styrkeløft (3-kamp)
591.42 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen170.0107.678AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
685.10 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK165.0108.554DM i Styrkeløft (3-kamp)
789.20 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting165.0105.815DM i Styrkeløft (3-kamp)
892.20 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF147.593.043DM i Styrkeløft (3-kamp)
992.86 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC147.592.719AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
1089.40 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland122.578.4741. runde af Divisionsturneringen, Vest
1186.00 Mads Lehmann Broe1996(J)Sportshøjskolen120.078.480AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
1289.50 Steen Wissing1945(M4)Rødby M100.064.020DM i Styrkeløft (3-kamp)

105 kg
1102.30 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK235.0141.752DM i Styrkeløft (3-kamp)
2104.00 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen212.5127.415DM i Styrkeløft (3-kamp)
3103.30 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK207.5124.728DM i Styrkeløft (3-kamp)
496.20 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK192.5119.081DM i Styrkeløft (3-kamp)
595.10 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK185.0115.0151. runde af Divisionsturneringen, Øst
6100.40 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M175.0106.330AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
7102.20 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen175.0105.613AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
8104.20 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK170.0101.864DM i Styrkeløft (3-kamp)
9103.50 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK162.597.598DM i Styrkeløft (3-kamp)
1099.75 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK160.097.472VM Bænkpres
1194.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK150.093.6601. runde af Divisionsturneringen, Øst
1293.10 Henrik Jespersen1973(M1)Tårnby SK140.087.9061. runde af Divisionsturneringen, Øst
1395.40 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK135.083.822DM i Styrkeløft (3-kamp)
14101.60 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M122.574.088DM i Styrkeløft (3-kamp)
1593.20 Emil Edsen-johansen1993(S)Hvidovre SF97.561.1911. runde af Divisionsturneringen, Øst

120 kg
1119.85 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen290.0166.779VM Bænkpres
2119.50 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen287.5165.456DM i Styrkeløft (3-kamp)
3110.40 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK240.0141.0721. runde af Divisionsturneringen, Vest
4119.70 Mathias Kristiansen1985(S)Sportshøjskolen235.0135.196DM i Styrkeløft (3-kamp)
5110.14 Martin Tryk1992(S)Horsens SK227.5133.8382. runde af Divisionsturneringen, Vest
6110.90 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK215.0126.205DM i Styrkeløft (3-kamp)
7108.00 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK205.0121.3401. runde af Divisionsturneringen, Øst
8112.00 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK200.0117.060DM i Styrkeløft (3-kamp)
9109.30 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas180.0106.146VM Bænkpres
10116.90 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK145.083.897DM i Styrkeløft (3-kamp)

120+ kg
1131.10 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK272.5153.881DM i Styrkeløft (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt