Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Udstyr & Klassisk
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Damer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævneK
1122.35 Annette R Christensen1965(M2)Ry MK200.0159.380VM Bænkpres
261.92 Maj B Rames1989(S)Sportshøjskolen142.5155.069AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
3103.00 Maria K Jensen1985(S)Aarhus AK185.0152.773JM Bænkpres
451.60 Trine Ø Bagger1986(S)Aalborg SK105.0131.681DM i Styrkeløft (3-kamp)
570.52 Kamilla W Bøgedal1995(J)AK Nordland120.0118.776DM Klassisk Bænkpresx
646.58 Mia Tovgaard1979(S)Aalborg SK85.0115.056AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
770.20 Annette Pedersen1968(M2)Sportshøjskolen115.0114.184VM Bænkpres
871.14 Pernille Lindstrøm1988(S)Sportshøjskolen115.0113.149AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
983.60 Lise Frederiksen1982(S)Hjørring SS117.5105.033JM Styrkeløft (3-kamp)
1055.75 Anna Schjøtt1995(J)Sportshøjskolen87.5103.311VM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
1186.85 Jane Aaberg1981(S)Odense BBC117.5103.118EM i Styrkeløft (3-kamp)
1256.01 Eva Buxbom1969(M1)Horsens SK87.5102.935EM Masters (3-kamp)
1365.84 Kathrine H Bak1981(S)Tårnby SK97.5101.322SM Bænkpres
1460.20 Sara E Andreassen1993(S)Aarhus AK90.0100.080DM Klassisk (3-kamp)x
1561.36 Lene Wollesen1995(J)Pure PP90.599.170JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
1651.27 Oda J Jensen1996(J)Aalborg SK77.597.673JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
1775.50 Annemia Pretzmann1992(S)Aarhus AK102.597.037JM Bænkpres
1862.80 Nanna Nørgaard1993(S)Horsens SK90.096.885JM Bænkpres
1961.55 Tanja S Olsen1990(S)Københavns SK85.092.922VM Klassisk (3-kamp)x
2046.04 Clara H Barsøe1994(S)Roskilde AK67.592.131DM Klassisk (3-kamp)x
2183.69 Katja Jørgensen1988(S)Aalborg SK102.591.574DM Klassisk Bænkpresx
2271.10 Rebekka R Andersen1996(J)Aalborg SK92.591.048NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
2370.37 Charlotte Esbjørn1968(M2)Roskilde AK90.089.208VM Klassisk (3-kamp)x
24114.62 Amalie Larsson1992(S)Københavns SK110.088.704SM Bænkpres
2571.54 Nynne Bjerg1987(S)Videbæk SK90.088.218JM Styrkeløft (3-kamp)
2661.32 Channe Hviid1994(S)Københavns SK80.087.704SM Bænkpres
2763.98 Emma A Badalyan1993(S)Ares82.587.574DM Klassisk (3-kamp)x
2879.70 Ditte F Hansen1984(S)Gudenådalens SK95.087.106JM Bænkpres
2954.58 Stefanie Nielsen1992(S)Sportshøjskolen72.587.036Jørgen Krogh Cupx
3079.24 Maren M Bielefeldt1999(J)Holstebro S92.585.091Jørgen Krogh Cupx
3156.95 Marianne Nordstrøm1980(S)Rødby M72.584.187DM Klassisk Bænkpresx
32105.70 Caroline Stougaard1991(S)Aalborg SK100.082.040JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
3356.60 Marie LL Knudsen1990(S)Aarhus SVK70.081.676Jørgen Krogh Cupx
3451.81 Lonnie B Pedersen1975(M1)AK Frem65.081.263DM Klassisk Bænkpresx
3571.44 Sarah K Kjeldsen1997(J)Aarhus AK82.580.941DM Klassisk (3-kamp)x
3682.96 Anne Karlsen1992(S)AK Frem90.080.766DM Klassisk (3-kamp)x
3769.88 Katarina Thomsen1991(S)Sportshøjskolen80.079.680AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3870.94 Anne Skaalum1979(S)HG Styrkeløft80.078.864DM Klassisk (3-kamp)x
3971.70 Annika Bell1997(J)ER Powerlifting80.078.304SM Styrkeløft (3-kamp)
40109.28 Amalie S Nielsen1994(S)Københavns SK95.077.349SM Styrkeløft (3-kamp)
4170.34 Maja Bonde1993(S)Aarhus AK77.576.841DM Klassisk (3-kamp)x
4275.44 Katja V Kronborg1993(S)Heden80.075.776DM Klassisk (3-kamp)x
4362.62 Anna T Ruspini1994(S)Tårnby SK70.075.523DM Klassisk (3-kamp)x
4481.01 Sissel P Machholm1994(S)Aarhus SVK82.574.968DM Klassisk Bænkpresx
4573.28 Pernille B Bramsen1990(S)Pure PP77.574.772Jørgen Krogh Cupx
4667.16 Kathrine H Dahl1994(S)Thisted VF72.574.262JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
4778.60 Charlotte Overgaard-Sørensen1992(S)Hvidovre SF80.073.936DM i Styrkeløft (3-kamp)
4878.95 Julie A Hansen1991(S)Albertslund SF80.073.752SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
4979.90 Tanja Rasmussen1972(M1)Horsens SK80.073.248JM Bænkpres
5045.85 Vibeke Bergmann1979(S)Aarhus AK52.571.862DM Klassisk Bænkpresx
5170.38 Louise K Madsen1993(S)Odense BBC72.571.855AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
5278.80 Charlotte EM Kristensen1994(S)Aarhus SVK75.069.218DM Klassisk (3-kamp)x
5381.12 Sofie MN Mønsted1990(S)Haderslev SK75.068.1082. runde af Divisionsturneringen, Vestx
5481.68 Kathja Sejer1989(S)Pure PP75.067.853DM Klassisk (3-kamp)x
5582.30 Jeanette K Nørgaard1978(M1)ER Powerlifting75.067.583DM Klassisk (3-kamp)x
5682.90 Cecilie BE Rasmussen1995(J)Roskilde AK75.067.328NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
5769.90 Mathilde M Pedersen1998(J)Thisted VF67.567.217JM Bænkpres
5861.06 Sarah Barløse1995(J)Aarhus SVK60.065.994AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5976.52 Anne SB Pedersen1994(S)Aarhus SVK70.065.730Jørgen Krogh Cupx
6061.86 Victoria BI Isaksen1998(J)Haderslev SK60.065.340JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
6182.60 Marie LS Veigert1995(J)Aarhus AK72.565.207DM Klassisk (3-kamp)x
6270.30 Astrid B Nielsen1993(S)Sportshøjskolen65.064.474Jørgen Krogh Cupx
6356.34 Mia Toft2000(SJ)WL 860055.064.405JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
6476.40 Kirsten Gylling1957(M3)Grenå SK67.563.443Jørgen Krogh Cupx
6576.56 Smilla Lyhne2000(SJ)Thisted VF67.563.362DM Klassisk Bænkpresx
6657.67 Stella Jensen1964(M2)Grenå SK55.063.239JM Klassisk Bænkpresx
67148.40 Pia Skovborg1963(M2)Roskilde AK80.061.632EM klassisk (master) (3-kamp)x
6860.92 Lærke Vad1985(S)AK Nordland55.060.605JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
6979.05 Nanna M Møller1988(S)Sportshøjskolen65.059.878JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
7062.00 Nancy Fadel1995(J)Thisted VF55.059.791DM Klassisk (3-kamp)x
7170.10 Laura E Lillelund1997(J)Aarhus SVK60.059.634Jørgen Krogh Cupx
7255.08 Sebine CM Nielsen1999(J)Roskilde AK50.059.600DM Klassisk (3-kamp)x
7380.54 Cilie LA Simonsen1980(S)Roskilde AK65.059.254SM Klassisk Bænkpresx
7476.08 Lotte Ditlev1992(S)Aarhus AK62.558.894DM Klassisk (3-kamp)x
7577.64 Mette K Knudsen1993(S)Tårnby SK62.558.175SM Styrkeløft (3-kamp)
7662.94 Steffenie K Jensen1996(J)AK Atlas52.556.422DM Klassisk Bænkpresx
7748.18 Lærke S Carlsen1998(J)Pure PP42.556.134JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
7861.72 Julie M Nielsen1997(J)Thisted VF50.054.545JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
7967.82 Rikke K Christensen1991(S)Hvidovre SF52.553.403SM Styrkeløft (3-kamp)
8091.87 Christina V Møller1987(S)AK Nordland60.051.414JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
8146.78 Tania Pedersen1989(S)AK Frem37.550.603Jørgen Krogh Cupx
8274.08 Anne Leine1995(J)Aalborg SK52.550.300AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
8382.02 Sille Jacobsen1994(S)Aarhus P55.049.649AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
8462.25 Lise Madsen1953(M3)Thisted VF45.048.771EM klassisk (master) (3-kamp)x
8555.06 Annette S Hansen1997(J)Odense BBC40.047.692AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
8678.19 Linette Willumsen1997(J)Thisted VF50.046.350JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
8781.01 Isodora EA Nielsen1960(M2)Roskilde AK47.543.163DM Klassisk Bænkpresx
8891.58 Sabrina KV Christensen1994(S)AK Nordland50.042.900JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
8968.70 Henriette V Nielsen1977(M1)Pure PP37.537.796DM Klassisk (3-kamp)x


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt