Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Udstyr & Klassisk
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævneK
1119.85 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen290.0166.779VM Bænkpres
2119.50 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen287.5165.456DM i Styrkeløft (3-kamp)
3131.10 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK272.5153.881DM i Styrkeløft (3-kamp)
492.87 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen232.5146.150EM i Styrkeløft (3-kamp)
5102.30 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK235.0141.752DM i Styrkeløft (3-kamp)
6105.36 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK237.5141.7402. runde af Divisionsturneringen, Vest
773.95 Matti Christensen1995(J)Thisted VF195.5140.701VM Klassisk Bænkpresx
8119.70 Mathias Kristiansen1985(S)Sportshøjskolen235.0135.196DM i Styrkeløft (3-kamp)
9110.14 Martin Tryk1992(S)Horsens SK227.5133.8382. runde af Divisionsturneringen, Vest
1081.80 Daniel M Heinrichsen1993(S)Hvidovre SF190.0127.946DM i Styrkeløft (3-kamp)
11104.00 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen212.5127.415DM i Styrkeløft (3-kamp)
1282.50 Danni Iversen1987(S)Horsens SK190.0127.281DM i Styrkeløft (3-kamp)
13110.90 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK215.0126.205DM i Styrkeløft (3-kamp)
1499.38 Mareks Bartasevics1990(S)Odense BBC205.0125.071Jørgen Krogh Cupx
1567.75 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK162.5124.9141. runde af Divisionsturneringen, Øst
16103.30 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK207.5124.728DM i Styrkeløft (3-kamp)
17104.52 Lazar Kuburovic1992(S)Københavns SK203.5121.795DM Klassisk (3-kamp)x
18108.00 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK205.0121.3401. runde af Divisionsturneringen, Øst
1982.58 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK180.0120.510EM Klassisk Bænkpresx
2096.20 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK192.5119.081DM i Styrkeløft (3-kamp)
2191.10 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting187.5118.969DM i Styrkeløft (3-kamp)
2292.90 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK187.5117.8442. runde af Divisionsturneringen, Øst
23103.41 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF195.0117.156VM Klassisk Bænkpresx
24112.00 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK200.0117.060DM i Styrkeløft (3-kamp)
25104.70 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK192.5115.154DM Klassisk (3-kamp)x
2692.30 Simon B Rasmussen1999(J)Horsens SK182.5115.066DM i Styrkeløft (3-kamp)
2781.16 Timmy Ibro1989(S)Sportshøjskolen170.0115.022Jørgen Krogh Cupx
2882.62 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK170.0113.781EM i Styrkeløft (3-kamp)
29117.40 Nicolas Skaarup1985(S)Ares195.0112.7102. runde af Divisionsturneringen, Østx
3095.80 Martin Faber1982(S)AK Frem180.0111.546AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
31111.84 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK190.0111.264Jørgen Krogh Cupx
3297.02 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC180.0110.934Jørgen Krogh Cupx
3382.36 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK165.0110.649AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3476.92 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK157.5110.313DM Klassisk (3-kamp)x
35106.00 Rune Glud1982(S)AK Nordland185.0110.1861. runde af Divisionsturneringen, Vestx
3682.30 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas162.5109.021DM Klassisk (3-kamp)x
3781.33 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting160.0108.112EM Masters (3-kamp)
3893.90 Morten Hegner1989(S)Københavns SK172.5107.8821. runde af Divisionsturneringen, Østx
3991.42 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen170.0107.678AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
40104.80 Sune Bak1974(M1)Hvidovre SF180.0107.6401. runde af Divisionsturneringen, Østx
41181.56 Jonas Christensen1986(S)Gudenådalens SK200.0107.480Jørgen Krogh Cupx
4282.70 Danny O Jensen1988(S)Aarhus SVK160.0107.024Jørgen Krogh Cupx
4392.78 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK170.0106.913DM Klassisk (3-kamp)x
44100.40 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M175.0106.330AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
45104.62 Bo H Jensen1986(S)Herkules177.5106.198DM Klassisk (3-kamp)x
46109.30 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas180.0106.146VM Bænkpres
4779.70 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M155.0106.067AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
48102.20 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen175.0105.613AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
4971.16 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK142.5105.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
50147.68 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK190.0105.355DM Klassisk (3-kamp)x
5192.80 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK167.5105.324DM Klassisk (3-kamp)x
52128.15 Thomas Skov1971(M1)Rødby M185.0104.914EM klassisk (master) (3-kamp)x
5381.34 Hans L Christensen1991(S)Ry MK155.0104.734Jørgen Krogh Cupx
5491.08 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK165.0104.709DM Klassisk (3-kamp)x
55115.56 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF180.0104.454DM Klassisk (3-kamp)x
56160.80 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK190.0104.082DM i Styrkeløft (3-kamp)x
5782.44 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen155.0103.881DM Klassisk (3-kamp)x
5893.46 Jonas S Otto1991(S)Haderslev SK165.0103.4061. runde af Divisionsturneringen, Vestx
59117.54 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF177.5102.560DM Klassisk (3-kamp)x
6082.00 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK152.5102.541EM klassisk (master) (3-kamp)x
6190.16 Jukka Rygaard1991(S)Thisted VF160.0102.048DM Klassisk (3-kamp)x
62104.20 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK170.0101.864DM i Styrkeløft (3-kamp)
6372.90 Steffen Holm1978(M1)Tårnby SK140.0101.794EM Masters (3-kamp)
6490.62 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem160.0101.792Jørgen Krogh Cupx
65104.50 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen170.0101.762DM Klassisk (3-kamp)x
6692.02 Marcus Kruse1999(J)Ebeltoft SK160.0101.024DM Klassisk (3-kamp)x
6781.80 Andreas K-Jespersen1991(S)Hvidovre SF150.0101.010DM i Styrkeløft (3-kamp)
68112.16 Peter Z Stüker1990(S)Thisted VF172.5100.930AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
6982.12 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK150.0100.770DM Klassisk (3-kamp)x
70103.32 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK167.5100.668EM Masters (3-kamp)
7182.50 Asbjørn EM Frellsen1994(S)Københavns SK150.0100.4852. runde af Divisionsturneringen, Østx
72121.60 Victor B Jensen1994(S)Aarhus AK175.0100.310Jørgen Krogh Cupx
7382.80 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK150.0100.275DM i Styrkeløft (3-kamp)
7472.80 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem137.5100.073Jørgen Krogh Cupx
75114.10 Tim Lassen1984(S)Herkules170.098.991DM Klassisk (3-kamp)x
76121.98 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF172.598.808DM Klassisk (3-kamp)x
7799.75 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK160.097.472VM Bænkpres
7882.30 Anders Valentinsen1982(S)Københavns SK145.097.2811. runde af Divisionsturneringen, Øst
7982.42 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK145.097.194Jørgen Krogh Cupx
80146.22 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem175.097.178AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
81118.46 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS167.596.597DM Klassisk (3-kamp)x
8278.70 Morten L Jensen1993(S)ER Powerlifting140.096.586DM i Styrkeløft (3-kamp)
83102.42 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS160.096.480DM Klassisk (3-kamp)x
8491.68 Niels C Dall1994(S)Haderslev SK152.596.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
8581.56 Andreas E Pedersen1992(S)Odense BBC142.596.131Jørgen Krogh Cupx
8682.02 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft142.595.803DM Klassisk (3-kamp)x
8787.50 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK147.595.565Jørgen Krogh Cupx
8882.80 Chris Wood1997(J)Aarhus SVK142.595.261DM i Styrkeløft (3-kamp)
8991.10 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK150.095.175Jørgen Krogh Cupx
90120.20 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK165.094.826DM i Styrkeløft (3-kamp)x
9192.62 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK150.094.410Jørgen Krogh Cupx
9265.94 Jens-peter S Bjertrup1995(J)Aalborg SK120.094.296Jørgen Krogh Cupx
9394.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK150.093.6601. runde af Divisionsturneringen, Øst
9491.04 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)Pure PP147.593.618DM Klassisk (3-kamp)x
9578.46 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK135.093.326DM Klassisk (3-kamp)x
9692.18 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK147.593.058AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
9792.20 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF147.593.043DM i Styrkeløft (3-kamp)
9892.86 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC147.592.719AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
9996.94 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen150.092.475Jørgen Krogh Cupx
100119.08 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem160.092.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
101101.90 Lasse R Dietrichsen1988(S)Haderslev SK152.592.125DM i Styrkeløft (3-kamp)x
10292.16 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK145.091.481DM Klassisk (3-kamp)x
10389.20 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen142.591.385AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
10481.82 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF135.090.896DM Klassisk (3-kamp)x
10590.34 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK142.590.801AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
10682.04 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem135.090.747DM Klassisk (3-kamp)x
10780.16 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK132.590.339DM Klassisk (3-kamp)x
108102.82 Stefan Probst1987(S)Pure PP150.090.315Jørgen Krogh Cupx
109102.85 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M150.090.300EM klassisk (master) (3-kamp)x
11073.56 Andreas Klug1984(S)Pure PP125.090.300DM Klassisk (3-kamp)x
11189.04 Johannes Junge1989(S)AK Atlas140.089.866Jørgen Krogh Cupx
112135.88 Allan S Madsen1974(M1)Videbæk SK160.089.824AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
11368.76 Jonas B Pedersen1996(J)Sportshøjskolen117.589.277Jørgen Krogh Cupx
11490.52 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF140.089.110DM Klassisk (3-kamp)x
11590.56 Michael Broek1977(M1)AK Odin140.089.096Jørgen Krogh Cupx
11684.74 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen135.089.033Jørgen Krogh Cupx
11782.24 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK132.588.934DM Klassisk (3-kamp)x
118102.64 Thomas H Jørgensen1994(S)Trainity PL147.588.869DM Klassisk (3-kamp)x
11991.06 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK140.088.844DM Klassisk (3-kamp)x
120113.98 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK152.588.831AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
12182.76 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF132.588.590DM Klassisk (3-kamp)x
122109.36 Jan Horshauge1962(M2)Hjørring SS150.088.440DM Klassisk (3-kamp)x
12395.80 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF142.588.307AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
12489.26 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules137.588.151AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
12593.10 Henrik Jespersen1973(M1)Tårnby SK140.087.9061. runde af Divisionsturneringen, Øst
12678.80 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas127.587.886DM Klassisk (3-kamp)x
12782.80 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK130.086.905EM klassisk (master) (3-kamp)x
12880.90 Simon Donde1966(M2)Københavns SK127.586.4322. runde af Divisionsturneringen, Øst
12997.56 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK140.086.072Jørgen Krogh Cupx
13090.44 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK135.085.968AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
13190.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Sportshøjskolen135.085.793AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
13290.92 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK135.085.739AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
133103.90 Jonas B Andersen1989(S)ER Powerlifting142.585.4721. runde af Divisionsturneringen, Østx
13488.80 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF132.585.171DM i Styrkeløft (3-kamp)x
13578.30 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK122.584.795Jørgen Krogh Cupx
13687.20 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK130.084.383DM i Styrkeløft (3-kamp)x
13781.58 Christian H Amdi1993(S)Aarhus SVK125.084.313Jørgen Krogh Cupx
13884.70 Karsten L Kristensen1991(S)Odense BBC127.584.112Jørgen Krogh Cupx
13976.92 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK120.084.048DM Klassisk (3-kamp)x
140116.90 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK145.083.897DM i Styrkeløft (3-kamp)
14199.46 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK137.583.861DM Klassisk (3-kamp)x
142104.34 Lars Guldberg1963(M2)AK Nordland140.083.8462. runde af Divisionsturneringen, Vestx
14395.40 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK135.083.822DM i Styrkeløft (3-kamp)
14495.50 Lasse S Hille1981(S)Tårnby SK135.083.7811. runde af Divisionsturneringen, Østx
14592.28 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF132.583.541DM Klassisk (3-kamp)x
146129.70 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK147.583.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
14792.76 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK132.583.343DM Klassisk (3-kamp)x
14897.04 Sune S Rytke1987(S)Aarhus AK135.083.187Jørgen Krogh Cupx
149107.20 Søren H Christensen1986(S)AK Frem140.083.062Jørgen Krogh Cupx
15070.00 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC110.082.434DM Klassisk (3-kamp)x
15185.24 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK125.082.163Jørgen Krogh Cupx
15291.84 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK130.082.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
153129.06 Thomas CE Thorstensen1988(S)Aarhus SVK145.082.114AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
154100.30 Andreas Houmark1999(J)Thisted VF135.082.0672. runde af Divisionsturneringen, Vestx
15568.45 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF107.581.9692. runde af Divisionsturneringen, Øst
15688.96 Johannes Lyby1992(S)Sportshøjskolen127.581.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
157107.50 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen137.581.510AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
158117.48 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF140.080.906AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
15965.90 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting102.580.586DM i Styrkeløft (3-kamp)x
16082.22 Paw Eistrup1993(S)Sportscenter120.080.556DM Klassisk (3-kamp)x
16179.66 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL117.580.429DM Klassisk (3-kamp)x
16280.72 Simon G Sehested1994(S)AK Atlas117.579.771Jørgen Krogh Cupx
16390.35 Christian H Hansen1996(J)Københavns SK125.079.6381. runde af Divisionsturneringen, Østx
16481.36 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK117.579.383AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
16582.16 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK117.578.913DM Klassisk (3-kamp)x
16682.70 Julius Baltrusaitis1991(S)Aarhus AK117.578.596Jørgen Krogh Cupx
16786.00 Mads Lehmann Broe1996(J)Sportshøjskolen120.078.480AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
16889.40 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland122.578.4741. runde af Divisionsturneringen, Vest
169102.36 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK130.078.403DM Klassisk (3-kamp)x
17086.82 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF120.078.072DM Klassisk (3-kamp)x
17195.32 Kristian A Fisker1995(J)Odense BBC125.077.638AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
17299.88 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK127.577.6351. runde af Divisionsturneringen, Vestx
17391.46 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK122.577.579DM Klassisk (3-kamp)x
17495.74 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK125.077.488Jørgen Krogh Cupx
17581.86 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK115.077.407Jørgen Krogh Cupx
176113.60 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK132.577.2482. runde af Divisionsturneringen, Østx
17792.32 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK122.577.224DM Klassisk (3-kamp)x
17862.10 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK92.576.498DM i Styrkeløft (3-kamp)
179110.24 Benny Jensen1964(M2)Sportshøjskolen130.076.453Jørgen Krogh Cupx
18099.20 Lauge Fredhave1972(M1)Grenå SK125.076.325Jørgen Krogh Cupx
18173.20 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK105.076.115DM i Styrkeløft (3-kamp)
18281.58 Jonas B Bundgaard1988(S)Aarhus SVK112.575.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
183101.60 Lasse Jakobsen1989(S)Aarhus AK125.075.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
184101.66 Jacob M Iversen1995(J)Trainity PL125.075.588DM Klassisk (3-kamp)x
18579.78 Jonas H Beck1994(S)SK Atlas110.075.229AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
18680.16 John Koedstrøm1960(M2)AK Odin110.074.998Jørgen Krogh Cupx
18763.90 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK92.574.620AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
18895.80 Svend L Christensen1958(M3)Ry MK120.074.364Jørgen Krogh Cupx
18978.38 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft107.574.358DM Klassisk (3-kamp)x
190101.20 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK122.574.198DM i Styrkeløft (3-kamp)x
19196.50 Sebastian H Sørensen1998(J)Sportshøjskolen120.074.124DM i Styrkeløft (3-kamp)x
192101.60 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M122.574.088DM i Styrkeløft (3-kamp)
19392.92 Torben Kristensen1958(M3)Sportshøjskolen117.573.837Jørgen Krogh Cupx
194116.96 Jesper Jensen1995(J)Pure PP127.573.759DM Klassisk (3-kamp)x
19589.50 John Smedemark1976(M1)AK Odin115.073.623Jørgen Krogh Cupx
19698.56 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland120.073.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
197100.50 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS120.072.888AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
19891.44 Steen Wissing1945(M4)Rødby M115.072.830EM Masters (3-kamp)
19973.50 Andreas Espensen1996(J)Pure PP100.072.280DM Klassisk (3-kamp)x
200103.08 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem120.072.180DM Klassisk (3-kamp)x
20182.80 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK107.571.8641. runde af Divisionsturneringen, Østx
202120.32 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF125.071.825DM Klassisk (3-kamp)x
20394.48 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS115.071.714AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
204105.90 Jonas Hansen1978(M1)AK Nordland120.071.4961. runde af Divisionsturneringen, Vestx
20590.88 Marcus Kruhøffer2000(SJ)AK Atlas112.571.471AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
20672.30 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK97.571.321DM Klassisk (3-kamp)x
20780.94 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC105.071.159DM Klassisk (3-kamp)x
20875.90 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus P100.070.670AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
20989.78 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK110.070.312DM Klassisk (3-kamp)x
21088.60 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK107.569.187DM i Styrkeløft (3-kamp)x
21199.36 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK112.568.648Jørgen Krogh Cupx
21291.36 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK107.568.112AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
21364.55 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK85.067.9922. runde af Divisionsturneringen, Østx
21481.28 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF100.067.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
21581.62 Henrik K Houmøller1989(S)Sportshøjskolen100.067.430AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
21693.40 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF107.567.392DM i Styrkeløft (3-kamp)x
21787.28 Kim Jensen1979(S)Aalborg SK102.566.502AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
21884.02 Michel T Due1998(J)Aarhus AK100.066.270AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
21992.16 Gustav Johansen1957(M3)Thisted VF105.066.245DM Klassisk (3-kamp)x
22077.98 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland92.564.1952. runde af Divisionsturneringen, Vestx
221126.26 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas112.563.979AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
22291.45 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M100.063.330EM klassisk (master) (3-kamp)x
22365.60 Horst Diter1943(M4)Ares80.063.128DM i Styrkeløft (3-kamp)x
22492.78 Emil Edsen-johansen1993(S)Hvidovre SF100.062.890AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
22588.48 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF97.562.790DM Klassisk (3-kamp)x
22681.10 Kim E Josefsen1992(S)Aarhus AK92.562.613DM i Styrkeløft (3-kamp)x
22785.60 Daniel A Michaelsen1996(J)Haderslev SK95.062.2922. runde af Divisionsturneringen, Vestx
228109.70 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem105.061.845AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
22979.90 Jeppe Hedegaard1996(J)Sportshøjskolen80.054.656AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
230103.42 Mikkel A Simonsen1996(J)Sportshøjskolen90.054.072AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
23173.76 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft72.552.273DM Klassisk (3-kamp)x
23264.78 Quendrim Halili1992(S)Grenå SK65.051.838Jørgen Krogh Cupx
23368.22 Fransisco Romero-karlsen1944(M4)Teutonia67.551.6042. runde af Divisionsturneringen, Vestx
23473.26 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia70.050.715DM Klassisk (3-kamp)x
23582.38 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK75.050.288DM Klassisk (3-kamp)x
23679.36 Keld Petersen1954(M3)Teutonia72.549.750DM Klassisk (3-kamp)x
23758.32 Martin Rosenberg2003(SJ)Ares55.048.158DM Klassisk (3-kamp)x
23895.96 Victor Fredhave2000(SJ)Grenå SK75.046.440Jørgen Krogh Cupx
239106.06 Steen Thorsøe1977(M1)Thisted VF75.044.663DM Klassisk (3-kamp)x
24072.00 Svend Stensgaard1922(M4)Rødby M55.040.354DM i Styrkeløft (3-kamp)
24165.18 Gert F Karlson1966(M2)Grenå SK50.039.670Jørgen Krogh Cupx


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt