Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Klassisk
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævne
173.95 Matti Christensen1995(J)Thisted VF195.5140.701VM Klassisk Bænkpres
2118.97 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen225.0129.623EM Klassisk Bænkpres
399.38 Mareks Bartasevics1990(S)Odense BBC205.0125.071Jørgen Krogh Cup
476.13 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK176.0124.133JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5104.52 Lazar Kuburovic1992(S)Københavns SK203.5121.795DM Klassisk (3-kamp)
682.58 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK180.0120.510EM Klassisk Bænkpres
7123.98 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen210.0119.868JM Klassisk Bænkpres
892.19 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen187.5118.275JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
9103.41 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF195.0117.156VM Klassisk Bænkpres
10104.70 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK192.5115.154DM Klassisk (3-kamp)
1181.16 Timmy Ibro1989(S)Sportshøjskolen170.0115.022Jørgen Krogh Cup
12117.40 Nicolas Skaarup1985(S)Ares195.0112.7102. runde af Divisionsturneringen, Øst
1392.07 Kenni Eliasen1989(S)Roskilde AK177.5112.038SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1495.80 Martin Faber1982(S)AK Frem180.0111.546AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
15111.84 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK190.0111.264Jørgen Krogh Cup
1697.02 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC180.0110.934Jørgen Krogh Cup
1782.36 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK165.0110.649AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
1876.92 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK157.5110.313DM Klassisk (3-kamp)
19106.00 Rune Glud1982(S)AK Nordland185.0110.1861. runde af Divisionsturneringen, Vest
2082.30 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas162.5109.021DM Klassisk (3-kamp)
2193.90 Morten Hegner1989(S)Københavns SK172.5107.8821. runde af Divisionsturneringen, Øst
22119.95 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF187.5107.813SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
23104.80 Sune Bak1974(M1)Hvidovre SF180.0107.6401. runde af Divisionsturneringen, Øst
24181.56 Jonas Christensen1986(S)Gudenådalens SK200.0107.480Jørgen Krogh Cup
2582.70 Danny O Jensen1988(S)Aarhus SVK160.0107.024Jørgen Krogh Cup
2692.78 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK170.0106.913DM Klassisk (3-kamp)
27104.62 Bo H Jensen1986(S)Herkules177.5106.198DM Klassisk (3-kamp)
2865.96 Sarunas Tolvaisa1990(S)Aarhus AK135.0106.056JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2971.16 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK142.5105.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
30147.68 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK190.0105.355DM Klassisk (3-kamp)
3192.80 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK167.5105.324DM Klassisk (3-kamp)
32118.34 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF182.5105.266JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
33128.15 Thomas Skov1971(M1)Rødby M185.0104.914EM klassisk (master) (3-kamp)
3481.34 Hans L Christensen1991(S)Ry MK155.0104.734Jørgen Krogh Cup
3591.08 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK165.0104.709DM Klassisk (3-kamp)
36104.75 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen175.0104.668JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3781.62 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK155.0104.517JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3891.90 Jukka Rygaard1991(S)Thisted VF165.0104.247JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
39160.80 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK190.0104.082DM i Styrkeløft (3-kamp)
4082.44 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen155.0103.881DM Klassisk (3-kamp)
4193.46 Jonas S Otto1991(S)Haderslev SK165.0103.4061. runde af Divisionsturneringen, Vest
4282.00 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK152.5102.541EM klassisk (master) (3-kamp)
43100.22 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK167.5101.857Jørgen Krogh Cup
4490.62 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem160.0101.792Jørgen Krogh Cup
4592.02 Marcus Kruse1999(J)Ebeltoft SK160.0101.024DM Klassisk (3-kamp)
46112.16 Peter Z Stüker1990(S)Thisted VF172.5100.930AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
4782.12 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK150.0100.770DM Klassisk (3-kamp)
4882.50 Asbjørn EM Frellsen1994(S)Københavns SK150.0100.4852. runde af Divisionsturneringen, Øst
49121.60 Victor B Jensen1994(S)Aarhus AK175.0100.310Jørgen Krogh Cup
5072.80 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem137.5100.073Jørgen Krogh Cup
51102.98 Mike Adelholm1994(S)Pure PP165.099.297JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
52114.10 Tim Lassen1984(S)Herkules170.098.991DM Klassisk (3-kamp)
5382.30 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen147.598.958JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
54121.98 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF172.598.808DM Klassisk (3-kamp)
55104.88 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK165.098.637AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
5691.30 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas155.098.239JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5781.66 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK145.097.745JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
58146.22 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem175.097.178AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
59110.06 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen165.097.086Jørgen Krogh Cup
60163.42 Frederik T Nordberg1994(S)Pure PP177.597.004JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
61118.46 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS167.596.597DM Klassisk (3-kamp)
62102.42 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS160.096.480DM Klassisk (3-kamp)
6391.68 Niels C Dall1994(S)Haderslev SK152.596.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
6481.56 Andreas E Pedersen1992(S)Odense BBC142.596.131Jørgen Krogh Cup
6582.02 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft142.595.803DM Klassisk (3-kamp)
6687.50 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK147.595.565Jørgen Krogh Cup
6791.10 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK150.095.175Jørgen Krogh Cup
68119.96 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF165.094.875JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
69120.20 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK165.094.826DM i Styrkeløft (3-kamp)
70100.40 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M156.094.786DM Klassisk (3-kamp)
7192.62 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK150.094.410Jørgen Krogh Cup
7265.94 Jens-peter S Bjertrup1995(J)Aalborg SK120.094.296Jørgen Krogh Cup
7373.58 Lasse Sommer1993(S)AK Frem130.093.886JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7491.04 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)Pure PP147.593.618DM Klassisk (3-kamp)
7578.46 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK135.093.326DM Klassisk (3-kamp)
7692.18 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK147.593.058AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
7795.95 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen150.092.895JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7897.66 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen150.092.190JM Klassisk Bænkpres
79119.08 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem160.092.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
80128.15 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK162.592.154JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
81101.90 Lasse R Dietrichsen1988(S)Haderslev SK152.592.125DM i Styrkeløft (3-kamp)
8280.34 Bo Petersen1962(M2)Randers SM135.091.922JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
8391.90 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting145.091.6112. runde af Divisionsturneringen, Øst
8492.16 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK145.091.481DM Klassisk (3-kamp)
8592.55 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF145.091.292JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
8681.82 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF135.090.896DM Klassisk (3-kamp)
8790.34 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK142.590.801AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
8882.04 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem135.090.747DM Klassisk (3-kamp)
8980.16 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK132.590.339DM Klassisk (3-kamp)
90102.82 Stefan Probst1987(S)Pure PP150.090.315Jørgen Krogh Cup
91102.85 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M150.090.300EM klassisk (master) (3-kamp)
9273.56 Andreas Klug1984(S)Pure PP125.090.300DM Klassisk (3-kamp)
93104.01 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen150.089.940JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
9489.04 Johannes Junge1989(S)AK Atlas140.089.866Jørgen Krogh Cup
95135.88 Allan S Madsen1974(M1)Videbæk SK160.089.824AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
9668.76 Jonas B Pedersen1996(J)Sportshøjskolen117.589.277Jørgen Krogh Cup
9790.52 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF140.089.110DM Klassisk (3-kamp)
9890.56 Michael Broek1977(M1)AK Odin140.089.096Jørgen Krogh Cup
9982.06 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting132.589.053SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
10082.24 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK132.588.934DM Klassisk (3-kamp)
101102.64 Thomas H Jørgensen1994(S)Trainity PL147.588.869DM Klassisk (3-kamp)
10291.06 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK140.088.844DM Klassisk (3-kamp)
10382.76 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF132.588.590DM Klassisk (3-kamp)
104109.36 Jan Horshauge1962(M2)Hjørring SS150.088.440DM Klassisk (3-kamp)
10595.80 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF142.588.307AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
10689.26 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules137.588.151AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
10792.68 Rene Minard1993(S)AK Nordland140.088.088JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
10878.80 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas127.587.886DM Klassisk (3-kamp)
10982.80 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK130.086.905EM klassisk (master) (3-kamp)
11092.16 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen137.586.749Jørgen Krogh Cup
11189.33 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF135.086.508JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
11297.56 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK140.086.072Jørgen Krogh Cup
11390.44 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK135.085.968AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
11490.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Sportshøjskolen135.085.793AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
11590.92 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK135.085.739AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
116103.90 Jonas B Andersen1989(S)ER Powerlifting142.585.4721. runde af Divisionsturneringen, Øst
11792.52 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK135.085.010JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
11878.30 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK122.584.795Jørgen Krogh Cup
11987.20 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK130.084.383DM i Styrkeløft (3-kamp)
12081.58 Christian H Amdi1993(S)Aarhus SVK125.084.313Jørgen Krogh Cup
12184.70 Karsten L Kristensen1991(S)Odense BBC127.584.112Jørgen Krogh Cup
12276.92 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK120.084.048DM Klassisk (3-kamp)
12399.46 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK137.583.861DM Klassisk (3-kamp)
124104.34 Lars Guldberg1963(M2)AK Nordland140.083.8462. runde af Divisionsturneringen, Vest
12595.50 Lasse S Hille1981(S)Tårnby SK135.083.7811. runde af Divisionsturneringen, Øst
126110.58 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas142.583.733DM Klassisk (3-kamp)
127129.70 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK147.583.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
12892.76 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK132.583.343DM Klassisk (3-kamp)
12980.45 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK122.583.337JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
13097.04 Sune S Rytke1987(S)Aarhus AK135.083.187Jørgen Krogh Cup
131107.20 Søren Hvid Hyldig1986(S)AK Frem140.083.062Jørgen Krogh Cup
13270.00 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC110.082.434DM Klassisk (3-kamp)
13385.24 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK125.082.163Jørgen Krogh Cup
13491.84 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK130.082.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
135129.06 Thomas CE Thorstensen1988(S)Aarhus SVK145.082.114AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
136100.30 Andreas Houmark1999(J)Thisted VF135.082.0672. runde af Divisionsturneringen, Vest
137111.70 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK140.082.012DM Klassisk (3-kamp)
13892.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK130.082.004EM klassisk (master) (3-kamp)
13982.75 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK122.581.916JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
14088.96 Johannes Lyby1992(S)Sportshøjskolen127.581.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
14181.32 Mikkel Juul1995(J)Randers SM120.081.096JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
14284.50 Emil Drechsler1994(S)Thisted VF122.580.924JM Klassisk Bænkpres
143117.48 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF140.080.906AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
14481.64 Simon Donde1966(M2)Københavns SK120.080.904DM Klassisk (3-kamp)
145117.83 Tommy Hansen1988(S)Haderslev SK140.080.836JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
14688.16 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF125.080.663JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
14765.90 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting102.580.586DM i Styrkeløft (3-kamp)
14882.22 Paw Eistrup1993(S)Sportscenter120.080.556DM Klassisk (3-kamp)
14979.66 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL117.580.429DM Klassisk (3-kamp)
15092.36 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland127.580.363JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
15179.91 John Koedstrøm1960(M2)AK Odin117.580.276JM Klassisk Bænkpres
152102.58 Benjamin Petersen1985(S)Haderslev SK132.579.845JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
15380.72 Simon G Sehested1994(S)AK Atlas117.579.771Jørgen Krogh Cup
15490.35 Christian H Hansen1996(J)Københavns SK125.079.6381. runde af Divisionsturneringen, Øst
15599.39 Sebastian H Sørensen1998(J)Sportshøjskolen130.079.313JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
15679.46 Stephan Knudsen1994(S)Pure PP115.078.844JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
15782.70 Julius Baltrusaitis1991(S)Aarhus AK117.578.596Jørgen Krogh Cup
158102.36 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK130.078.403DM Klassisk (3-kamp)
15970.41 John Terragni1947(M4)Aalborg SK105.078.341JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
160102.96 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS130.078.234JM Klassisk Bænkpres
161103.66 Magnus E Jensen1989(S)Esbern S130.078.039SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
162104.12 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK130.077.909Jørgen Krogh Cup
16395.32 Kristian A Fisker1995(J)Odense BBC125.077.638AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
16499.88 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK127.577.6351. runde af Divisionsturneringen, Vest
16591.46 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK122.577.579DM Klassisk (3-kamp)
16695.74 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK125.077.488Jørgen Krogh Cup
16781.86 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK115.077.407Jørgen Krogh Cup
168113.60 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK132.577.2482. runde af Divisionsturneringen, Øst
16992.32 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK122.577.224DM Klassisk (3-kamp)
170110.24 Benny Jensen1964(M2)Sportshøjskolen130.076.453Jørgen Krogh Cup
17199.20 Lauge Fredhave1972(M1)Grenå SK125.076.325Jørgen Krogh Cup
17287.76 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland117.575.9992. runde af Divisionsturneringen, Vest
17381.58 Jonas B Bundgaard1988(S)Aarhus SVK112.575.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
174101.60 Lasse Jakobsen1989(S)Aarhus AK125.075.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
175101.66 Jacob M Iversen1995(J)Trainity PL125.075.588DM Klassisk (3-kamp)
176102.59 Henrik Jewkes1999(J)AK Jyden125.075.325JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
17782.64 Mickey Williams1989(S)Roskilde AK112.575.285SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
17879.78 Jonas H Beck1994(S)SK Atlas110.075.229AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
17979.79 Jesper Mogensen1969(M1)Videbæk SK110.075.218JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
180103.58 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen125.075.063Jørgen Krogh Cup
18186.86 Mads Lehmann Broe1996(J)Sportshøjskolen115.074.808Jørgen Krogh Cup
18294.60 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK120.074.784DM Klassisk (3-kamp)
18363.90 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK92.574.620AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
18495.80 Svend L Christensen1958(M3)Ry MK120.074.364Jørgen Krogh Cup
18578.38 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft107.574.358DM Klassisk (3-kamp)
186101.20 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK122.574.198DM i Styrkeløft (3-kamp)
18792.48 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC117.574.013Jørgen Krogh Cup
18892.92 Torben Kristensen1958(M3)Sportshøjskolen117.573.837Jørgen Krogh Cup
189116.96 Jesper Jensen1995(J)Pure PP127.573.759DM Klassisk (3-kamp)
19089.50 John Smedemark1976(M1)AK Odin115.073.623Jørgen Krogh Cup
19198.56 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland120.073.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
19291.32 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK115.072.887SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
193124.18 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK127.572.752JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
19473.50 Andreas Espensen1996(J)Pure PP100.072.280DM Klassisk (3-kamp)
195103.08 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem120.072.180DM Klassisk (3-kamp)
19682.80 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK107.571.8641. runde af Divisionsturneringen, Øst
19794.48 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS115.071.714AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
198105.90 Jonas Hansen1978(M1)AK Nordland120.071.4961. runde af Divisionsturneringen, Vest
19990.88 Marcus Kruhøffer2000(SJ)AK Atlas112.571.471AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
20072.30 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK97.571.321DM Klassisk (3-kamp)
20180.94 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC105.071.159DM Klassisk (3-kamp)
20275.90 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus P100.070.670AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
20389.78 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK110.070.312DM Klassisk (3-kamp)
20488.60 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK107.569.187DM i Styrkeløft (3-kamp)
20599.36 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK112.568.648Jørgen Krogh Cup
206123.65 Nicolaj Jepsen1998(J)Haderslev SK120.068.532JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
20791.36 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK107.568.112AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
20880.31 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland100.068.100JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
20964.55 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK85.067.9922. runde af Divisionsturneringen, Øst
21081.28 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF100.067.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
21185.08 Max-raban R Scheithauer1995(J)AK Nordland102.567.445JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
21281.62 Henrik K Houmøller1989(S)Sportshøjskolen100.067.430AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
21393.40 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF107.567.392DM i Styrkeløft (3-kamp)
21487.28 Kim Jensen1979(S)Aalborg SK102.566.502AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
21584.02 Michel T Due1998(J)Aarhus AK100.066.270AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
21692.16 Gustav Johansen1957(M3)Thisted VF105.066.245DM Klassisk (3-kamp)
217126.26 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas112.563.979AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
21891.45 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M100.063.330EM klassisk (master) (3-kamp)
21965.60 Horst Diter1943(M4)Ares80.063.128DM i Styrkeløft (3-kamp)
22092.78 Emil Edsen-johansen1993(S)Hvidovre SF100.062.890AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
22188.48 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF97.562.790DM Klassisk (3-kamp)
22281.10 Kim E Josefsen1992(S)Aarhus AK92.562.613DM i Styrkeløft (3-kamp)
22385.60 Daniel A Michaelsen1996(J)Haderslev SK95.062.2922. runde af Divisionsturneringen, Vest
224109.70 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem105.061.845AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
22567.86 Tobias H Juul2002(SJ)Gudenådalens SK75.057.585JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
22681.98 Niklas L Jensen1996(J)Pure PP85.057.163JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
22779.90 Jeppe Hedegaard1996(J)Sportshøjskolen80.054.656AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
228103.42 Mikkel A Simonsen1996(J)Sportshøjskolen90.054.072AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
22973.76 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft72.552.273DM Klassisk (3-kamp)
23064.78 Quendrim Halili1992(S)Grenå SK65.051.838Jørgen Krogh Cup
23168.22 Fransisco Romero-karlsen1944(M4)Teutonia67.551.6042. runde af Divisionsturneringen, Vest
23273.26 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia70.050.715DM Klassisk (3-kamp)
23382.38 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK75.050.288DM Klassisk (3-kamp)
23479.36 Keld Petersen1954(M3)Teutonia72.549.750DM Klassisk (3-kamp)
23558.32 Martin Rosenberg2003(SJ)Ares55.048.158DM Klassisk (3-kamp)
23695.06 Victor Fredhave2000(SJ)Grenå SK75.046.643JM Klassisk Bænkpres
23765.47 Gert F Karlson1966(M2)Grenå SK57.545.448JM Klassisk Bænkpres
238106.06 Steen Thorsøe1977(M1)Thisted VF75.044.663DM Klassisk (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt