Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Udstyr
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævne
174.00 Matti Christensen1995(J)Thisted VF270.0194.211EM Bænkpres
2119.50 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen307.5176.966EM Bænkpres
3133.70 John S Christensen1961(M2)Aalborg SK300.0168.870JM Bænkpres
482.08 Mads Friche1983(S)Sportshøjskolen250.0168.000EM Bænkpres
5119.85 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen290.0166.779VM Bænkpres
6131.10 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK272.5153.881DM i Styrkeløft (3-kamp)
792.87 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen232.5146.150EM i Styrkeløft (3-kamp)
8100.20 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK240.0145.944JM Bænkpres
9105.36 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK237.5141.7402. runde af Divisionsturneringen, Vest
10119.70 Mathias Kristiansen1985(S)Sportshøjskolen235.0135.196DM i Styrkeløft (3-kamp)
11110.14 Martin Tryk1992(S)Horsens SK227.5133.8382. runde af Divisionsturneringen, Vest
12104.88 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen220.0131.516JM Styrkeløft (3-kamp)
1382.62 Michael Melchorsen1972(M1)Ares195.0130.514SM Bænkpres
1482.92 Daniel M Heinrichsen1993(S)Hvidovre SF195.0130.241SM Bænkpres
15114.94 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK222.5129.295SM Bænkpres
16104.78 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK215.0128.570SM Styrkeløft (3-kamp)
1782.50 Danni Iversen1987(S)Horsens SK190.0127.281DM i Styrkeløft (3-kamp)
1867.75 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK162.5124.9141. runde af Divisionsturneringen, Øst
19116.30 Rasmus Mortensen1979(S)Grenå SK212.5123.101JM Bænkpres
20108.00 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK205.0121.3401. runde af Divisionsturneringen, Øst
2182.70 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting180.0120.402SM Styrkeløft (3-kamp)
2282.94 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK180.0120.204SM Styrkeløft (3-kamp)
2392.92 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK190.0119.396SM Styrkeløft (3-kamp)
2491.10 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting187.5118.969DM i Styrkeløft (3-kamp)
2592.90 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK187.5117.8442. runde af Divisionsturneringen, Øst
26112.00 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK200.0117.060DM i Styrkeløft (3-kamp)
27115.93 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK200.0115.960JM Styrkeløft (3-kamp)
28103.46 Jonas B Andersen1989(S)ER Powerlifting192.5115.635SM Bænkpres
2992.30 Simon B Rasmussen1999(J)Horsens SK182.5115.066DM i Styrkeløft (3-kamp)
3090.90 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK177.5112.748JM Bænkpres
3191.16 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK175.0111.003SM Bænkpres
3287.02 Lars Merring-mikkelsen1996(J)Aalborg SK167.5108.842JM Styrkeløft (3-kamp)
3391.42 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen170.0107.678AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
34102.93 Jeppe P Rosenørn1991(S)Aalborg SK177.5106.837JM Styrkeløft (3-kamp)
35100.40 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M175.0106.330AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
36109.30 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas180.0106.146VM Bænkpres
3779.70 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M155.0106.067AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
38102.20 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen175.0105.613AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
39106.40 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK177.5105.577JM Bænkpres
4065.68 Klaus Larsen1972(M1)Ares132.5104.450SM Bænkpres
4172.80 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF142.5103.712JM Bænkpres
42120.71 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF180.0103.338JM Styrkeløft (3-kamp)
4372.90 Steffen Holm1978(M1)Tårnby SK140.0101.794EM Masters (3-kamp)
4481.80 Andreas K-Jespersen1991(S)Hvidovre SF150.0101.010DM i Styrkeløft (3-kamp)
45142.10 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK180.0100.368JM Styrkeløft (3-kamp)
4682.80 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK150.0100.275DM i Styrkeløft (3-kamp)
4773.85 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK137.599.055VM Masters (3-kamp)
4899.75 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK160.097.472VM Bænkpres
4982.30 Anders Valentinsen1982(S)Københavns SK145.097.2811. runde af Divisionsturneringen, Øst
5078.70 Morten L Jensen1993(S)ER Powerlifting140.096.586DM i Styrkeløft (3-kamp)
5181.70 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK142.596.031JM Bænkpres
5282.80 Chris Wood1997(J)Aarhus SVK142.595.261DM i Styrkeløft (3-kamp)
53123.30 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK165.094.298JM Styrkeløft (3-kamp)
5494.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK150.093.6601. runde af Divisionsturneringen, Øst
5592.20 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF147.593.043DM i Styrkeløft (3-kamp)
5692.86 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC147.592.719AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
5781.76 Simon Donde1966(M2)Københavns SK137.592.620SM Bænkpres
5873.52 Gert Olsen1963(M2)Ares125.090.338SM Bænkpres
5993.10 Henrik Jespersen1973(M1)Tårnby SK140.087.9061. runde af Divisionsturneringen, Øst
60135.16 Morten Sørig1969(M1)Tårnby SK150.084.285SM Styrkeløft (3-kamp)
6195.40 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK135.083.822DM i Styrkeløft (3-kamp)
6295.50 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK135.083.781SM Styrkeløft (3-kamp)
6368.45 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF107.581.9692. runde af Divisionsturneringen, Øst
6458.80 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK92.580.373SM Styrkeløft (3-kamp)
6586.00 Mads Lehmann Broe1996(J)Sportshøjskolen120.078.480AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
6689.40 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland122.578.4741. runde af Divisionsturneringen, Vest
6791.86 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK122.577.408SM Styrkeløft (3-kamp)
6873.20 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK105.076.115DM i Styrkeløft (3-kamp)
69100.70 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK122.574.345JM Styrkeløft (3-kamp)
70101.60 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M122.574.088DM i Styrkeløft (3-kamp)
7191.44 Steen Wissing1945(M4)Rødby M115.072.830EM Masters (3-kamp)
7280.32 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft105.071.505SM Styrkeløft (3-kamp)
7364.30 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK87.570.219SM Bænkpres
7485.40 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF100.065.660JM Styrkeløft (3-kamp)
7593.70 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF102.564.165SM Bænkpres
7665.30 Horst Diter1943(M4)Ares77.561.396SM Bænkpres
7793.20 Emil Edsen-johansen1993(S)Hvidovre SF97.561.1911. runde af Divisionsturneringen, Øst
7873.82 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft72.552.244SM Styrkeløft (3-kamp)
7990.60 Henrik S Nielsen1984(S)AK Jyden80.050.904JM Styrkeløft (3-kamp)
8083.48 Kasper Hartvigsen1992(S)ER Powerlifting75.049.890SM Styrkeløft (3-kamp)
8169.74 Fransisco Romero-karlsen1944(M4)Teutonia65.048.8481. runde af Divisionsturneringen, Vest
8272.00 Svend Stensgaard1922(M4)Rødby M55.040.354DM i Styrkeløft (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt