Resultater

DM Sub-Junior, Junior, Masters 2015

Rødby, d. 24-25 Jan 2015


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ1 SQ2 SQ3 SQ BP1 BP2 BP3 BP DL1 DL2 DL3 DL Total Points K

Damer Junior
72 kg
- Majken Hansen 1996(J) Horsens SK 180 185 185 95 100 100 95 162.5 162.5
84 kg
1. Sofie F Mix 1996(J) Rødby M 95 100 112.5 112.5 72.5 80 96 80 100 110 122.5 110 302.5 281.870

Damer Masters 1
63 kg
1. Eva Buxbom 1969(M1) Horsens SK 105 112.5 115.5 115.5 65 70 72.5 72.5 150 160 165.5 165.5 353.5 387.153 x

Herrer Sub-Junior
74 kg
1. Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) Rødby M 185 195 203 185 125 130 130 130 205 205 210 210 525 377.633
2. Erik Rosenberg 2000(SJ) Ares 92.5 100 105 105 60 65 65 65 100 110 115 115 285 215.004 x
93 kg
1. Mathias S Nielsen 1998(SJ) Hvidovre SF 235 245 245 245 130 135 135 130 235 247.5 255 247.5 622.5 398.525
105 kg
1. Simon B Rasmussen 1999(SJ) Horsens SK 205 220.5 220.5 220.5 140 145 150 150 215 230 240.5 230 600.5 372.670

Herrer Junior
74 kg
1. Nickolaj Olsen 1994(J) Københavns SK 212.5 225 225 212.5 115 120 125 120 230 245 230 562.5 405.000
2. Rasmus L Knudsen 1995(J) Rødby M 140 150 160 160 100 107.5 110 110 145 155 165 165 435 318.203
83 kg
1. Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 245 252.5 257.5 257.5 142.5 147.5 150 147.5 257.5 267.5 275 275 680 455.192
2. Patryk Bolek 1994(J) Thisted VF 262.5 270 280 270 115 122.5 130 130 250 260 275 260 660 440.550
3. Andreas Christensen 1995(J) Rødby M 125 135 150 135 100 107.5 107.5 100 140 155 170 170 405 274.793 x
4. Morten L Jensen 1993(J) ER Powerlifting 130 135 140 140 80 90 100 100 150 160 172.5 160 400 282.960
93 kg
1. Jonatan Gonge 1992(J) Aarhus AK 280 290 290 197.5 202.5 205 205 280 290 300 300 795 500.453
2. Kasper Hartvigsen 1992(J) ER Powerlifting 145 160 162.5 162.5 90 100 105 105 170 190 205 205 472.5 307.078 x

Herrer Masters 1
93 kg
1. Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) ER Powerlifting 130 142.5 150 150 115 122.5 125 122.5 150 167.5 175 175 447.5 283.491 x
105 kg
1. Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 260 275 290 275 170 177.5 177.5 177.5 260 280 300 280 732.5 456.714
2. Jens Jepsen 1970(M1) Tårnby SK 260 260 260 260 200 205 205 205 230 240 250 250 715 429.286
3. Bennie Andersen 1970(M1) Rødby M 140 160 175 160 195 205 205 195 170 180 190 190 545 329.889
4. Henrik Kamper 1967(M1) Rødby M 140 152.5 160 160 120 127.5 127.5 120 165 175 180 175 455 273.000
120 kg
1. Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK 125 220 240 125 155 160 167.5 167.5 205 225 240 225 517.5 307.706
+120 kg
1. Stephan Vorup 1973(M1) Thisted VF 230 262.5 270 270 160 170 175 175 240 262.5 303 262.5 707.5 403.558 x

Herrer Masters 2
83 kg
1. Jan Sahlgren 1960(M2) Tårnby SK 190 200 210 200 160 162.5 170 160 180 182.5 182.5 180 540 361.476
93 kg
1. Ole Olsen 1961(M2) Københavns SK 245 260 270 270 152.5 160 162.5 162.5 240 255 267.5 267.5 700 440.860
2. Jørgen Nielsen 1963(M2) Tårnby SK 210 225 250 225 120 130 135 130 200 215 230 230 585 380.660
3. Svend Bradtberg 1962(M2) Ares 150 160 170 160 97.5 102.5 102.5 97.5 175 185 185 175 432.5 273.816 x
105 kg
1. Bjørn Nielsen 1959(M2) Roskilde AK 140 160 175 175 120 130 137.5 130 180 200 212.5 212.5 517.5 318.677
120 kg
1. Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 220 235 245.5 245.5 190 202.5 202.5 190 225 240 250 250 685.5 404.788
2. George Olesen 1960(M2) AK Jyden 240 245 250 245 125 130 135 135 205 220 220 600 350.580 x

Herrer Masters 4
66 kg
1. Horst Diter 1943(M4) Ares 130 140 146 146 80 86 86 80 160 170 175 170 396 311.731 x
83 kg
1. Svend Stensgaard 1922(M4) Rødby M 55 60 65 65 55 60 65 60 105 115 125 125 250 173.175 x


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt