Resultater

ER Open, Udstyr Bænkpres 2016

Albertslund, d. 29-30 Jan 2016


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points K

Damer Senior
57 kg
1. Mette G Jensen 1985(S) ER Powerlifting 92.5 97.5 100 92.5 107.901
2. Marianne Nordstrøm 1980(S) Rødby M 75 80 82.5 80 94.952
63 kg
1. Susse Hougaard 1984(S) ER Powerlifting 120 127.5 132.5 120 136.776
2. Anna Schjøtt 1995(J) Sportshøjskolen 62.5 67.5 72.5 72.5 80.642
72 kg
1. Renate Evertsen 1989(S) Sandnes AK 102.5 102.5 110 110 108.361
2. Kathrine H Bak 1981(S) Tårnby SK 90 100 102.5 90 93.321
84 kg
1. Linda Kristensen 1977(S) Sandnes AK 135 140 140 140 131.754
2. Charlotte Esbjørn 1968(M1) Target 90 90 95 95 91.590
+84 kg
1. Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 175 182.5 187.5 187.5 148.388
2. Victoria Barrsäter 1982(S) Kathrineholms Atletklubb 115 120 122.5 122.5 106.612

Herrer Senior
66 kg
1. Birger Sundstøl 1954(M3) Kristiansand AK 100 107.5 107.5 100 79.700
74 kg
1. Christian Hedman 1982(S) Pure Power 200 210 230 210 152.985
2. Emmerik Vanhee 1990(S) HNS Lebbeke 185 192.5 192.5 185 134.921
3. Klaus Larsen 1972(M1) Ares 150 150 155 155 115.925
4. Rasmus L Knudsen 1995(J) Rødby M 120 127.5 130 130 94.861
5. Morten L Jensen 1993(J) ER Powerlifting 130 135 135 130 94.562
6. Gert Olsen 1963(M2) Ares 125 130 135 130 93.912
7. Fredrik Johansson 1982(S) Kathrineholms Atletklubb 125 132.5 132.5 125 91.063
83 kg
1. Geovanni Devisscher 1993(J) HNS Lebbeke 235 250 262.5 262.5 176.111
2. Joakim Wång 1983(S) Kathrineholms Atletklubb 220 227.5 235 227.5 152.926
3. Michael Melchorsen 1972(M1) Ares 205 212.5 215 215 143.663
4. Timmy Ibro 1989(S) Sportshøjskolen 200 205 212.5 200 135.320
5. Jukka Saunamäki 1961(M2) Kathrineholms Atletklubb 200 207.5 207.5 200 134.100
6. Jonathan Kerremans 1996(J) HNS Lebbeke 170 187.5 195 195 132.542
7. Henrik Magnusson 1995(J) Kathrineholms Atletklubb 175 185 200 185 123.673
93 kg
1. Jan Bast 1977(S) SV Motor Barth 242.5 250 260 250 158.975
2. Bo Jensen 1967(M1) Aarhus AK 207.5 212.5 220 220 138.578
3. Sigve Valentinsen 1960(M2) Sandnes AK 212.5 217.5 217.5 217.5 140.679
4. Jonatan Gonge 1992(S) Aarhus AK 217.5 222.5 222.5 217.5 136.655
5. Alexander Christensen 1992(S) Aarhus AK 210 215 217.5 210 132.615
6. Søren Ø Bertelsen 1961(M2) Horsens SK 187.5 192.5 195 195 122.831
7. Patric Eriksson 1974(M1) Pure Power 185 190 200 190 119.605
8. Trond Sandblåst 1986(S) SKA-Fræna 170 170 170 170 106.811
9. Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK 160 167.5 175 167.5 105.910
10. Roy Kjetil Danielsen 1972(M1) Sandnes AK 150 160 180 160 102.624
11. Peter Petersen 1962(M2) Aarhus AK 130 130 140 130 83.096
12. Morten Smedegård 1976(M1) SKA-Fræna 120 135 135 120 78.912
- Vetle Valentinsen 1990(S) Sandnes AK 175 180 180
105 kg
1. Jon Ramstad 1986(S) SPUVI 257.5 262.5 265 265 159.398
2. Jeoren Van Heesvelde 1990(S) HNS Lebbeke 240 240 257.5 257.5 154.577
3. Svein Olav Farstad 1965(M2) SKA-Fræna 255 260 262.5 255 157.718
4. Allan Riis 1971(M1) Aarhus AK 235 250 262.5 250 154.750
5. Tobias Persen 1990(S) SV Motor Barth 190 205 220 220 137.170
6. Jimmy Werner 1988(S) Kathrineholms Atletklubb 205 210 220 220 132.132
7. Henning Tornes 1976(M1) Sandnes AK 220 235 235 220 131.472
8. Jonas B Andersen 1989(S) ER Powerlifting 160 170 175 170 103.190
9. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 140 147.5 155 147.5 90.211
- Keld B Ingerslev 1966(M2) Aarhus AK 195 195 195
120 kg
1. Per Marius Hole 1989(S) SPUVI 320 332.5 332.5 332.5 191.221
2. René Groß 1981(S) SV Motor Barth 265 275 287.5 275 158.510
3. Conny Blomgren 1968(M1) Kathrineholms Atletklubb 250 260 267.5 260 149.786
4. Martin Lange 1987(S) SV Motor Barth 235 245 255 255 150.195
5. Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen 240 247.5 255 255 146.651
6. Lars Markus Lerdahl 1993(J) Sandnes AK 227.5 237.5 242.5 242.5 139.995
7. Mikael Folkesson 1971(M1) Kathrineholms Atletklubb 240 250 250 240 138.456
8. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 240 252.5 252.5 240 137.976
9. Tim De Vits 1979(S) HNS Lebbeke 215 225 270 225 129.938
10. Jesper Jørgensen 1980(S) Tårnby SK 175 197.5 175 102.620
+120 kg
1. Orhan Bilican 1978(S) HNS Lebbeke 190 325 325 325 184.828
2. Robert Blom 1966(M2) Kathrineholms Atletklubb 275 280 285 285 160.683
3. Sven Lange 1980(S) SV Motor Barth 275 275 275 275 156.228
4. Niels Stærkjær 1966(M2) Aarhus AK 250 265 270 265 145.300
5. Kurt Einar Voldseth 1966(M2) SPUVI 250 250 260 250 142.575
6. Sune Bang 1977(S) Aarhus AK 237.5 250 257.5 250 142.050


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt