Resultater

2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2018

Københavns SK, d. 2 Jun 2018



Detaljer, 2. runde, Øst

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Tårnby SK 2
                   
470.810
   
Kim D Hansen 1971(M1) H Squat 96.00 0.6191 260 272.5 277.5 272.5   168.705    
Morten Rasmussen 1978(M1) H Bænk 69.65 0.7523 160 165 167.5 165   124.130    
Peter L Larsen 1990(S) H Dødløft 75.10 0.7119 240 250 255 250   177.975    

Tårnby SK 3
                   
469.431
   
Thomas Reimers 1968(M2) H Squat 61.60 0.8329 137.5 147.5 147.5 147.5   122.853    
Christian Cederquist 1993(S) H Bænk 92.90 0.6285 182.5 187.5 190 187.5   117.844    
Kathrine H Bak 1981(S) D Dødløft 65.80 1.0397 205 220 227.5 220   228.734    

Tårnby SK 1
                   
436.831
   
Jan Sahlgren 1960(M2) H Squat 79.60 0.6849 200 200 210 200   136.980    
Claus Jørgensen 1964(M2) H Bænk 111.80 0.5856 195 205 215 195   114.192    
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H Dødløft 85.25 0.6572 267.5 282.5 282.5   185.659    

Københavns SK 1
                   
425.423
   
Nickolaj Olsen 1994(S) H Squat 84.20 0.6619 260 275 260   172.094    
Simon Donde 1966(M2) H Bænk 80.90 0.6779 115 122.5 127.5 127.5   86.432    
Ole Olsen 1961(M2) H Dødløft 92.50 0.6298 230 250 265 265   166.897    

Hvidovre SF 1
                   
155.310
   
Rikke K Christensen 1991(S) D Squat 68.35 1.0116 65 72.5 77.5 72.5   73.341    
Christopher S Simonsen 1996(J) H Bænk 68.45 0.7625 97.5 102.5 107.5 107.5   81.969    

Tårnby SK 4
                   
124.912
   
Morten Sørig 1969(M1) H Dødløft 135.90 0.5614 207.5 222.5 230 222.5   124.912    

Københavns SK 2
                   
102.046
   
Peter Hansen 1962(M2) H Squat 72.65 0.7289 135 140 150 140   102.046    

ER Powerlifting 1
                   
   
Henrik Schoubye 1964(M2) H Bænk 90.90 0.6352 140 140 140 0   0.000    
Senior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Københavns SK 2
                   
429.169
   
Andreas Rasmussen 1986(S) H Squat 143.80 0.5566 277.5 292.5 292.5 277.5   154.457    
Lazar Kuburovic 1992(S) H Bænk 101.85 0.6043 175 185 195 185   111.796    
Rasmus H Winther 1996(J) H Dødløft 93.50 0.6266 235 250 260 260   162.916    

Ares 1
                   
410.576
   
Poul Rusbjerg 1986(S) H Squat 94.20 0.6244 185 200 207.5 207.5   129.563    
Nicolas Skaarup 1985(S) H Bænk 117.40 0.5780 180 190 195 195   112.710    
Lukas Moesgaard 1994(S) H Dødløft 63.50 0.8111 187.5 200 207.5 207.5   168.303    

Hvidovre SF 1
                   
402.401
   
Anders E Stilbo 1996(J) H Squat 74.60 0.7152 160 172.5 182.5 182.5   130.524    
Ole S Borup 1995(J) H Bænk 120.70 0.5742 175 175   100.485    
Simon D Jensen 1986(S) H Dødløft 84.80 0.6592 240 260 280 260   171.392    

Københavns SK 1
                   
377.846
   
Amalie S Nielsen 1994(S) D Squat 110.65 0.8121 155 165 175 165   133.997    
Asbjørn EM Frellsen 1994(S) H Bænk 82.50 0.6699 135 142.5 150 150   100.485    
Stefan S Mikkelsen 1991(S) H Dødløft 71.80 0.7352 175 187.5 195 195   143.364    

Københavns SK 3
                   
371.271
   
Andreas Sørensen 1990(S) H Squat 84.90 0.6588 200 212.5 220 220   144.936    
Tanja S Olsen 1990(S) D Bænk 61.95 1.0878 75 80 80   87.024    
Silvan Popovic 1976(M1) H Dødløft 101.20 0.6057 230 247.5 247.5 230   139.311    

Københavns SK 4
                   
358.261
   
Johan S Madsen 1988(S) H Squat 94.50 0.6235 180 200 212.5 212.5   132.494    
Tim Nielsen 1965(M2) H Bænk 113.60 0.5830 125 132.5 135 132.5   77.248    
Jonathan A Arnesen 1991(S) H Dødløft 101.00 0.6062 215 230 245 245   148.519    

Roskilde AK 2
                   
120.764
   
Daniel Gildhoff 1997(J) H Dødløft 95.95 0.6193 185 195 200 195   120.764    

ER Powerlifting 1
                   
91.611
   
Frederik S Haslund 1992(S) H Bænk 91.90 0.6318 140 145 150 145   91.611    
Junior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Roskilde AK 1
                   
341.791
   
Joakim L Bilyk 1999(J) H Squat 78.60 0.6905 155 165 172.5 172.5   119.111    
Cecilie BE Rasmussen 1995(J) D Bænk 83.25 0.8958 62.5 67.5 72.5 72.5   64.946    
Sebine CM Nielsen 1999(J) D Dødløft 56.50 1.1684 125 130 135 135   157.734    

Københavns SK 1
                   
333.263
   
Elias L Madsen 1996(J) H Squat 93.35 0.6271 180 190 200 200   125.420    
Ruben N Donde 2001(SJ) H Bænk 64.55 0.7999 70 77.5 85 85   67.992    
Oskar S Lund 1998(J) H Dødløft 80.10 0.6822 190 205 215 205   139.851    


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt