ER Open, Udstyr Bænkpres 2015
Albertslund, d. 30-31 Jan 2015
Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub
|
Damer Senior |
57 kg |
1. |
Mette G Jensen |
1985(S) |
ER Powerlifting |
87.5 |
92.5 |
95 |
95 |
110.33 |
|
2. |
Lena Sjøl |
1997(SJ) |
Sande KK |
85 |
90 |
92.5 |
92.5 |
108.20 |
|
3. |
Elise Novum |
1996(J) |
SPUVI |
60 |
65 |
67.5 |
65 |
76.35 |
|
63 kg |
1. |
Linda K Høiland |
1979(S) |
Sandnes AK |
85 |
90 |
95 |
90 |
99.37 |
|
2. |
Lillann Haaland |
1994(J) |
Ganddal AK |
87.5 |
92.5 |
92.5 |
87.5 |
95.79 |
|
72 kg |
1. |
Yvonne Wamnes |
1992(J) |
Sportshøjskolen |
115 |
120 |
125 |
125 |
122.60 |
|
2. |
Kathrine H Bak |
1981(S) |
Tårnby SK |
90 |
97.5 |
100 |
97.5 |
103.33 |
|
3. |
Renate Evertsen |
1989(S) |
Sandnes AK |
90 |
95 |
100 |
95 |
96.47 |
|
84 kg |
1. |
Kathrine Kristensen |
1987(S) |
Sportshøjskolen |
127.5 |
132.5 |
132.5 |
132.5 |
118.79 |
|
+84 kg |
1. |
Annette R Christensen |
1965(M2) |
Ry MK |
165 |
175 |
180 |
180 |
142.94 |
|
|
Herrer Senior |
66 kg |
1. |
Birger Sundstøl |
1954(M3) |
Kristiansand AK |
100 |
110 |
110 |
100 |
79.22 |
|
74 kg |
1. |
Viggo Torgersen |
1964(M2) |
SPUVI |
155 |
162.5 |
162.5 |
162.5 |
117.02 |
|
2. |
Nikolaj Nordstrøm |
1999(SJ) |
Rødby M |
125 |
132.5 |
135 |
132.5 |
95.59 |
|
3. |
Rasmus L Knudsen |
1995(J) |
Rødby M |
105 |
112.5 |
115 |
112.5 |
82.33 |
|
83 kg |
1. |
Espen Kirkhaug |
1971(M1) |
Sande KK |
180 |
180 |
185 |
180 |
122.94 |
|
2. |
Benjamin Haugk |
1990(S) |
SV Motor Barth |
175 |
182.5 |
182.5 |
175 |
119.67 |
|
3. |
Kasper Odsbjerg |
1989(S) |
Sportshøjskolen |
160 |
160 |
165 |
165 |
114.53 |
|
4. |
Bergur Skovgaard |
1965(M2) |
Aarhus AK |
150 |
155 |
162.5 |
155 |
104.13 |
|
5. |
Kjell Korneliussen |
1972(M1) |
Sandnes AK |
150 |
155 |
162.5 |
150 |
100.62 |
|
93 kg |
1. |
Jan Bast |
1977(S) |
SV Motor Barth |
240 |
250 |
260 |
250 |
158.73 |
|
2. |
Svein Olav Farstad |
1965(M2) |
SKA-Fræna |
245 |
250 |
265 |
250 |
157.35 |
|
3. |
Sigve Valentinsen |
1960(M2) |
Sandnes AK |
215 |
225 |
235 |
225 |
144.70 |
|
4. |
Alf-Ivar Hellerud |
1969(M1) |
SPUVI |
225 |
235 |
237.5 |
225 |
142.36 |
|
5. |
Alexander Christensen |
1992(J) |
Aarhus AK |
192.5 |
197.5 |
202.5 |
202.5 |
129.99 |
|
6. |
Martin Thyrsgaard |
1990(S) |
Aarhus AK |
170 |
170 |
175 |
170 |
110.50 |
|
7. |
Kjell Bakken |
1969(M1) |
SPUVI |
165 |
170 |
170 |
170 |
110.48 |
|
8. |
Torgeir Trondsen |
1970(M1) |
SKA-Fræna |
165 |
170 |
172.5 |
170 |
109.09 |
|
9. |
Roy Kjetil Danielsen |
1972(M1) |
Sandnes AK |
170 |
180 |
180 |
170 |
108.97 |
|
10. |
Pål Hatlebakk |
1976(S) |
SKA-Fræna |
120 |
127.5 |
135 |
135 |
84.82 |
|
11. |
Bo Jensen |
1967(M1) |
Aarhus AK |
217.5 |
217.5 |
217.5 |
|
|
|
11. |
Helge Sviland |
1975(M1) |
Sandnes AK |
230 |
230 |
237.5 |
|
|
|
11. |
Thomas S Nordqvist |
1993(J) |
Sande KK |
160 |
160 |
160 |
|
|
|
11. |
Kjell Arne Bøe |
1952(M3) |
SKA-Fræna |
200 |
200 |
200 |
|
|
|
105 kg |
1. |
Kristoffer S Eikeland |
1989(S) |
Ganddal AK |
277.5 |
285 |
285 |
285 |
170.35 |
|
2. |
Allan Riis |
1971(M1) |
Aarhus AK |
260 |
275 |
275 |
260 |
161.46 |
|
3. |
Erlend Tjelle |
1987(S) |
SKA-Fræna |
235 |
240 |
247.5 |
247.5 |
148.06 |
|
4. |
Jon Ramstad |
1986(S) |
SPUVI |
245 |
252.5 |
252.5 |
245 |
149.21 |
|
5. |
Bennie Andersen |
1970(M1) |
Rødby M |
190 |
190 |
200 |
200 |
121.88 |
|
7. |
Keld B Ingerslev |
1966(M1) |
Aarhus AK |
190 |
195 |
200 |
195 |
117.25 |
|
8. |
Kristoffer Lund |
1993(J) |
Ganddal AK |
175 |
180 |
180 |
180 |
111.96 |
|
9. |
Trond Sandblåst |
1986(S) |
SKA-Fræna |
180 |
180 |
180 |
180 |
111.01 |
|
11. |
Jan Sjøl |
1959(M2) |
Sande KK |
165 |
170 |
175 |
170 |
105.30 |
|
14. |
Tobias Persen |
1990(S) |
SV Motor Barth |
220 |
220 |
220 |
|
|
|
14. |
Henning Tornes |
1976(S) |
Sandnes AK |
225 |
225 |
225 |
|
|
|
120 kg |
1. |
Per Marius Hole |
1989(S) |
SPUVI |
310 |
320 |
320 |
310 |
178.44 |
|
2. |
Sebastian White |
1993(J) |
Ganddal AK |
240 |
247.5 |
255 |
255 |
148.74 |
|
3. |
Martin Lange |
1987(S) |
SV Motor Barth |
210 |
230 |
240 |
240 |
141.17 |
|
4. |
René Groß |
1981(S) |
SV Motor Barth |
240 |
287.5 |
300 |
240 |
139.22 |
|
5. |
Kurt Einar Voldseth |
1966(M1) |
SKA-Fræna |
230 |
240 |
240 |
230 |
132.48 |
|
6. |
Fredrik Sørbø |
1993(J) |
Sande KK |
210 |
225 |
240 |
225 |
129.67 |
|
7. |
Yves Florelius |
1963(M2) |
Sande KK |
207.5 |
215 |
220 |
215 |
127.35 |
|
8. |
Jøren S Eikeland |
1984(S) |
Ganddal AK |
195 |
202.5 |
207.5 |
207.5 |
122.09 |
|
9. |
Jakob Thrane Mainz |
1993(J) |
Sportshøjskolen |
257.5 |
257.5 |
257.5 |
|
|
|
+120 kg |
1. |
Alastair McColl |
1981(S) |
Ganddal AK |
310 |
310 |
310 |
310 |
173.23 |
|
2. |
Sven Lange |
1980(S) |
SV Motor Barth |
240 |
250 |
257.5 |
250 |
142.08 |
|
3. |
Niels Stærkjær |
1966(M1) |
Aarhus AK |
190 |
200 |
210 |
200 |
109.28 |
|
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder:
Billeder € Nyeste €
Tilføj |
YouTube
| Kontakt