Terminsliste


Stævner og andre aktiviteter 2017

September
Stævner
 2SM Styrkeløft, plan, nomineringer3-kampUdstyrKøbenhavn (KSK)
 2JM Styrkeløft, plan, nomineringer3-kampUdstyrAalborg (FSH)
 3JM Bænkpres, plan, nomineringerBænkpresUdstyrAalborg (FSH)
 3SM Bænkpres, plan, nomineringerBænkpresUdstyrKøbenhavn (KSK)
 14-16WEC (Western Europen Championship)3-kampUdstyrHamm, Luxemborg
 15-17NM Sub-Junior, Junior3-kampUdstyr+KlassiskFræna, Norge
 23-24DM Klassisk, Senior, Sub-Junior, Junior, MastersBænkpresKlassiskRødby (Rødby Motion)

Oktober
Stævner
 2-7VM Masters3-kampUdstyrOrebro, Sverige
 11-15EM MastersBænkpresUdstyrMalaga, Spanien
 213. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskHorsens (HSK)
 213. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskKøbenhavns Styrkeløft Klub

November
Stævner
 4DM Masters Squat & Dødløft3-kampUdstyrAlbertslund Styrkeløft Forening
 13-19VM3-kampUdstyrPrag, Tjekkiet
 18-19TSK Cup, Udstyr3-kampUdstyrTårnby SK
 18-19TSK Cup, Klassisk3-kampKlassiskTårnby SK
 25-26DM bænkpres Senior, Sub-Junior, Junior, MastersBænkpresUdstyrHorsens (HSK)

December
Stævner
 2Divisionsturneringensfinale3-kampUdstyr+KlassiskHorsens (HSK)

Stævner og andre aktiviteter 2018

Januar
Stævner
 201. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskMangler arrangør!
 201. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskMangler arrangør!

Marts
Stævner
 3-4DM styrkeløft (senior, sub-junior, junior og masters)3-kampUdstyrMangler arrangør!
 6-10EM klassisk (master)3-kampKlassiskHelsingborg, Sverige

April
Stævner
 6-8DM Klassisk (senior, master, junior og sub-junior)3-kampKlassiskMangler arrangør!
 17-22VM bænkpres (senior, master, junior og sub-junior)BænkpresUdstyrSydafrika

Juni
Stævner
 22. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskMangler arrangør!
 22. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskMangler arrangør!

August
Stævner
 25-26JM bænkpres (åben)BænkpresUdstyrMangler arrangør!
 25-26JM styrkeløft (åben)3-kampUdstyrMangler arrangør!
 25-26SM bænkpres (åben)BænkpresUdstyrMangler arrangør!
 25-26SM styrkeløft (åben)3-kampUdstyrMangler arrangør!

September
Stævner
 15-16JM klassisk styrkeløft (åben)3-kampKlassiskAalborg (AaSK)
 15-16SM klassisk bænkpres (åben)BænkpresKlassiskMangler arrangør!
 15-16JM klassisk bænkpres (åben)BænkpresKlassiskAalborg (AaSK)
 15-16SM klassisk styrkeløft (åben)3-kampKlassiskMangler arrangør!
 29-30DM klassisk bænkpres (senior, master, junior og sub-junior)BænkpresKlassiskForeningen SPH, Ålborg

Oktober
Stævner
 273. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskMangler arrangør!
 273. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskMangler arrangør!

November
Stævner
 24-25DM bænpres (senior, master, junior og sub-junior)BænkpresUdstyrKSK, København

December
Stævner
 8Finale, Divisionsturneringen3-kampUdstyr+KlassiskMangler arrangør!


Nomineringer, deltagerlister osv. findes på: Stævnesiden

Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt