Terminsliste


Stævner og andre aktiviteter 2018

August
Stævner
 25SM Styrkeløft, plan, nomineringer3-kampUdstyrOpenHvidovre
 25SM Bænkpres, plan, nomineringerBænkpresUdstyrOpenHvidovre
 25JM Styrkeløft, plan, nomineringer3-kampUdstyrOpenVidebæk
 25JM Bænkpres, plan, nomineringerBænkpresUdstyrOpenVidebæk

September
Stævner
 15SM Klassisk Styrkeløft, nomineringer3-kampKlassiskOpenAalborg (AaSK)
 15JM Klassisk Styrkeløft, nomineringer3-kampKlassiskOpenAalborg (AaSK)
 16SM Klassisk Bænkpres, nomineringerBænkpresKlassiskOpenAalborg (AaSK)
 16JM Klassisk Bænkpres, nomineringerBænkpresKlassiskOpenAalborg (AaSK)
 21-22NM Sub-Junior/Junior3-kampUdstyr+KlassiskSJ+JIsland
 29-30DM Klassisk Bænkpres, nomineringerBænkpresKlassiskS+SJ+J+MForeningen SPH, Aalborg
Andre aktiviteter
 1Breddetræf, udstyrHorsens
 8Workshop med Boris SheikoThisted

Oktober
Stævner
 273. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JHorsens SK
 273. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JKøbenhavns SK

November
Stævner
 3DM Masters SquatSquatUdstyrMHvidovre
 3DM Masters DødløftDødløftUdstyrMHvidovre
 16-18TSK Cup, Udstyr3-kampUdstyrOpenTårnby
 16-18TSK Cup, Klassisk3-kampKlassiskOpenTårnby
 24-25DM BænkpresBænkpresUdstyrS+SJ+J+MKSK, København

December
Stævner
 8Finale, Divisionsturneringen3-kampUdstyr+KlassiskS+JKøbenhavns Styrkeløft Klub

Stævner og andre aktiviteter 2019

Januar
Stævner
 261. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!
 261. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!

Marts
Stævner
 2-3DM Styrkeløft 3-kampUdstyrS+SJ+J+MMangler arrangør!
 5-10EM Masters Klassisk3-kampKlassiskMGyor, Ungarn

April
Stævner
 5-7DM Klassisk3-kampKlassiskS+SJ+J+MVK Ares og KSK, Rødovrehallen
 27Jørgen Krog Cup BænkpresKlassiskOpenVidebæk Styrkesport
 28-EM Open, Junior & Sub-Junior3-kampUdstyrS+J+SJPilsen Tjekkiet

Maj
Stævner
 -4EM Open, Junior & Sub-Junior3-kampUdstyrS+J+SJPilsen Tjekkiet
 18-19Aask Open3-kampKlassiskOpenAaSK, Aalborg
 18-19Aask Open3-kampUdstyrOpenAaSK, Aalborg

Juni
Stævner
 222. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!
 222. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!

Juli
Stævner
 3-7EM Masters3-kampUdstyrMSibiu, Rumænien

August
Stævner
 8-11EM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskS+SJ+J+MHamm, Luxemborg
 24-25SM Styrkeløft3-kampUdstyrOpenMangler arrangør!
 24-25SM BænkpresBænkpresUdstyrOpenMangler arrangør!
 24-25JM Styrkeløft3-kampUdstyrOpenMangler arrangør!
 24-25JM BænkpresBænkpresUdstyrOpenMangler arrangør!

September
Stævner
 12-14NM Sub-Junior/Junior3-kampUdstyr+KlassiskSJ+JVidebæk
 21-22JM Klassisk Styrkeløft3-kampKlassiskOpenMangler arrangør!
 21-22JM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskOpenMangler arrangør!
 21-22SM Klassisk Styrkeløft3-kampKlassiskOpenMangler arrangør!
 21-22SM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskOpenMangler arrangør!
 28-29DM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskS+SJ+J+MMangler arrangør!

Oktober
Stævner
 9-12EM BænkpresBænkpresUdstyrS+J+MTampere, Finland
 283. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!
 283. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!

November
Stævner
 2DM Masters SquatSquatUdstyrMMangler arrangør!
 2DM Masters DødløftDødløftUdstyrMMangler arrangør!
 15-17TSK Cup, Udstyr3-kampUdstyrOpenTårnby
 15-17TSK Cup, Klassisk3-kampKlassiskOpenTårnby
 23-24DM BænkpresBænkpresUdstyrS+SJ+J+MMangler arrangør!
 30-EM Klassisk3-kampKlassiskS+J:SJKaunas, Litauen

December
Stævner
 -8EM Klassisk3-kampKlassiskS+J:SJKaunas, Litauen
 7Finale, Divisionsturneringen3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!


Nomineringer, deltagerlister osv. findes på: Stævnesiden

Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt