Terminsliste


Stævner og andre aktiviteter 2018

April
Stævner
 22-28VM bænkpres (senior, master, junior og sub-junior)BænkpresUdstyrS+SJ+J+MSydafrika
 28Jørgen Krogh Cup, plan, nomineringerBænkpresKlassiskS+SJ+J+MVidebæk

Maj
Stævner
 19-20AaSK Open, Udstyr, plan, nomineringer3-kampUdstyrOpenAalborg SK
 19-20AaSK Open, Klassisk, plan, nomineringer3-kampKlassiskOpenAalborg SK
Andre aktiviteter
 10-13Ålhom Træningslejr, vægtløftningHillerød
 26Dommeruddannelse - Niveau BKøbenhavns SK
 26Dommeruddannelse - Niveau AKøbenhavns SK

Juni
Stævner
 22. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JKøbenhavns SK
 22. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JHorsens SK

August
Stævner
 25-26JM styrkeløft (åben)3-kampUdstyrOpenVidebæk
 25-26SM bænkpres (åben)BænkpresUdstyrOpenHvidovre
 25-26SM styrkeløft (åben)3-kampUdstyrOpenHvidovre
 25-26JM bænkpres (åben)BænkpresUdstyrOpenVidebæk

September
Stævner
 15-16JM klassisk bænkpres (åben)BænkpresKlassiskOpenAalborg (AaSK)
 15-16SM klassisk styrkeløft (åben)3-kampKlassiskOpenMangler arrangør!
 15-16JM klassisk styrkeløft (åben)3-kampKlassiskOpenAalborg (AaSK)
 15-16SM klassisk bænkpres (åben)BænkpresKlassiskOpenMangler arrangør!
 21-22NM Sub-Junior/Junior3-kampUdstyr+KlassiskSJ+JIsland
 29-30DM klassisk bænkpres (senior, master, junior og sub-junior)BænkpresKlassiskS+SJ+J+MForeningen SPH, Aalborg

Oktober
Stævner
 273. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JKøbenhavns SK
 273. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JHorsens SK

November
Stævner
 3DM Masters SquatSquatUdstyrMHvidovre
 3DM Masters DødløftDødløftUdstyrMHvidovre
 16-18TSK Cup, Udstyr3-kampUdstyrOpenTårnby
 16-18TSK Cup, Klassisk3-kampKlassiskOpenTårnby
 24-25DM bænkpres (senior, master, junior og sub-junior)BænkpresUdstyrS+SJ+J+MKSK, København

December
Stævner
 8Finale, Divisionsturneringen3-kampUdstyr+KlassiskS+JKøbenhavns Styrkeløft Klub

Stævner og andre aktiviteter 2019

Januar
Stævner
 261. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskMangler arrangør!
 261. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskOpenMangler arrangør!

Marts
Stævner
 2-3DM styrkeløft (senior, sub-junior, junior og masters)3-kampUdstyrS+SJ+J+MMangler arrangør!

April
Stævner
 5-7DM Klassisk (senior, master, junior og sub-junior)3-kampKlassiskS+SJ+J+MVK Ares og KSK, Rødovrehallen
 27Jørgen Krog Cup BænkpresKlassiskOpenVidebæk Styrkesport

Maj
Stævner
 18-19Aask Open3-kampKlassiskOpenAaSK, Aalborg
 18-19Aask Open3-kampUdstyrOpenAaSK, Aalborg

Juni
Stævner
 222. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskMangler arrangør!
 222. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskMangler arrangør!

September
Stævner
 7-8SM bænkpresBænkpresUdstyrOpenMangler arrangør!
 7-8SM styrkeløft3-kampUdstyrMangler arrangør!
 7-8JM bænkpresBænkpresUdstyrOpenMangler arrangør!
 7-8JM styrkeløft3-kampUdstyrOpenMangler arrangør!
 213. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskMangler arrangør!
 213. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampKlassiskOpenMangler arrangør!

November
Stævner
 2DM Masters DødløftDødløftUdstyrMMangler arrangør!
 2DM Masters SquatSquatUdstyrMMangler arrangør!
 15-17TSK Cup, Udstyr3-kampUdstyrOpenTårnby
 15-17TSK Cup, Klassisk3-kampKlassiskOpenTårnby


Nomineringer, deltagerlister osv. findes på: Stævnesiden

Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt