Terminsliste


Stævner og andre aktiviteter 2018

Januar
Stævner
 201. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskOpenKøbenhavns Styrkeløft Klub
 201. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskOpenMangler arrangør!

Marts
Stævner
 3-4DM styrkeløft (senior, sub-junior, junior og masters)3-kampUdstyrS+SJ+J+MRødovre Hallen (KSK og VK Ares)
 6-10EM klassisk (master)3-kampKlassiskHelsingborg, Sverige

April
Stævner
 6-8DM Klassisk (senior, master, junior og sub-junior)3-kampKlassiskS+SJ+J+MThisted
 17-22VM bænkpres (senior, master, junior og sub-junior)BænkpresUdstyrS+SJ+J+MSydafrika
 28Jørgen Krogh CupBænkpresKlassiskS+SJ+J+MVidebæk

Maj
Stævner
 18-20AaSK Open, Udstyr3-kampUdstyrOpenAalborg SK
 18-20AaSK Open, Klassisk3-kampKlassiskOpenAalborg SK

Juni
Stævner
 22. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskOpenKøbenhavns Styrkeløft Klub
 22. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskOpenMangler arrangør!

August
Stævner
 25-26JM bænkpres (åben)BænkpresUdstyrOpenMangler arrangør!
 25-26JM styrkeløft (åben)3-kampUdstyrOpenMangler arrangør!
 25-26SM bænkpres (åben)BænkpresUdstyrOpenHvidovre
 25-26SM styrkeløft (åben)3-kampUdstyrOpenHvidovre

September
Stævner
 15-16JM klassisk styrkeløft (åben)3-kampKlassiskOpenAalborg (AaSK)
 15-16JM klassisk bænkpres (åben)BænkpresKlassiskOpenAalborg (AaSK)
 15-16SM klassisk styrkeløft (åben)3-kampKlassiskOpenMangler arrangør!
 15-16SM klassisk bænkpres (åben)BænkpresKlassiskOpenMangler arrangør!
 21-22NM Sub-Junior/Junior3-kampUdstyr+KlassiskSJ+JIsland
 29-30DM klassisk bænkpres (senior, master, junior og sub-junior)BænkpresKlassiskS+SJ+J+MForeningen SPH, Ålborg

Oktober
Stævner
 273. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskOpenKøbenhavns Styrkeløft Klub
 273. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskOpenMangler arrangør!

November
Stævner
 3DM Masters SquatSquatUdstyrMHvidovre
 3DM Masters DødløftDødløftUdstyrMHvidovre
 16-18TSK Cup, Udstyr3-kampUdstyrOpenTårnby
 16-18TSK Cup, Klassisk3-kampKlassiskOpenTårnby
 24-25DM bænkpres (senior, master, junior og sub-junior)BænkpresUdstyrS+SJ+J+MKSK, København

December
Stævner
 8Finale, Divisionsturneringen3-kampUdstyr+KlassiskOpenKøbenhavns Styrkeløft Klub

Stævner og andre aktiviteter 2019

November
Stævner
 2DM Masters DødløftDødløftUdstyrMMangler arrangør!
 2DM Masters SquatSquatUdstyrMMangler arrangør!
 15-17TSK Cup, Udstyr3-kampUdstyrOpenTårnby
 15-17TSK Cup, Klassisk3-kampKlassiskOpenTårnby


Nomineringer, deltagerlister osv. findes på: Stævnesiden

Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt