Resultater

TSK Cup, Klassisk 2017

Tårnby SK, d. 17-19 Nov 2017


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ1 SQ2 SQ3 SQ BP1 BP2 BP3 BP DL1 DL2 DL3 DL Total Points

Damer Senior
52 kg
1. Clara H Barsøe 1994(J) Roskilde AK 92.5 100 105 100 60 65 65 112.5 125 127.5 127.5 292.5 391.277
2. Sebine CM Nielsen 1999(SJ) Liftrs S 70 70 77.5 77.5 40 40 42.5 40 110 120 120 110 227.5 285.513
57 kg
1. Camilla V Havsteen 1994(J) Odense BBC 117.5 122.5 125 122.5 67.5 67.5 72.5 72.5 135 145 147.5 147.5 342.5 401.581
- Emmelie L Petersen 1999(SJ) Haderslev SK 75 75 75 35 40 42.5 40 105 110 120 110
63 kg
1. Tanja S Olsen 1990(S) Københavns SK 145 152.5 158 158 77.5 82.5 82.5 82.5 180 190 195 195 435.5 474.913
2. Lene Wollesen 1995(J) Pure PP 115 122.5 125 125 77.5 82.5 86 86 125 135 140 135 346 379.181
3. Channe Hviid 1994(J) Odense BBC 115 120 122.5 120 67.5 70 72.5 70 120 130 135 130 320 347.008
4. Ida Bøtker 1997(J) Københavns SK 107.5 112.5 115 115 52.5 57.5 57.5 52.5 130 140 152.5 140 307.5 347.783
5. Victoria BI Isaksen 1998(J) Haderslev SK 115 120 120 120 55 60 60 55 125 130 132.5 132.5 307.5 335.944
6. Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 60 65 70 70 40 42.5 45 42.5 110 120 130 130 242.5 261.221
7. Nancy Fadel 1995(J) Thisted VF 60 65 72.5 72.5 45 47.5 50 50 95 100 110 110 232.5 254.006
72 kg
1. Charlotte Esbjørn 1968(M1) Roskilde AK 140 145 150 150 82.5 85 87.5 85 165 172.5 177.5 177.5 412.5 407.385
2. Emma A Badalyan 1993(S) Ares 150.5 160 165 160 70 77.5 80 77.5 142.5 150 157.5 150 387.5 411.254
3. Maja Bonde 1993(S) Aarhus AK 132.5 137.5 142.5 142.5 65 67.5 70 70 152.5 160 165 165 377.5 377.047
4. Annika Bell 1997(J) Liftrs S 120 127.5 127.5 120 57.5 60 62.5 62.5 150 157.5 160 160 342.5 341.918
5. Sarah K Kjeldsen 1997(J) Aarhus AK 117.5 125 130 130 70 75 75 75 120 127.5 127.5 120 325 318.240
6. Kathja Sejer 1989(S) Pure PP 115 122.5 130 122.5 67.5 72.5 75 75 110 117.5 122.5 122.5 320 316.800
7. Ulla N Hembo 1964(M2) HG Styrkeløft 100 107.5 110 107.5 50 55 60 55 125 135 140 140 302.5 298.900
8. Anne Skaalum 1979(S) HG Styrkeløft 95 95 72.5 77.5 80 80 110 110 285 281.865
84 kg
1. Lise Frederiksen 1982(S) Hjørring SS 145 155 163 163 85 90 92.5 92.5 165 180 192.5 192.5 448 403.558
2. Anne Karlsen 1992(S) AK Frem 145 152.5 155 152.5 80 85 87.5 87.5 180 195 205 205 445 403.482
3. Katja Jørgensen 1988(S) Aalborg SK 135 145 147.5 147.5 87.5 95.5 96 95.5 180 190 200 190 433 387.059
4. Katja V Kronborg 1993(S) Heden 132.5 142.5 150 150 75 80 82.5 80 150 160 170 170 400 375.800
5. Louise R Jakobsen 1993(S) HG Styrkeløft 135 145 150 150 67.5 72.5 75 72.5 150 160 165 165 387.5 347.975
6. Charlotte EM Kristensen 1994(J) Aarhus SVK 110 117.5 125 125 65 67.5 70 70 145 155 165 165 360 330.912
7. Cecilie BE Rasmussen 1995(J) Roskilde AK 112.5 117.5 122.5 122.5 62.5 67.5 72.5 67.5 145 155 165 165 355 317.796
8. Marie LS Veigert 1995(J) Aarhus AK 112.5 120 120 120 65 67.5 70 70 110 120 130 130 320 289.952
9. Sofie MN Mønsted 1990(S) Haderslev SK 95 105 110 105 60 65 70 65 125 135 142.5 142.5 312.5 285.938
10. Cilie LA Simonsen 1980(S) Roskilde AK 105 105 105 105 60 62.5 65 62.5 110 117.5 117.5 110 277.5 252.775
11. Sille Jacobsen 1994(J) Aarhus SVK 92.5 100 105 105 40 40 47.5 47.5 100 110 120 120 272.5 247.730
+84 kg
1. Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK 160 170 175.5 175.5 87.5 92.5 98 92.5 172.5 186 190.5 190.5 458.5 381.289
2. Amalie S Nielsen 1994(J) Københavns SK 155 165 165 165 62.5 70 72.5 70 150 165 170 170 405 329.468

Herrer Senior
66 kg
1. Elias Pedersen 2000(SJ) HG Styrkeløft 105 115 120 120 55 62.5 70 62.5 110 125 132.5 132.5 315 247.968
74 kg
1. Andreas Klug 1984(S) Pure PP 190 195 200 195 120 125 120 210 225 237.5 237.5 552.5 401.115
2. Benjamin Poulsen 1997(J) Tårnby SK 167.5 175 182.5 182.5 115 120 125 125 177.5 190 200 200 507.5 367.176
3. Rasmus Bergholt 1989(S) Trainity PL 167.5 175 180 175 102.5 107.5 110 110 192.5 205 215 205 490 353.143
4. Jakob K Brinkmann 1991(S) Fyns SK 140 150 150 150 95 105 107.5 107.5 200 220 225 220 477.5 362.661
5. Stefan S Mikkelsen 1991(S) Københavns SK 160 170 172.5 170 95 97.5 100 100 190 197.5 202.5 202.5 472.5 343.224
6. Per Frederiksen 1988(S) Ares 120 130 140 130 107.5 112.5 115 115 155 162.5 167.5 167.5 412.5 304.714
7. Nick Jensen 1986(S) Hvidovre SF 125 132.5 137.5 132.5 112.5 120 122.5 122.5 125 140 155 155 410 297.947
8. Christian Bak 1991(S) Aarhus AK 120 130 135 135 80 87.5 92.5 92.5 155 165 175 175 402.5 309.241
9. Jan Sahlgren 1960(M2) Tårnby SK 150 175 175 150 90 112.5 112.5 90 150 175 150 390 280.527
83 kg
1. Rasmus L Jørgensen 1994(J) Hvidovre SF 200 210 220 220 150 157.5 160 160 230 245 255 255 635 426.974
2. Sebastian N Lassen 1991(S) Aarhus SVK 200 207.5 215 215 135 140 142.5 142.5 247.5 257.5 262.5 262.5 620 416.578
3. Mikkel Nehlsen Sørensen 1998(J) Haderslev SK 200 210 217.5 217.5 145 155 157.5 155 230 245 257.5 245 617.5 435.214
4. Nickolaj Olsen 1994(J) Københavns SK 202.5 212.5 212.5 117.5 125 127.5 125 252.5 270 276 276 613.5 410.861
5. Andreas E Pedersen 1992(S) Odense BBC 190 197.5 202.5 202.5 135 140 145 140 235 247.5 257.5 257.5 600 403.740
6. Rasmus D Hansen 1994(J) Sportshøjskolen 215 225 232.5 225 137.5 142.5 145 145 215 230 230 215 585 391.599
7. Tobias Hangel 1992(S) Haderslev SK 190 202.5 207.5 202.5 135 140 145 140 220 230 240 240 582.5 390.916
8. Jonas Møll 1989(S) Aalborg SK 195 205 210 210 120 125 125 120 240 250 260 250 580 394.110
9. Karsten L Kristensen 1991(S) Odense BBC 185 192.5 200 192.5 120 125 130 130 210 220 230 230 552.5 372.717
10. Andreas Sørensen 1990(S) Københavns SK 185 200 207.5 207.5 130 140 147.5 140 170 185 195 195 542.5 364.072
11. Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 170 180 185 185 140 145 150 145 190 200 210 210 540 360.558
12. Frederik K Christensen 1991(S) Roskilde AK 160 170 175 175 130 140 150 150 190 200 210 210 535 358.129
13. Anders E Stilbo 1996(J) Hvidovre SF 180 190 195 195 110 117.5 125 117.5 190 200 210 210 522.5 361.518
14. Rasmus G Nørskov 1996(J) Aarhus AK 170 182.5 187.5 182.5 125 132.5 137.5 137.5 175 185 192.5 192.5 512.5 346.655
15. Jesper Weiendorp 1994(J) Roskilde AK 167.5 172.5 177.5 177.5 107.5 112.5 115 112.5 210 215 220 220 510 344.199
16. Emil R Kjær 1994(J) Aarhus SVK 130 140 145 145 110 115 120 120 180 192.5 205 205 470 330.081
17. Simon B Hansen 2001(SJ) Fyns SK 145 155 165 165 100 107.5 115 115 160 170 180 180 460 313.168
18. Kevin K Kragh 1995(J) Hvidovre SF 145 152.5 160 160 102.5 105 107.5 105 170 180 187.5 187.5 452.5 306.297
19. Emil Schjønning 1995(J) Aarhus AK 140 150 160 160 107.5 115 120 120 147.5 157.5 165 165 445 306.739
20. Benjamin F Andersen 2001(SJ) Thisted VF 145 152.5 162.5 162.5 80 87.5 90 90 160 175 185 185 437.5 297.150
- Lasse Hansen 1994(J) Aarhus AK 205 210 215 215 160 165 165 160 245 245 262.5
93 kg
1. Joakim Jørgensen 1994(J) Roskilde AK 237.5 247.5 252.5 252.5 165 170 170 165 287.5 300 307.5 307.5 725 456.170
2. Rasmus H Winther 1996(J) Københavns SK 225 237.5 242.5 242.5 132.5 137.5 140 140 252.5 267.5 275 275 657.5 415.540
3. Kenni Eliasen 1989(S) Roskilde AK 220 227.5 232.5 227.5 175 180 185 185 225 235 242.5 242.5 655 414.812
4. Henning Meyhoff-thaysen 1993(S) Pure PP 195 207.5 215 207.5 130 140 145 145 235 250 260 260 612.5 390.346
5. Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 190 205 215 215 147.5 160 165 160 195 215 225 225 600 380.280
6. Marcus Kruse 1999(SJ) Ebeltoft SK 180 195 200 195 150 155 155 155 220 245 250 250 600 379.680
7. Kasper Pørksen 1988(S) Rødby M 180 190 200 200 170 180 185 185 200 220 230 200 585 370.364
8. Lasse S Hille 1981(S) Tårnby SK 195 202.5 205 202.5 135 140 145 145 225 235 245 235 582.5 368.198
9. Christian Cederquist 1993(S) Tårnby SK 175 187.5 195 195 135 140 145 140 225 237.5 247.5 237.5 572.5 363.251
10. Silvan Popovic 1976(M1) Københavns SK 195 207.5 215 215 115 120 125 125 225 245 250 225 565 355.837
11. Stephan Knudsen 1994(J) Pure PP 172.5 185 190 190 112.5 120 120 120 205 217.5 230 230 540 347.868
12. Emil Mikkelsen 1993(S) Haderslev SK 175 185 192.5 192.5 140 147.5 155 147.5 187.5 200 207.5 200 540 344.520
13. Thomas Ebdrup 1988(S) Haderslev SK 190 200 207.5 207.5 105 112.5 117.5 117.5 190 205 215 215 540 340.632
14. Ole Olsen 1961(M2) Københavns SK 165 175 185 185 120 130 120 215 235 245 235 540 339.930
15. Peter Sørensen 1994(J) Aarhus SVK 145 155 160 155 97.5 102.5 107.5 102.5 210 225 235 225 482.5 308.559
16. Christopher L Dahl 1994(J) Trainity PL 140 147.5 152.5 152.5 110 115 122.5 122.5 175 190 200 200 475 316.065
17. Henrik Lund 1981(S) Ares 150 160 165 165 105 110 112.5 110 180 190 200 190 465 296.205
105 kg
1. Lazar Kuburovic 1992(S) Københavns SK 235 250 260 260 195 203 205 203 265 280 287.5 287.5 750.5 448.574
2. Martin Faber 1982(S) AK Frem 200 230 235 235 172.5 175 172.5 270 300 305 300 707.5 436.315
3. Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 190 210 225 225 185 195 202.5 202.5 240 260 272.5 272.5 700 418.670
4. Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK 220 232.5 240 232.5 160 165 167.5 165 240 255 272.5 272.5 670 400.593
5. Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK 220 230 235 235 160 170 177.5 177.5 230 245 255 255 667.5 401.368
6. Jesper Vogelius 2000(SJ) Rødby M 225 242.5 261 242.5 140 155 157.5 155 205 230 247.5 247.5 645 397.901
7. Thomas H Jørgensen 1994(J) Trainity PL 200 205 210 210 140 145 150 150 220 230 240 240 600 363.180
8. Nikolai Melph 1991(S) Sportshøjskolen 197.5 202.5 202.5 197.5 137.5 145 145 137.5 220 230 237.5 230 565 352.052
9. Jonathan A Arnesen 1991(S) Københavns SK 190 202.5 210 210 120 130 135 135 200 212.5 220 220 565 346.910
10. Sune S Rytke 1987(S) Aarhus AK 170 180 185 185 130 140 145 140 215 230 237.5 230 555 339.494
11. Kasper Martinussen 1996(J) Haderslev SK 165 175 185 185 117.5 125 130 125 215 230 235 230 540 331.236
12. Rasmus Olsen 1983(S) Aarhus AK 165 170 175 175 145 145 145 145 195 210 220 220 540 330.264
13. Sebastian S Pedersen 1994(J) Københavns SK 170 180 190 190 122.5 130 137.5 137.5 187.5 200 210 210 537.5 326.800
14. Henrik Schougaard 1966(M2) Aarhus AK 155 165 170 170 125 130 132.5 132.5 195 205 210 210 512.5 308.781
15. Christian A Tielmarsh 1986(S) Aarhus AK 160 167.5 175 175 105 110 115 115 200 210 220 220 510 305.694
16. Lasse Justesen 2000(SJ) Gudenådalens SK 140 150 160 160 90 100 105 105 190 200 210 210 475 294.690
17. Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 65 75 85 75 115 117.5 120 120 105 110 115 115 310 185.380
120 kg
1. Ole S Borup 1995(J) Hvidovre SF 242.5 257.5 265 265 170 177.5 182.5 182.5 287.5 307.5 320 320 767.5 442.924
2. Jens P Smalbro 1994(J) Hjørring SS 270 285 300 300 150 160 165 165 270 290 310 290 755 435.333
3. Casper Futtrup 1989(S) Thisted VF 257.5 270 277.5 277.5 175 180 182.5 182.5 255 267.5 277.5 267.5 727.5 422.896
4. Tim Lassen 1984(S) Herkules 220 232.5 240 232.5 167.5 177.5 180 177.5 290 315 322.5 315 725 422.095
5. Jesper H Hemmingsen 1992(S) HG Styrkeløft 215 230 235 235 155 160 165 165 270 285 285 285 685 403.739
6. Jesper Smidt 1973(M1) AK Frem 260 270 270 160 165 160 230 240 255 240 670 386.255
7. Stefan M Andersen 1987(S) Odense BBC 215 222.5 230 230 142.5 150 157.5 157.5 262.5 270 275 275 662.5 382.528
8. Finn Knudsen 1947(M4) Rødby M 170 180 190 190 140 150 152.5 152.5 190 205 215 215 557.5 332.716
9. Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 170 180 190 180 140 147.5 152.5 147.5 200 220 240 220 547.5 322.040
10. Gary Costello 1958(M2) Fyns SK 180 190 190 140 145 150 145 180 190 200 200 535 317.309
11. Victor B Jensen 1994(J) Aarhus AK 140 152.5 162.5 162.5 140 152.5 160 152.5 170 190 200 200 515 299.009
+120 kg
1. Martin S Nielsen 1994(J) AK Frem 225 235 250 250 165 175 177.5 177.5 270 285 290 285 712.5 396.649
2. Frederik T Nordberg 1994(J) Pure PP 230 245 255 255 160 170 177.5 170 250 270 290 270 695 381.416
3. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 220 240 250 240 180 190 190 180 235 250 265 265 685 389.491
4. Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF 222.5 232.5 237.5 237.5 167.5 175 175 167.5 250 255 250 655 376.494


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt